Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2013-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:49:39.657840
89.3p
2
Fredrik Byström
Sollefteå SK
1:49:39.657850
+0
89.3p
3
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:49:40.657960
+1.20
89.3p
4
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:49:40.657970
+1.30
89.3p
5
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:49:40.657990
+1.50
89.3p
6
David Frisk
IFK Mora SK
1:49:42.658110
+2.170
89.3p
7
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:49:59.659890
+20.1950
89.0p
8
Anders Solin
IFK Mora SK
1:50:36.663520
+56.5580
88.3p
9
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:53:29.680880
+3:50.22940
85.5p
10
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
1:53:30.680930
+3:50.22990
85.5p
11
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:53:31.681090
+3:52.23150
85.5p
12
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:54:49.688870
+5:10.30930
84.2p
13
Anders Eriksson
IFK Mora SK
1:56:45.700480
+7:06.42540
82.5p
14
Patrik Wikström
Dorotea IF
1:56:46.700500
+7:06.42560
82.5p
15
Tobias Hansson
IFK Mora SK
1:57:28.704730
+7:48.46790
81.9p
16
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:57:49.706890
+8:10.48950
81.6p
17
Axel Bergsten
Axa SC
1:57:51.707030
+8:11.49090
81.5p
18
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:57:52.707130
+8:12.49190
81.5p
19
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:57:53.707210
+8:13.49270
81.5p
20
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:57:54.707350
+8:15.49410
81.5p
21
Andreas Blohm
Grava SK
1:57:56.707570
+8:17.49630
81.5p
22
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:58:36.711500
+8:56.53560
80.9p
23
Johan Herrman
SK Ringen
1:58:59.713860
+9:20.55920
80.6p
24
Gustav Niord
Boxholm-Ekeby SK
1:59:58.719720
+10:18.61780
79.8p
25
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:00:00.719920
+10:20.61980
79.7p
26
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:00:00.719930
+10:20.61990
79.7p
27
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
2:00:04.720360
+10:25.62420
79.7p
28
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:00:36.723500
+10:56.65560
79.2p
29
Viktor Forsblom
Falu IK
2:00:36.723570
+10:57.65630
79.2p
30
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:00:38.723780
+10:59.65840
79.2p
31
Mattias Carlzon
Borås SK
2:00:39.723820
+10:59.65880
79.2p
32
Anton Svensson
Åsarna IK
2:01:56.731570
+12:17.73630
78.2p
33
Jakob Börjesson
Lima IF
2:01:57.731660
+12:18.73720
78.1p
34
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:01:58.731780
+12:19.73840
78.1p
35
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:02:15.733450
+12:36.75510
77.9p
36
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:02:26.734500
+12:46.76560
77.8p
37
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:03:54.743320
+14:14.85380
76.6p
38
Jacob Gustafsson
IFK Mora SK
2:04:28.746750
+14:49.88810
76.2p
39
Elis Weslien
Nybro Ski
2:05:26.752530
+15:46.94590
75.5p
40
Magnus Sjöbjer
Ellos IF
2:05:28.752760
+15:49.94820
75.4p
41
Jonas Böhlmark
IFK Mora SK
2:05:28.752790
+15:49.94850
75.4p
42
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:05:29.752880
+15:50.94940
75.4p
43
Erik Eriksson
IFK Mora SK
2:05:32.753120
+15:52.95180
75.4p
44
Andreas Nilsson
IK Stern
