Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Söderskidan 4
2013-01-29
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
26:02.156100
77.3p
2
H 35
Peter Thunvall
Ikj Haninge
26:20.157900
+18.1700
76.2p
3
H 21
Tomas Karlberg
Nacka Värmdö SK
27:09.162800
+1:07.6600
73.6p
4
H 40
Björn Waldebäck
Ikj Haninge
28:57.173600
+2:55.17400
68.4p
5
H 21
Andreas Degerfeldt
No Club
29:42.178100
+3:40.21900
66.4p
6
H 50
Hans Sundberg
Ikj Haninge
29:51.179000
+3:49.22800
66.0p
7
H 45
Tommie Lindblom
Stockholms RK
29:57.179600
+3:55.23400
65.8p
8
H 40
Göran Hammarson
Stockholms RK
30:01.180000
+3:59.23800
65.6p
9
H 40
Viktor Larsson
Ikj Haninge
30:06.180500
+4:04.24300
65.4p
10
H 21
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
30:22.182100
+4:20.25900
64.7p
11
H 40
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
30:36.183500
+4:34.27300
64.2p
12
H 45
Stefan Swärd
Ikj Haninge
30:51.185000
+4:49.28800
63.6p
13
H 45
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
31:08.186700
+5:06.30500
62.9p
14
H 45
Thomas Johansson
Ikj Haninge
31:12.187100
+5:10.30900
62.8p
15
H 50
Mats Jansson
SIF
31:32.189100
+5:30.32900
62.0p
16
H 21
Erik Larsson
SIF
31:48.190700
+5:46.34500
61.4p
17
H 50
Per Sandgren
Mälarhöjdens IK
31:49.190800
+5:47.34600
61.4p
18
H 40
Tomas Persson
Stockholms RK
31:52.191100
+5:50.34900
61.3p
19
H 50
Johan Lund
Ikj Haninge
31:59.191800
+5:57.35600
61.0p
20
H 40
Per Erik Eriksson
Enhörna IF
32:02.192100
+6:00.35900
60.9p
21
H 45
Mårten Lindskog
Ikj Haninge
32:51.197000
+6:49.40800
59.2p
22
H 50
Yngve Gustafsson
Stockholms RK
32:54.197300
+6:52.41100
59.1p
23
H 45
Johan Ekbacke
Nacka Värmdö SK
33:30.200900
+7:28.44700
57.9p
24
H 45
Tommy Dahlqvist
Hallstahammars SK SOFK
33:43.202200
+7:41.46000
57.5p
25
H 70
Artur Forsberg
IF Linden
33:54.203300
+7:52.47100
57.2p
26
H 40
Håkan Andersson
Stockholms RK
34:12.205100
+8:10.48900
56.6p
27
H 50
Tomas Eriksson
Stockholms RK
34:15.205400
+8:13.49200
56.5p
28
H 40
Lars Brisenhelm
Stockholms RK
34:20.205900
+8:18.49700
56.4p
29
H 21
Bjarne Kampegård
Hallstahammars SK SOFK
34:26.206500
+8:24.50300
56.2p
30
H 65
Lars Degerheim
Telia IoFF
34:28.206700
+8:26.50500
56.1p
31
H 45
Erik Brisenheim
Stockholms RK
34:36.207500
+8:34.51300
55.9p
32
H 45
Bo Lindén
Ikj Haninge
34:39.207800
+8:37.51600
55.8p
33
H 21
Daniel Hillgren
Stockholms RK
34:40.207900
+8:38.51700
55.8p
34
H 70
Ingvar Kullman
IF Linden
34:43.208200
+8:41.52000
55.7p
35
H 45
David Jegust
Hallstahammars SK SOFK
35:03.210200
+9:01.54000
55.1p
36
H 55
Björn Hedenström
Hammarby IF SF
35:05.210400
+9:03.54200
55.0p
37
H 45
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
35:06.210500
+9:04.54300
55.0p
38
H 50
Roger Huononen
Stockholms RK
35:09.210800
+9:07.54600
54.9p
39
H 35
Magnus Ljung
Ericsson IK
35:10.210900
+9:08.54700
54.9p
40
H 50
Olle Kjebon
Telia IoFF
35:49.214800
+9:47.58600
53.8p
41
H 45
Stefan Örjes
Telia IoFF
36:40.219900
+10:38.63700
52.4p
42
H 70
Lars Englund
Järla IF SK
37:04.222300
+11:02.66100
51.8p
43
H 45
Fredrik Morast
Haninge SOK
37:11.223000
+11:09.66800
51.6p
44
H 35
Conny Franzén
Hammarby IF SF
38:00.227900
+11:58.71700
50.3p
45
H 70
Ragnar Gustafsson
Hallstahammars SK SOFK
38:07.228600
+12:05.72400
50.2p
46
H 70
Olle Wiklund
IF Linden
38:11.229000
+12:09.72800
50.1p
47
H 65
Allan Johansson
Telia IoFF
38:38.231700
+12:36.75500
49.4p
48
H 60
Leif Johansson
Ikj Haninge
38:54.233300
+12:52.77100
49.1p
49
H 40
Tony Olaussen
Stockholms RK
39:09.234800
+13:07.78600
48.7p
50
H 40
Peter Larsson
Ikj Haninge
39:12.235100
+13:10.78900
48.6p
51
H 65
