Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Junior World Championship Free
2013-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Victoria Carl
SC Motor Zella-Mehlis
12:35.75430
84.1p
2
Teresa Stadlober
SC Radstadt
12:39.75860
+4.330
83.6p
3
Anastasia Sedova
Russian Federation
12:46.76570
+11.1040
82.8p
4
Lea Einfalt
Tsk Triglav Kranj
12:48.76740
+13.1210
82.6p
5
Natalia Nepryaeva
Russian Federation
12:49.76820
+13.1290
82.5p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
12:52.77160
+17.1630
82.2p
7
Nadezhda Shuniaeva
Russian Federation
12:55.77460
+20.1930
81.9p
8
Viktoriya Kalinina
Russian Federation
12:57.77650
+22.2120
81.7p
9
Julia Svan
Vansbro AIK SK
12:57.77660
+22.2130
81.7p
10
Julia Belger
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
12:59.77810
+23.2280
81.5p
11
Nika Razinger
Tsk Ogp Grad Bled
13:09.78880
+34.3350
80.4p
12
Giulia Sturz
U.s Cornacci
13:11.79080
+36.3550
80.2p
13
Anna Shevchenko
Kazakstan
13:12.79170
+37.3640
80.1p
14
Petra Novakova
Lk Slovan Karlovy Vary
13:13.79210
+37.3680
80.1p
15
Cendrine Browne
Fondeurs Laurentides
13:15.79460
+40.3930
79.8p
16
Lucie Charvatova
Cks Ski Jilemnice
13:18.79700
+42.4170
79.6p
17
Francesca Baudin
SC Champorcher
13:18.79720
+42.4190
79.5p
18
Marit Robertsen
Kvaløysletta Skilag
13:18.79730
+43.4200
79.5p
18
Hilde Losgård Landheim
Tynset IL
13:18.79730
+43.4200
79.5p
20
Katharina Hennig
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
13:18.79750
+43.4220
79.5p
21
Anna Stoyan
Kazakstan
13:19.79820
+43.4290
79.4p
22
Nathalie Schwarz
SU Raika Zwettl
13:21.80060
+46.4530
79.2p
23
Stina Nilsson
IFK Mora SK
13:26.80530
+51.5000
78.7p
24
Iryna Leletko
Ukraina
13:27.80630
+52.5100
78.6p
25
Nathalie Von Siebenthal
SC Turbach-bissen
13:28.80710
+52.5180
78.6p
26
Kozue Takizawa
Iiyama High School
13:29.80830
+54.5300
78.5p
27
Anamarija Lampic
Tsk Triglav Kranj
13:30.80950
+55.5420
78.3p
28
Johanna Ukkola
Siilinjarven Hiihtoseura
13:33.81270
+58.5740
78.0p
29
Marzena Maciulewicz
Mukn Pod Stroza
13:34.81330
+59.5800
78.0p
30
Martina Vignaroli
G.S Fiamme Gialle
13:34.81370
+59.5840
77.9p
31
Linn Eriksen
Heming IL
13:37.81600
+1:01.6070
77.7p
32
Ina Lukonina
Belarus
13:39.81810
+1:03.6280
77.5p
33
Mary O Connell
Sprgs Winter Sprts Club
13:40.81940
+1:05.6410
77.4p
34
Leena Nurmi
Kymin Koskenpojat
13:41.82000
+1:05.6470
77.3p
35
Anita Klemencic
Tsk Triglav Kranj
13:42.82110
+1:06.6580
77.2p
36
Hedda Bångman
Offerdals SK
13:42.82140
+1:07.6610
77.2p
37
Petra HYNCICOVA
Dukla Liberec
13:43.82230
+1:08.6700
77.1p
38
Julia Devaux
