20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Markus Grann | Sunne SLF | 1:04:55.389400 | 74.0p | ||||
2 | Magnus Brander | Köla AIK | 1:05:40.393900 | +45.4400 | 73.2p | |||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Viktor Henriksson | Sunne SLF | 1:12:22.434100 | 66.4p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 56:47.340600 | 84.6p | ||||
2 | Simon Kvarnström | Ekshärads SF | 57:17.343600 | +30.2900 | 83.9p | |||
3 | Johannes Ainegren | IFK Likenäs | 57:34.345300 | +47.4600 | 83.5p | |||
4 | Rasmus Blom | Högsäters GF | 58:51.353000 | +2:04.12300 | 81.7p | |||
5 | Andreas Grann | Sunne SLF | 1:01:51.371000 | +5:04.30300 | 77.7p | |||
6 | Bill Engman | Karlslunds IF SF | 1:04:35.387400 | +7:48.46700 | 74.4p | |||
7 | Simon Hansen | IK Fryken | 1:06:12.397100 | +9:25.56400 | 72.6p | |||
8 | Erik Bengtsson | Ekshärads SF | 1:08:23.410200 | +11:36.69500 | 70.3p | |||
9 | Viktor Kolberg | Set Sail Fitness | 1:09:39.417800 | +12:52.77100 | 69.0p | |||
10 | Kenth Persson | Brandsbols SK | 1:18:21.470000 | +21:34.129300 | 61.3p | |||
11 | Erik Särnmark | Set Sail Fitness | 1:23:37.501600 | +26:50.160900 | 57.5p | |||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Roland Berglund | Sunne SLF | 1:04:56.389500 | 74.0p | ||||
2 | Veine Persson | Brandsbols SK | 1:08:26.410500 | +3:30.20900 | 70.2p | |||
3 | Anders Frykblom | Set Sail Fitness | 1:09:56.419500 | +5:00.29900 | 68.7p | |||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Leif Thorn | Bengtsfors Bois | 1:02:37.375600 | 76.8p | ||||
2 | Robert Berg | Sunne SLF | 1:06:33.399200 | +3:56.23500 | 72.2p | |||
3 | Johan Gustavsson | Ekshärads SF | 1:08:21.410000 | +5:44.34300 | 70.3p | |||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Per Åke Larsson | Sunne SLF | 1:31:52.551100 | 52.3p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Mats Fredriksson | Malungs IF | 1:23:56.503500 | 57.3p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Malin Svensson | Årjängs IF | 33:06.198500 | 68.1p | ||||
2 | Heléne Nilsson | Brandsbols SK | 41:17.247600 | +8:11.49000 | 54.6p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Carolina Nilsson | IK Fryken | 38:16.229500 | 58.9p | ||||
2 | Erika Andersson | IK Fryken | 45:27.272600 | +7:11.43000 | 49.6p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 31:51.191000 | 70.8p | ||||
2 | Carina Lagerlöf | Malungs SK | 33:16.199500 | +1:25.8400 | 67.8p | |||
3 | Kristina Lycke | Malungs IF | 34:02.204100 | +2:11.13000 | 66.3p | |||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Mathilda Ruus | Gillberga SK | 16:50.100900 | |||||
2 | Linn Gustafsson | Grava SK | 17:37.105600 | +47.4600 | ||||
3 | Hanna Fritz | Åmåls OK | 18:30.110900 | +1:40.9900 | ||||
4 | Frida Lindqvist | Hagfors SF | 20:17.121600 | +3:27.20600 | ||||
5 | Ania Zagorska | Bengtsfors Bois | 20:51.125000 | +4:01.24000 | ||||
6 | Emelie Sandelin | Köla AIK | 20:54.125300 | +4:04.24300 | ||||
7 | Moa Westh | SK Bore | 21:31.129000 | +4:41.28000 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 16:09.96800 | |||||
2 | Simon Kolberg | Arvika IS | 16:17.97600 | +8.700 | ||||
3 | Emil Nykvist | Sunne SLF | 16:18.97700 | +9.800 | ||||
4 | Elis Berg | Sunne SLF | 16:47.100600 | +38.3700 | ||||
5 | Simon Lundberg | Hagfors SF | 17:41.106000 | +1:32.9100 | ||||
6 | Gabriel Strid | Sunne SLF | 18:05.108400 | +1:56.11500 | ||||