2:05:59.755880
+16:20.97940
75.1p
45
Kent Remi Björnbakken
Team Norgehus
2:06:35.759450
+16:56.101510
74.6p
46
Johan Kanto
IK Stern
2:06:41.760020
+17:01.102080
74.6p
47
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:06:41.760080
+17:02.102140
74.6p
48
Samuel Carlsson
IFK Lidingö SOK
2:07:12.763130
+17:32.105190
74.2p
49
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
2:07:14.763390
+17:35.105450
74.2p
50
Henrik Albertsson
Sya SK
2:07:40.765960
+18:01.108020
73.9p
51
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:07:48.766790
+18:09.108850
73.8p
52
Henrik Sandén
IFK Lidingö SOK
2:07:49.766870
+18:10.108930
73.7p
53
Andreas Mathisen
Tunafors SK
2:07:50.766940
+18:11.109000
73.7p
54
Jacob Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:07:51.767070
+18:12.109130
73.7p
55
Simon Karlsson
Karlslunds IF SF
2:07:52.767100
+18:12.109160
73.7p
56
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
2:07:54.767320
+18:14.109380
73.7p
57
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:07:55.767430
+18:15.109490
73.7p
58
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:08:01.768040
+18:22.110100
73.6p
59
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
2:08:06.768520
+18:26.110580
73.6p
60
Andreas Larsson
Intersport IF
2:08:39.771870
+19:00.113930
73.2p
61
Carl Henrik Niper
Ikj Haninge
2:08:48.772760
+19:09.114820
73.1p
62
Martin Ekberg
Axa SC
2:08:58.773740
+19:19.115800
72.9p
63
Mathias Blomberg
Jalles Tc Umeå
2:08:59.773860
+19:20.115920
72.9p
64
Oskar Kanmert Gustafsson
Tunafors SK
2:09:08.774740
+19:29.116800
72.8p
65
Mattias Widmark
Svegs IK
2:09:18.775790
+19:39.117850
72.7p
66
Joel Nyberg
Axa SC
2:10:22.782180
+20:43.124240
72.0p
67
Olle Larsson
Dala-Järna IK
2:10:41.784070
+21:02.126130
71.8p
68
Daniel Palm
Tranemo IF
2:10:56.785520
+21:16.127580
71.6p
69
Viktor Ranerfors
Rembo IK
2:11:10.786980
+21:31.129040
71.4p
70
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:11:20.787920
+21:40.129980
71.3p
71
Mikael Svensson
Carnegie IF
2:11:36.789570
+21:57.131630
71.2p
72
Lasse Ericsson
Målerås IF
2:12:09.792810
+22:29.134870
70.8p
73
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
2:12:17.793650
+22:38.135710
70.7p
74
Tomas Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:12:56.797530
+23:16.139590
70.3p
75
Fredrik Nylund
Älvdalens IF SK
2:13:00.797960
+23:21.140020
70.3p
76
Roland Berglund
Sunne SLF
2:13:02.798150
+23:23.140210
70.2p
77
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:13:27.800630
+23:47.142690
70.0p
78
Emil Lundborg
Sya SK
2:13:58.803790
+24:19.145850
69.6p
79
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:13:59.803800
+24:19.145860
69.6p
80
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
2:14:01.804020
+24:21.146080
69.6p
81
Christian Holm
Karlslunds IF SF
2:14:01.804040
+24:22.146100
69.6p
82
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:14:08.804750
+24:29.146810
69.5p
83
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
2:14:16.805540
+24:37.147600
69.5p
84
Daniel Sandvik
IFK Mora SK
2:14:17.805670
+24:38.147730
69.4p
85
Andreas Hermansson
IFK Mora SK
2:14:18.805750
+24:39.147810
69.4p
86
Ivan Hedlund
IK Stern
2:14:20.805940
+24:41.148000
69.4p
87
Peter Fredricson
IFK Mora SK
2:14:26.806590
+24:47.148650
69.3p
88
Björn Anundsson
Domnarvets GOIF
2:14:38.807780
+24:59.149840
69.2p
89