Villard De Lans
13:43.82250
+1:08.6720
77.1p
39
Krista Niiranen
Liperin Hiihtoseura
13:43.82280
+1:08.6750
77.1p
40
Nadine Faehndrich
Horw
13:45.82410
+1:09.6880
77.0p
41
Anna Roswitha Seebacher
SC Sparkasse Radstadt
13:45.82480
+1:10.6950
76.9p
42
Yukari Tanaka
Asahikawa Univ.high School
13:49.82870
+1:14.7340
76.5p
43
Ingrida Ardisauskaite
Utena Ski Club
13:51.83010
+1:15.7480
76.4p
44
Olga Mandrika
Kazakstan
13:52.83100
+1:16.7570
76.3p
45
Sloan Storey
University OF Utah Ski Team
13:52.83120
+1:16.7590
76.3p
46
Barbora Klementova
KL Novaky
13:53.83200
+1:17.7670
76.2p
47
Lisa Unterweger
SK Rottenmann
13:53.83230
+1:18.7700
76.2p
48
Emanuela Piasco
S.C. Valle Stura
13:54.83360
+1:19.7830
76.1p
49
Oksana Shatalova
Ukraina
13:58.83720
+1:22.8190
75.7p
50
Frederique Vezina
Nordique Mont ST Anne
13:59.83890
+1:24.8360
75.6p
51
Emily Steamboat Hannah
Sprgs Winter Sprts Club
14:01.84010
+1:25.8480
75.5p
52
Anika Miller
Usa
14:04.84300
+1:28.8770
75.2p
53
Anne-marie Comeau
Nordique Mont ST Anne
14:04.84360
+1:29.8830
75.2p
54
Silje Theodorsen
Kvaløysletta Skilag
14:05.84420
+1:29.8890
75.1p
55
Eva Wolf
SV Agenbach
14:06.84500
+1:30.8970
75.0p
56
Hanna Varjus
Imatran Urheilijat
14:07.84620
+1:31.9090
74.9p
57
Karolína Preisslerova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
14:07.84690
+1:32.9160
74.9p
58
Katherine Stewart-jones
Nakkertok Ski Club
14:10.84950
+1:35.9420
74.7p
59
Urszula Letocha
KS Sniezka Karpacz
14:13.85220
+1:37.9690
74.4p
60
Viktoriya Olekh
Ukraina
14:14.85310
+1:38.9780
74.3p
61
Alina Karchukova
Belarus
14:31.87030
+1:56.11500
72.9p
62
Anna Trnka
Australia
14:31.87040
+1:56.11510
72.9p
63
Oleksandra Andryeyeva
Ukraina
14:39.87880
+2:04.12350
72.2p
64
Katalin Ferencz
Css Gheorgheni
14:42.88100
+2:06.12570
72.0p
65
Erzebet Emilia Sara
Css Gheorgheni
14:44.88350
+2:09.12820
71.8p
66
Da-som Han
Kor
14:50.88940
+2:15.13410
71.3p
67
Reka Bajko
Css Gheorgheni
14:58.89770
+2:23.14240
70.6p
68
Volha Zhvikava
Belarus
15:07.90680
+2:32.15150
69.9p
69
Xanthea Dewez
Australia
15:25.92410
+2:49.16880
68.6p
70
Dominka Hulawy
Mks Istebna
15:34.93380
+2:59.17850
67.9p
71
Valentina Ebel
Kazakstan
15:42.94160
+3:07.18630
67.4p
72
Kristiina Haikara
Karupesa Team
15:49.94880
+3:14.19350
66.8p
73
Casey Wright
Australia
15:51.95090
+3:16.19560
66.7p
74
Vaida Kairyte
Utena Ski Club
15:55.95410
+3:19.19880
66.5p
75
Petya Stoycheva
SK Rilski Skior
16:07.96670
+3:32.21140
65.6p
76
Pipaluk Kristensen
Asp
17:21.104000
+4:45.28470
61.0p
-
Kristina Kazlauskaite
SK Viesulas Anyksciai
23:59:59.8639800
-