Jan Fridlund
Hammarby IF SF
39:18.235700
+13:16.79500
48.5p
52
H 45
Per Sjögrund
Telia IoFF
39:22.236100
+13:20.79900
48.4p
53
H 70
Runo Dahlberg
Ikj Haninge
39:30.236900
+13:28.80700
48.2p
54
H 60
Gunnar Lejon
Ikj Haninge
39:47.238600
+13:45.82400
47.9p
55
H 50
Johan Lindholm
Ikj Haninge
41:03.246200
+15:01.90000
46.2p
56
H 45
Dag Svensson
Ikj Haninge
41:12.247100
+15:10.90900
46.1p
57
H 65
Örjan Kampegård
Hallstahammars SK SOFK
43:29.260800
+17:27.104600
43.4p
58
H 75
Ansgar Ågren
Telia IoFF
44:30.266900
+18:28.110700
42.3p
59
H 70
Hans Höglund
Hallstahammars SK SOFK
46:22.278100
+20:20.121900
40.5p
60
H 50
Tomas Holmberg
Telia IoFF
46:56.281500
+20:54.125300
40.0p
61
H 60
Rolf Berggren
Telia IoFF
47:35.285400
+21:33.129200
39.4p
62
H 65
Alf Sjöstedt
Telia IoFF
50:27.302600
+24:25.146400
37.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
4.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 50
Anna Evaldsson
Ikj Haninge
15:30.92900
67.5p
2
H 16
Egil Morast
Haninge SOK
16:56.101500
+1:26.8500
3
D 35
Daniela Profir
Sundbybergs IK
17:12.103100
+1:42.10100
60.9p
4
D 21
Maria Carlsson
Nacka Värmdö SK
17:15.103400
+1:45.10400
60.7p
5
D 35
Helena Adebrant
IFK Tumba SOK
18:04.108300
+2:34.15300
57.9p
6
H 16
Hugo Dahlberg
Haninge SOK
18:10.108900
+2:40.15900
7
D 21
Frida Börjesson
Stockholms RK
18:12.109100
+2:42.16100
57.5p
8
D 16
Tilda Andersson
OK Ravinen
18:45.112400
+3:15.19400
9
D 21
Karin Nilsson
Stockholms RK
19:50.118900
+4:20.25900
52.8p
10
D 60
Elisabeth Crona
Hallstahammars SK SOFK
20:52.125100
+5:22.32100
50.2p
11
D 60
Helena Reinikaino
Sundbybergs IK
21:20.127900
+5:50.34900
49.1p
12
D 35
Christina Lindblom
Stockholms RK
21:45.130400
+6:15.37400
48.1p
13
D 35
Johanna Almlund
Ikj Haninge
22:51.137000
+7:21.44000
45.8p
14
D 50
Anna Lindholm
Ikj Haninge
24:55.149400
+9:25.56400
42.0p
15
D 16
Sissel Svensson
Ikj Haninge
25:17.151600
+9:47.58600
16
D 50
Gunilla Karlsson
Telia IoFF
26:48.160700
+11:18.67700
39.1p
17
D 21
Cecilia Edman
No Club
27:27.164600
+11:57.71600
38.1p
18
D 55
Anne-marie Hedman
Hallstahammars SK SOFK
28:47.172600
+13:17.79600
36.4p
19
D 70
Eivor Ågren
Telia IoFF
34:55.209400
+19:25.116400
30.0p
20
D 60
Eva Kampegård
Hallstahammars SK SOFK
45:14.271300
+29:44.178300
23.1p
2.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
8:07.48600
2
D 12
Signe Svensson
Ikj Haninge
9:26.56500
+1:19.7800
3
H 12
Fabian Blommendal
Föreningen IKJ Haninge
10:00.59900
+1:53.11200
4
H 14
Erik Åberg
Hammarby IF SF
10:06.60500
+1:59.11800
5
H 14
Viktor Zackrisson
IFK Tumba SOK
10:16.61500
+2:09.12800
6
H 14
Martin Brisenhelm
Stockholms RK
11:06.66500
+2:59.17800
7
H 14
Peter Lodin
Ikj Haninge
11:29.68800
+3:22.20100
8
D 12
Ebba Adebrant
IFK Tumba SOK
11:45.70400
+3:38.21700
9
H 12
Elias Röstin
Söders SOL Tyresö
12:48.76700
+4:41.28000
10
H 12
Alvar Melin
Ikj Haninge
12:59.77800
+4:52.29100
11
D 10
Lovisa Walderbäck
Föreningen IKJ Haninge
13:45.82400
+5:38.33700
11
D 12
Hanna Åberg
Hammarby IF SF
13:45.82400
+5:38.33700
13
D 12
Fredrika Pettersson
No Club
14:28.86700
+6:21.38000
14
D 12
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
15:02.90100
+6:55.41400
15
D 10
Kerstin Åberg
Hammarby IF SF
17:28.104700
+9:21.56000
1.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 8
Elisabeth Lodin
Ikj Haninge
5:16.31500
2
H 10
Elias Adebrant
IFK Tumba SOK
6:57.41600
+1:41.10000
3
H 10
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
9:35.57400
+4:19.25800
4
H 10
Tobias Pettersson
No Club
11:02.66100
+5:46.34500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)