Johan Andreasson
Växjö OK
2:14:56.809500
+25:16.151560
69.0p
90
Andreas Degerfeldt
Sundbybergs IK
2:15:22.812130
+25:42.154190
68.8p
91
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:15:22.812190
+25:43.154250
68.8p
92
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
2:15:40.813920
+26:00.155980
68.6p
93
Patrik Eriksson
Peab Fritid
2:15:41.814090
+26:02.156150
68.6p
94
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
2:15:44.814370
+26:05.156430
68.5p
95
Jonas Hägglund
Sya SK
2:15:46.814580
+26:07.156640
68.5p
96
Tommy Karlsson
Ulrika IK
2:15:50.814930
+26:10.156990
68.5p
97
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:16:59.821830
+27:19.163890
67.8p
98
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
2:17:10.822990
+27:31.165050
67.7p
99
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:17:18.823730
+27:38.165790
67.6p
100
Nils Dahlqvist
Storviks IF
2:17:43.826250
+28:04.168310
67.4p
101
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:17:49.826870
+28:10.168930
67.3p
102
Björn Boström
Järbo IF
2:17:55.827440
+28:16.169500
67.2p
103
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
2:17:57.827630
+28:17.169690
67.2p
104
Johan Johansson
Arvika IS
2:18:55.833460
+29:16.175520
66.6p
105
Jens Halvarsson
IK Stern
2:19:04.834300
+29:24.176360
66.6p
106
Erik Wallin
Svegs IK
2:19:08.834700
+29:28.176760
66.5p
107
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:19:25.836460
+29:46.178520
66.4p
108
Jimmy Friestad
IK Stern
2:19:29.836870
+29:50.178930
66.3p
109
Simon Evans
Ufk
2:19:38.837730
+29:58.179790
66.2p
110
Olaf Kind
Rømskog Norge
2:19:39.837810
+29:59.179870
66.2p
111
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:19:44.838360
+30:05.180420
66.2p
112
Henric Johansson
OK Tyr
2:19:45.838470
+30:06.180530
66.2p
113
Robert Henriksson
Bengtsfors Bois
2:20:01.840050
+30:22.182110
66.0p
114
Nils Danielsson
Ssik
2:20:02.840150
+30:23.182210
66.0p
115
Martin Eriksson
Axa SC
2:20:04.840320
+30:24.182380
66.0p
116
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
2:20:11.841040
+30:32.183100
65.9p
117
Damien Dugne
IFK Mora SK
2:20:14.841340
+30:35.183400
65.9p
118
Jonas Wikström
IFK Mora SK
2:21:03.846210
+31:23.188270
65.4p
119
Simon Hansen
IK Fryken
2:21:15.847460
+31:36.189520
65.3p
120
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:21:27.848650
+31:48.190710
65.2p
121
Torbjörn Georgsson
Kungsgårdens SK
2:21:57.851620
+32:17.193680
64.9p
122
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:22:22.854130
+32:42.196190
64.7p
123
Rickard Svensson
SOK Viljan
2:22:22.854190
+32:43.196250
64.7p
124
Joachim Gustafsson
Stora Tuna IK SK
2:22:25.854400
+32:45.196460
64.7p
125
David Hellberg
Sågmyra SK
2:22:26.854540
+32:47.196600
64.7p
126
Tomas Andersen
Ikj Haninge
2:22:28.854730
+32:48.196790
64.7p
127
Andreas Bjurman
IFK Mora SK
2:22:29.854830
+32:49.196890
64.7p
128
Fredrik Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:22:33.855250
+32:54.197310
64.6p
129
Ola Wallin
Svegs IK
2:22:48.856790
+33:09.198850
64.5p
130
Erik Johansson
Tranemo IF
2:22:54.857320
+33:14.199380
64.4p
131
Karl Bergman
Brudpiga RK
2:22:54.857370
+33:15.199430
64.4p
132
Fredrik Karlsson
Strömnäs GIF
2:22:57.857690
+33:18.199750
64.4p
133
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:23:02.858150
+33:23.200210
64.4p
134