7 | Lucas Schön | Töcksfors IF | 18:55.113400 | +2:46.16500 | ||||
8 | Elias Edvinsson | Hagfors SF | 19:57.119600 | +3:48.22700 | ||||
9 | Jens Filipsson | Sunne SLF | 19:59.119800 | +3:50.22900 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 13:29.80800 | |||||
2 | Petra Forsman | Öje IF | 14:03.84200 | +34.3300 | ||||
3 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 14:11.85000 | +42.4100 | ||||
4 | Clara Lundqvist | Gillberga SK | 15:22.92100 | +1:53.11200 | ||||
5 | Nora Jonsson | Filipstads SF | 15:29.92800 | +2:00.11900 | ||||
6 | Elsa Persson | IK Fryken | 15:31.93000 | +2:02.12100 | ||||
7 | Alva Andreasson | IK Fryken | 15:46.94500 | +2:17.13600 | ||||
8 | Johanna Axelsson | SK Bore | 16:11.97000 | +2:42.16100 | ||||
9 | Julia Andersson | Hagfors SF | 16:34.99300 | +3:05.18400 | ||||
10 | Hanna Kolberg | Köla AIK | 16:35.99400 | +3:06.18500 | ||||
11 | Elin Westh | SK Bore | 16:43.100200 | +3:14.19300 | ||||
12 | Hanna Johansson | Ekshärads SF | 17:05.102400 | +3:36.21500 | ||||
13 | Hilma Söderlund | SK Bore | 17:05.102400 | +3:36.21500 | ||||
14 | Gabrielle Augustsson | IK Fryken | 17:14.103300 | +3:45.22400 | ||||
15 | Amanda Hedström | Ekshärads SF | 17:32.105100 | +4:03.24200 | ||||
16 | Clara Johansson | Bengtsfors Bois | 18:24.110300 | +4:55.29400 | ||||
17 | Hanna Fischer | Hagfors SF | 18:24.110300 | +4:55.29400 | ||||
18 | Nora Holmgård | Kils OK | 18:39.111800 | +5:10.30900 | ||||
19 | Linda Forsby | Årjängs IF | 19:11.115000 | +5:42.34100 | ||||
20 | Thea Braneby | Sunne SLF | 19:55.119400 | +6:26.38500 | ||||
21 | Wilma Björn | SK Bore | 19:57.119600 | +6:28.38700 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Sanna Forsman | Öje IF | 11:37.69600 | |||||
2 | Evelina Lindeberg | Årjängs IF | 12:25.74400 | +48.4700 | ||||
3 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 12:36.75500 | +59.5800 | ||||
4 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 12:50.76900 | +1:13.7200 | ||||
5 | Emma Olofsson | Töcksfors IF | 12:51.77000 | +1:14.7300 | ||||
6 | Hanna Thorn | Bengtsfors Bois | 12:56.77500 | +1:19.7800 | ||||
7 | Alicia Jansson | Filipstads SF | 13:28.80700 | +1:51.11000 | ||||
8 | Frida Svensson | Filipstads SF | 13:37.81600 | +2:00.11900 | ||||
9 | Astrid Bryntesson | Köla AIK | 14:01.84000 | +2:24.14300 | ||||
10 | Maja Westh | SK Bore | 14:13.85200 | +2:36.15500 | ||||
11 | Elsa Holmgård | Kils OK | 15:04.90300 | +3:27.20600 | ||||
12 | Sofia Johansson | Bengtsfors Bois | 15:08.90700 | +3:31.21000 | ||||
13 | Ida Carlsson | Töcksfors IF | 15:25.92400 | +3:48.22700 | ||||
14 | Märta Bryne | IK Fryken | 15:40.93900 | +4:03.24200 | ||||
15 | Johanna Forsby | Årjängs IF | 15:47.94600 | +4:10.24900 | ||||
16 | Sandra Norbäck | SK Bore | 22:15.133400 | +10:38.63700 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 13:26.80500 | |||||
2 | Christoffer Eriksson | Årjängs IF | 13:38.81700 | +12.1100 | ||||
3 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 13:46.82500 | +20.1900 | ||||
4 | Hugo Johnson | Brandsbols SK | 13:47.82600 | +21.2000 | ||||
5 | Rasmus Dahl | Sunne SLF | 13:51.83000 | +25.2400 | ||||
6 | Felix Fougstedt | Grava SK | 14:19.85800 | +53.5200 | ||||
7 | Karl Bryntesson | Köla AIK | 14:46.88500 | +1:20.7900 | ||||
8 | Fabian Hermansson | Filipstads SF | 15:12.91100 | +1:46.10500 | ||||
9 | Joel Blomqvist | Köla AIK | 15:19.91800 | +1:53.11200 | ||||