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:23:06.858500
+33:26.200560
64.3p
135
Sven Haga
IK Jarl Rättvik
2:23:12.859180
+33:33.201240
64.3p
136
Henrik Thomson
Sundborns GOIF
2:23:18.859770
+33:39.201830
64.2p
137
Patrik Larsson
Brudpiga RK
2:23:24.860360
+33:45.202420
64.2p
138
Mattias Brolin
Magra IS
2:23:32.861110
+33:52.203170
64.1p
139
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:23:44.862310
+34:04.204370
64.0p
140
Aaron Scott
Skeriol IF
2:23:48.862740
+34:09.204800
63.9p
141
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
2:24:36.867500
+34:56.209560
63.5p
142
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:24:43.868260
+35:04.210320
63.5p
143
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:25:04.870360
+35:25.212420
63.3p
144
Marcus Laggar
Orsa SK
2:25:06.870530
+35:26.212590
63.3p
145
Johan Bäck
Dala XC Ski Team
2:25:13.871220
+35:33.213280
63.2p
146
Johan Andersson
Hindås SK
2:25:36.873500
+35:56.215560
63.0p
147
Einar Bodström
Sundbybergs IK
2:25:46.874510
+36:06.216570
62.9p
148
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:26:10.876970
+36:31.219030
62.7p
149
Erik Bondesson
IK Stern
2:26:36.879590
+36:57.221650
62.5p
150
Viktor Henriksson
Sunne SLF
2:26:50.880920
+37:10.222980
62.4p
151
Karl Johan Norell
Edsbyns SK
2:27:07.882610
+37:27.224670
62.2p
152
Johan Sandgren
Malungs SK
2:27:15.883460
+37:36.225520
62.2p
153
Erik Lindgren
IK Stern
2:27:29.884870
+37:50.226930
62.0p
154
Gustav Nilsson
Elu IF
2:27:41.886090
+38:02.228150
61.9p
155
Daniel Isaksson
Elu IF
2:27:42.886120
+38:02.228180
61.9p
156
Jesper Lund
Haninge SOK
2:27:49.886820
+38:09.228880
61.9p
157
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
2:27:50.886950
+38:11.229010
61.9p
158
Mattias Tängerby
Axa SC
2:27:55.887420
+38:15.229480
61.8p
159
Erik Islén
Falu IK
2:28:08.888780
+38:29.230840
61.7p
160
Erik Frost
IFK Mora SK
2:28:24.890310
+38:44.232370
61.6p
161
Niclas Rollborn
IK Fyris
2:28:26.890530
+38:46.232590
61.6p
162
Kristofer Eriksson
Domnarvets GOIF
2:28:42.892160
+39:03.234220
61.4p
163
Andreas Johansson
Leksands SK
2:28:56.893550
+39:17.235610
61.3p
164
Nils Ullberg
Dala XC Ski Team
2:28:58.893700
+39:18.235760
61.3p
165
Tobias Steen
Haninge SOK
2:29:19.895890
+39:40.237950
61.1p
166
Thorleif Skeppstedt
Östervåla IF
2:29:42.898110
+40:02.240170
61.0p
167
Ola Jönsson
Nacka Värmdö SK
2:29:42.898150
+40:03.240210
61.0p
168
Max Bergström
Skeriol IF
2:29:48.898760
+40:09.240820
60.9p
169
Anders Strömnes
Enköpings Aif
2:29:54.899320
+40:14.241380
60.9p
170
Jerker Karls
IK Jarl Rättvik
2:29:56.899530
+40:16.241590
60.8p
171
Viktor Kolberg
Set Sail Fitness
2:30:07.900670
+40:28.242730
60.8p
172
Nicklas Bergström
Täby OK
2:31:22.908120
+41:42.250180
60.2p
173
Björn Persson
Orsa SK
2:31:58.911720
+42:18.253780
59.9p
174
Mikael Lugn
Brännebrona SK
2:32:05.912450
+42:26.254510
59.8p
175
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:32:06.912550
+42:27.254610
59.8p
176
Erik Nilsson
Axa SC
2:33:05.918440
+43:26.260500
59.4p
177
Fredrik Holting
Rånäs OK
2:33:33.921240
+43:54.263300
59.1p
178
Emil Helldin
Brännebrona SK
2:33:46.922550
+44:07.264610
59.0p
179
Jonas Nilsson
Volvo IF
2:33:55.923430
+44:15.265490
59.0p
180
Markus Ekestam
IFK Mora SK
2:34:02.924180
+44:23.266240
58.9p
181
Sebastian Svärd
Haninge SOK
2:34:22.926160
+44:43.268220
58.8p
182
Daniel Sandgren
Östersunds SK
2:35:21.932050
+45:42.274110
58.3p
183
Christian Olgerfelt
Rembo IK
2:35:23.932210
+45:43.274270
58.3p
184
Carl-fredrik Fock
IK Stern
2:35:34.933320
+45:54.275380
58.2p
185
Anders Staffas
Dala XC Ski Team
2:35:34.933340
+45:55.275400
58.2p
186
Richard Lundgren
Insjöns IF OK
2:35:37.933600
+45:57.275660
58.2p
187
Håvard Klefstad
Løren Ski & Ped
2:35:39.933860
+46:00.275920
58.2p
188
Per Orestig
OK Gränsen
2:36:08.936730
+46:28.278790
58.0p
189
Linus Karlsson
Ulriksbergs IK
2:36:21.938000
+46:41.280060
57.9p
190
Henrik Sjögren
Haninge SOK
2:36:33.939240
+46:54.281300
57.8p
191
Johan Forslund
Domnarvets GOIF
2:36:36.939510
+46:56.281570
57.8p
192
Daniel Eriksson
Arvika IS
2:36:39.939810
+46:59.281870
57.8p
193
Robert Lundgren
Leksands SK
2:37:25.944490
+47:46.286550
57.4p
194
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:37:31.945030
+47:51.287090
57.4p
195
Erik Stenman
Dala XC Ski Team
2:37:51.947010
+48:11.289070
57.3p
196
Anders Sundberg
Envikens IF Sverige
2:37:52.947130
+48:12.289190
57.2p
197
Mathias Ivarsson
Jönköpings OK
2:37:55.947410
+48:15.289470
57.2p
198
Mikael Rindhagen
Östervåla IF
2:38:03.948270
+48:24.290330
57.2p
199
Erik Åhlin
OK Måsen
2:38:06.948510
+48:26.290570
57.2p
200
Niklas Olsson
Intersport IF
2:38:24.950310
+48:44.292370
57.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Anders Haglund
Axa SC
2:38:59.953860
+49:20.295920
56.8p
202
Pär Arvidsson
Edsbyns SK
2:39:50.958960
+50:11.301020
56.4p
203
Hasse Eriksson
Sälens IF
2:40:22.962120
+50:42.304180
56.2p
204
Carl-august Westberg
Carnegie IF
2:40:38.963730
+50:58.305790
56.1p
205
Tom-Erik Urö
Hammarby
2:40:42.964130
+51:02.306190
56.1p
206
Daniel Larson
SK Gruvspårets Vänner
2:40:48.964770
+51:09.306830
56.0p
207
Daniel Karls
IK Jarl Rättvik
2:40:58.965780
+51:19.307840
56.0p
208
Petter Larsson
Axa SC
2:41:11.967020
+51:31.309080
55.9p
209
Jonas Axelsson
Intersport IF
2:41:19.967860
+51:40.309920
55.8p
210
Joakim Lundgren
Domnarvets GOIF
2:41:21.968060
+51:42.310120
55.8p
211
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:41:33.969260
+51:54.311320
55.7p
212
Ted Hagansbo
Axa SC
2:41:45.970430
+52:05.312490
55.6p
213
Anders Björk
Domnarvets GOIF
2:41:51.971020
+52:11.313080
55.6p
214
Peter Lindberg
Axa SC
2:42:18.973760
+52:39.315820
55.4p
215
Per Sundholm
IFK Mora SK
2:42:39.975870
+53:00.317930
55.3p
216
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:42:58.977700
+53:18.319760
55.2p
217
Michael EK
Brännebrona SK
2:43:07.978610
+53:27.320670
55.1p
218
Hans-eric Hansson
IK Jarl Rättvik
2:43:11.979000
+53:31.321060
55.1p
219
Henrik Jansson
Fryksdalens Sparbank IF
2:43:11.979040
+53:32.321100
55.1p
220
Patrik Ljungberg
Axa SC
2:43:34.981330
+53:54.323390
54.9p
221
Mikael Johansson
Göteborgs Polismäns IF
2:43:36.981500
+53:56.323560
54.9p
222
Petter Renäng
Arvika IS
2:43:56.983530
+54:16.325590
54.8p
223
Jens Barklund
Täby IS SK
2:44:00.983950
+54:21.326010
54.7p
224
Johan Fornander
Peab Fritid
2:44:03.984220
+54:23.326280
54.7p
225
Victor Johansson
Korsnäs IF SK
2:44:06.984520
+54:26.326580
54.7p
226
Nils Ramfjell
IK Stern
2:44:45.988420
+55:05.330480
54.5p
227
Pär Hedström
Leksand
2:44:55.989470
+55:16.331530
54.4p
228
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:44:56.989520
+55:16.331580
54.4p
229
Olof Axelhed
Axa SC
2:45:02.990120
+55:22.332180