10 | Karl Lindqvist | Hagfors SF | 15:22.92100 | +1:56.11500 | ||||
11 | Arvid Wermsjö | SK Bore | 15:58.95700 | +2:32.15100 | ||||
12 | Arvid Thelander | Säffle SK | 17:03.102200 | +3:37.21600 | ||||
13 | Andreas Pettersson | Säffle SK | 18:30.110900 | +5:04.30300 | ||||
14 | Gabriel Häggkvist | Säffle SK | 19:22.116100 | +5:56.35500 | ||||
15 | Emanuel Laija | Åmåls OK | 22:47.136600 | +9:21.56000 | ||||
16 | Hannes Marsh | Sunne SLF | 44:01.264000 | +30:35.183400 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jonathan Norder | IF Rigor | 11:25.68400 | |||||
2 | Kim Norberg | Filipstads SF | 11:38.69700 | +13.1200 | ||||
3 | David Nykvist | Sunne SLF | 11:41.70000 | +16.1500 | ||||
4 | Christian Olsson | Älgå SK | 11:48.70700 | +23.2200 | ||||
5 | Viktor Gustafsson | Grava SK | 12:00.71900 | +35.3400 | ||||
6 | Julius Berg | Sunne SLF | 12:28.74700 | +1:03.6200 | ||||
7 | Tobias Carlsson | Bengtsfors Bois | 12:43.76200 | +1:18.7700 | ||||
8 | Elis Gruvborg | Töcksfors IF | 12:51.77000 | +1:26.8500 | ||||
9 | Andreas Albinsson | Töcksfors IF | 13:19.79800 | +1:54.11300 | ||||
10 | Jonatan Nilsson | Bengtsfors Bois | 13:20.79900 | +1:55.11400 | ||||
11 | Erik Stenmark | Brandsbols SK | 14:00.83900 | +2:35.15400 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 7:46.46500 | |||||
2 | Isabelle Gruvborg | Töcksfors IF | 8:05.48400 | +19.1800 | ||||
3 | Rebecka Westlund | Sunne SLF | 8:21.50000 | +35.3400 | ||||
4 | Hannah Bengtsson | Hagfors SF | 8:36.51500 | +50.4900 | ||||
5 | Astrid Kolberg | Köla AIK | 8:42.52100 | +56.5500 | ||||
6 | Ennie Thelander | Säffle SK | 9:15.55400 | +1:29.8800 | ||||
7 | Ebba Benzon | SK Skogarna | 9:23.56200 | +1:37.9600 | ||||
8 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 9:28.56700 | +1:42.10100 | ||||
9 | Lisa Johannesen | Brandsbols SK | 9:29.56800 | +1:43.10200 | ||||
10 | Saga Bryntesson | Köla AIK | 9:29.56800 | +1:43.10200 | ||||
11 | Frida Johansson | Bengtsfors Bois | 9:37.57600 | +1:51.11000 | ||||
12 | Natalie Benzon | SK Skogarna | 9:37.57600 | +1:51.11000 | ||||
13 | Olivia Ednarsson | Brandsbols SK | 9:56.59500 | +2:10.12900 | ||||
14 | Paulina Frid | Filipstads SF | 10:20.61900 | +2:34.15300 | ||||
15 | Kajsa Sköld | Filipstads SF | 10:58.65700 | +3:12.19100 | ||||
16 | Elsa Fischer | Hagfors SF | 11:09.66800 | +3:23.20200 | ||||
17 | Alice Christensen | Grava SK | 11:43.70200 | +3:57.23600 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 7:00.41900 | |||||
2 | Filip Strand | Sunne SLF | 7:08.42700 | +8.700 | ||||
3 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 7:35.45400 | +35.3400 | ||||
4 | Gabriel Norder | IF Rigor | 7:46.46500 | +46.4500 | ||||
5 | Christian Eriksson | Årjängs IF | 7:48.46700 | +48.4700 | ||||
6 | Joel Eriksson | Sunne SLF | 7:57.47600 | +57.5600 | ||||
7 | Daniel Nykvist | Sunne SLF | 8:32.51100 | +1:32.9100 | ||||
8 | Alexander Lundberg | Brandsbols SK | 9:40.57900 | +2:40.15900 | ||||
9 | Linus Nilsson | Åmåls OK | 9:44.58300 | +2:44.16300 | ||||
10 | Jonathan Hedberg | Sunne SLF | 10:19.61800 | +3:19.19800 | ||||
11 | Erik Rolfsman | Åmåls OK | 10:25.62400 | +3:25.20400 | ||||
12 | Alwin Persson | Sunne SLF | 10:37.63600 | +3:37.21600 | ||||
13 | David Fritz | Åmåls OK | 10:39.63800 | +3:39.21800 | ||||
14 | Lukas Johannesson | Säffle SK | 11:00.65900 | +4:00.23900 | ||||
15 | Timothy Marsh | Sunne SLF | 40:06.240500 | +33:06.198500 |