54.3p
230
Greger Hjärpe
Sisu Forshaga SK
2:45:02.990160
+55:23.332220
54.3p
231
Tommy Torwald
Nacka Värmdö SK
2:45:07.990600
+55:27.332660
54.3p
232
Johan Mohlin
Bjursås IK
2:45:19.991820
+55:39.333880
54.2p
233
Viktor Renäng
Arvika IS
2:45:33.993260
+55:54.335320
54.1p
234
Daniel Andersson
Öje IF
2:45:48.994790
+56:09.336850
54.1p
235
Tom Wallen
IFK Mora SK
2:45:54.995320
+56:14.337380
54.0p
236
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:46:03.996250
+56:24.338310
54.0p
237
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
2:46:17.997670
+56:38.339730
53.9p
238
Dennis Sohlin
Rembo IK
2:46:18.997790
+56:39.339850
53.9p
239
Jan Nilsson
Axa SC
2:46:33.999200
+56:53.341260
53.8p
240
Anders Hallgren
IK Stern
2:46:40.999980
+57:01.342040
53.7p
241
Jacob Lundqvist
IK Stern
2:46:44.1000360
+57:05.342420
53.7p
242
Jörgen Wenngren
IK Jarl Rättvik
2:47:11.1003060
+57:32.345120
53.5p
243
Anders Nilsson
Handelsbankens IF
2:47:17.1003640
+57:38.345700
53.5p
244
Jonas Olsson
Östgöta Helikopterskola IF
2:47:29.1004890
+57:50.346950
53.4p
245
Tobias Lindroos
Nävekvarn GOIF
2:47:58.1007710
+58:18.349770
53.2p
246
Jerker Karlsson
Säffle SK
2:48:33.1011260
+58:54.353320
53.0p
247
Emanuel Ezra
Axa SC
2:48:34.1011370
+58:55.353430
53.0p
248
Per Torell
Sundbybergs IK
2:48:55.1013450
+59:16.355510
52.9p
249
Gustaf Johansson
Stenungsunds OK
2:50:04.1020300
+1:00:24.362360
52.5p
250
Paul Amit
Sundbybergs IK
2:50:19.1021840
+1:00:40.363900
52.4p
251
Johan Källberg
Bjursås IK
2:50:25.1022430
+1:00:45.364490
52.4p
252
Christopher Maurie
Söderhamns SK
2:50:51.1025030
+1:01:11.367090
52.2p
253
Erik Lantz
Axa SC
2:51:07.1026620
+1:01:27.368680
52.1p
254
Lasse Bruun Pedersen
Team Løberen
2:51:11.1027060
+1:01:32.369120
52.1p
255
Thomas Persson
Axa SC
2:51:59.1031830
+1:02:19.373890
51.8p
256
Tor Hagman
IFK Mora SK
2:52:56.1037530
+1:03:16.379590
51.5p
257
Tim Magnusson
Axa SC
2:53:08.1038790
+1:03:29.380850
51.4p
258
Alexander Fransson
Jönköpings OK
2:53:17.1039670
+1:03:38.381730
51.4p
259
Magnus Stål
Axa SC
2:53:41.1042060
+1:04:02.384120
51.2p
260
Per Nilsson
Ericsson IK
2:53:48.1042770
+1:04:09.384830
51.2p
261
Thomas Åkerlund
Årsunda IF
2:53:50.1042950
+1:04:11.385010
51.2p
262
Niklas Hedfors
Intersport IF
2:53:51.1043090
+1:04:12.385150
51.2p
263
Johan Svangren
Jättendals IF
2:54:59.1049820
+1:05:19.391880
50.8p
264
Rikard Sjöholm
Axa SC
2:55:35.1053450
+1:05:56.395510
50.6p
265
Patrik Mattes
Edsbyns SK
2:56:17.1057660
+1:06:38.399720
50.3p
266
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:56:42.1060100
+1:07:02.402160
50.2p
267
Jimmy Andersson
Axa SC
2:56:42.1060160
+1:07:03.402220
50.2p
268
Andreas Timfält
IFK Mora SK
2:57:02.1062120
+1:07:22.404180
50.1p
269
David Holmström
Bullarens GOIF
2:57:56.1067520
+1:08:16.409580
49.8p
270
Kim Madsen
Brudpiga RK
2:57:56.1067540
+1:08:17.409600
49.8p
271
Henrik Nilsson
Malungs SK
2:59:32.1077140
+1:09:53.419200
49.3p
272
Kenneth Johansson
Scania IF
2:59:52.1079190
+1:10:13.421250
49.2p
273
Ola Petersson
Brudpiga RK
3:00:03.1080280
+1:10:24.422340
49.1p
274
Carl Friberg
Idas Födelsedagsklubb
3:00:16.1081530
+1:10:36.423590
49.1p
275
Patrik Larsson
Dala-Floda IF
3:00:58.1085790
+1:11:19.427850
48.8p
276
Oscar Lundqvist
IK Stern
3:01:50.1090950
+1:12:11.433010
48.6p
277
Daniel Wennlund
Hammarby IF SF
3:02:31.1095090
+1:12:52.437150
48.4p
278
Jakob Nilsson
Leksands SK
3:03:32.1101170
+1:13:53.443230
48.1p
279
Henrik Lundberg
Axa SC
3:03:46.1102500
+1:14:06.444560
48.0p
280
Henrik Richardson
Axa SC
3:05:10.1110970
+1:15:31.453030
47.6p
281
Karl Hedberg
Swedbank IF
3:05:35.1113400
+1:15:55.455460
47.5p
282
Nils Rommedahl
Järbo IF
3:05:45.1114470
+1:16:06.456530
47.4p
283
Staffan Andersson
Falu IK
3:08:33.1131290
+1:18:54.473350
46.6p
284
Johan Birgersson
Vångabergets SLK
3:08:49.1132830
+1:19:09.474890
46.5p
285
Emil Runegård
Axa SC
3:09:04.1134360
+1:19:25.476420
46.5p
286
Rikard Jonasson
Hammarby
3:09:06.1134580
+1:19:27.476640
46.4p
287
Erik Häggberg
Brudpiga RK
3:09:53.1139270
+1:20:14.481330
46.2p
288
Mårten Gabrielsson
Seb IF
3:10:01.1140040
+1:20:22.482100
46.2p
289
Anders Olsson
Östgöta Helikopterskola IF
3:10:01.1140080
+1:20:22.482140
46.2p
290
Mikael Karlsson
Säffle SK
3:10:08.1140750
+1:20:29.482810
46.2p
291
Adam Olsson
Fryksdalens Sparbank IF
3:10:23.1142270
+1:20:44.484330
46.1p
292
Gustav Löjdström
Storvreta IK
3:10:35.1143420
+1:20:55.485480
46.0p
293
Erik Sundqvist
Falun Borlänge SK
3:11:07.1146690
+1:21:28.488750
45.9p
294
Pär Kärrbom
Intersport IF
3:11:44.1150390
+1:22:05.492450
45.7p
295
Billy Ramnerup
Intersport IF
3:11:58.1151770
+1:22:19.493830
45.7p
296
Erik Fändriks
Coif
3:12:34.1155390
+1:22:55.497450
45.5p
297
Niklas Svensson
Östersunds SK
3:13:01.1158020
+1:23:21.500080
45.4p
298
Jonas Öhman
Axa SC
3:13:18.1159730
+1:23:38.501790
45.3p
299
Anders Lantz
Axa SC
3:14:27.1166690
+1:24:48.508750
45.0p
300
Peter Holver
Ornäs IK
3:14:35.1167430
+1:24:55.509490
45.0p
301
Ola Svensson
Borlänge Roddklubb
3:14:35.1167460
+1:24:56.509520
45.0p
302
Mikael Schylander
Hofors Aif
3:15:44.1174330
+1:26:04.516390
44.7p
303
Pär Tielman
Scania IF
3:16:22.1178190
+1:26:43.520250
44.5p
304
Sven Andersson
Sveden Trä IF
3:17:07.1182630
+1:27:27.524690
44.3p
305
Jan Edvardsson
Råda IK
3:17:20.1183950
+1:27:41.526010
44.2p
306
Richard Toss
Storvreta IK
3:18:08.1188740
+1:28:29.530800
44.0p
307
Fredrik Modigh
IFK Västerås SK
3:18:29.1190810
+1:28:49.532870
44.0p
308
Oskar Kalmaru
Åsarna IK
3:18:43.1192260
+1:29:04.534320
43.9p
309
Petter Åberg
Storvreta IK
3:19:51.1199080
+1:30:12.541140
43.6p
310
Niklas Ahlzén
Nacka Värmdö SK
3:19:53.1199290
+1:30:14.541350
43.6p
311
Andreas Wallin
IK Stern
3:21:09.1206880
+1:31:30.548940
43.3p
312
Ronnie Bodinger
Nacka Värmdö SK
3:21:17.1207680
+1:31:38.549740
43.3p
313
Christian Fagerlund
Axa SC
3:22:04.1212370
+1:32:25.554430
43.1p
314
Niklas Holmqvist
Nacka Värmdö SK
3:24:24.1226310
+1:34:44.568370
42.5p
315
Daniel Johannesson
Västerås SOK
3:25:46.1234530
+1:36:06.576590
42.2p
316
Andreas Mellblom
Axa SC
3:28:22.1250120
+1:38:42.592180
41.6p
317
Ruben Sharma
Seb IF
3:28:52.1253170
+1:39:13.595230
41.5p
318
Niklas Blomgren
Axa SC
3:31:15.1267410
+1:41:35.609470
41.0p
319
Christoffer Von Essen
Axa SC
3:32:38.1275730
+1:42:58.617790
40.7p
320
Nils Nyberg
Storvreta IK
3:36:56.1301550
+1:47:17.643610
39.8p
321
Lasse Röpke
Oxbergs IF
3:46:02.1356140
+1:56:23.698200
38.0p
322
Alexander Madrell
Jättendals IF
3:47:15.1363440
+1:57:36.705500
37.7p
323
Adam Adielsson
Sefa Bygg & Konsult AB
3:48:06.1368570
+1:58:27.710630
37.6p
324
Henrik Wirén
Axa SC
3:48:33.1371200
+1:58:53.713260
37.5p
325
Rickard Ankarkrans
Axa SC
3:49:59.1379800
+2:00:19.721860
37.2p
326
Erik Olsson
Västerås SOK
3:51:28.1388720
+2:01:48.730780
37.0p
327
Martin Berglund
Fryksdalens Sparbank IF
3:54:35.1407420
+2:04:55.749480
36.4p
328
Johan Saari
Axa SC
4:00:07.1440650
+2:10:28.782710
35.5p
-
Johan Svensson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Måns Karlsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Bergström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Karlsson
IK Wilske
23:59:58.8639700
-
-
Johan Herrman
SK Ringen
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Forslund
Sweco IF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Sterner
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Markus Pettersson
Blackstad IF
23:59:59.8639800
-
-
Torgny Sundqvist
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
-
Mika Wahlroos
Hasarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Richard Hallin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Linder
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Lilja
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Erik Wold
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-
-
David Martinsson
Intersport IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Flodberg
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Amadeus Olsson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Pedersen
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Lindgren
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
-
Erik Blomgren
Rydaholms GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Korpås
Sefa Bygg & Konsult AB
23:59:59.8639800
-
-
Erik Nordlöf
Set Sail Fitness
23:59:59.8639800
-
-
Peter Gustavsson
Team Esplanad
23:59:59.8639800
-
-
Pär Wallberg
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
-
Gustaf Eriksson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Johan Ståhlberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Clas Johansson
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Abrahamsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
David Ståhlberg
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Dennis Wilhelmsson
Kvänums IF
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Adolfsson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Stenshamn
Jm-Konc IF
23:59:59.8639800
-
-
Åke Carlsson
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Brunberg
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Worge
Malungs SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Folkesson Blom
OK Orion
23:59:59.8639800
-
-
Tom Ankerstål
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
-
Niclas Bärj
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
-
-
Calle Breidning
Seb IF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Jankarls
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Ekström
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
-
Claes Theander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Persson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
-
Christian Beck
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian EK
Sälens IF
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Karlsson
Turebergs IF
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Jonsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Jonasson
Älvros IK
23:59:59.8639800
-
-
Per Hedmark
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
23:59:59.8639800
-