Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2007-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
2:06:33.759200
76.2p
2
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:06:38.759700
+5.400
76.1p
3
Niclas Bärj
Vallsta SK
2:06:46.760500
+13.1200
76.0p
4
Erik Desmeules
Sågmyra SK
2:10:13.781200
+3:40.21900
73.6p
5
Patrik Nordh
Filipstads SF
2:12:50.796900
+6:17.37600
71.9p
6
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:17:00.821900
+10:27.62600
69.2p
7
Martin Eriksson
Lima IF
2:18:01.828000
+11:28.68700
68.6p
8
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:19:49.838800
+13:16.79500
67.6p
9
Magnus Norén
Enikens IF
2:21:19.847800
+14:46.88500
66.7p
10
Jonas Rappe
Atlas Copco IF
2:22:14.853300
+15:41.94000
66.2p
11
Magnus Caris
Orsa SK
2:23:43.862200
+17:10.102900
65.4p
12
Sven Sundberg
Nusnäs IF
2:23:58.863700
+17:25.104400
65.3p
13
Morgan Persson
Moelven Dalaträ IF
2:26:35.879400
+20:02.120100
63.9p
14
Håkan Olander
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:28:21.890000
+21:48.130700
63.0p
15
Jan Nordqvist
Norrbärke SK
2:30:17.901600
+23:44.142300
62.0p
16
Fredrik Lindh
Blybergs FF
2:30:31.903000
+23:58.143700
61.9p
17
Jörgen Källback
Arvika IS
2:31:56.911500
+25:23.152200
61.2p
18
Daniel Jonsson
Vallsta SK
2:35:04.930300
+28:31.171000
59.8p
19
Björn Steffen
Hybo AIK
2:36:11.937000
+29:38.177700
59.3p
20
Bengt Näs
Mora Räddningstjänst IF
2:37:35.945400
+31:02.186100
58.7p
21
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:38:10.948900
+31:37.189600
58.4p
22
Johan Forslund
Vasaloppsklubben Hedemora
2:40:12.961100
+33:39.201800
57.5p
23
Mikael Bengtsson
Helsingborgs SOK
2:46:00.995900
+39:27.236600
55.2p
24
Niklas Melto
Ibm-Klubben
2:46:02.996100
+39:29.236800
55.2p
25
Robert Forslund
Korsnäs IF SK
2:46:22.998100
+39:49.238800
55.1p
26
Kenneth Petersson
Rasbo IK
2:46:51.1001000
+40:18.241700
54.9p
27
Thomas Caldenius
Haninge SOK
2:47:19.1003800
+40:46.244500
54.7p
28
Lars Andersson
Nyhammars IF
2:52:33.1035200
+46:00.275900
52.8p
29
Lars Erik Bogg
IFK Mora SK
2:52:49.1036800
+46:16.277500
52.7p
30
Ulf Edsfors
Falu IK
2:52:59.1037800
+46:26.278500
52.6p
31
Johan Karlsson
Astrazeneca IF
2:55:04.1050300
+48:31.291000
51.9p
32
Mikael Frost
Älvdalens IF SK
2:57:45.1066400
+51:12.307100
51.0p
33
Peter Svedberg
Delsbo IF
3:02:45.1096400
+56:12.337100
49.4p
34
Jesper Sehl
Dellner Couplers IK
3:04:44.1108300
+58:11.349000
48.8p
35
Peter Hultberg
Väsby SK
3:08:24.1130300
+1:01:51.371000
47.7p
36
Rikard Lundberg
Sundbybergs IK
3:10:47.1144600
+1:04:14.385300
47.1p
37
Magnus Friberg
Orsa SK
3:13:00.1157900
+1:06:27.398600
46.5p
38
Stefan Jonsson
Ibm-Klubben
3:14:21.1166000
+1:07:48.406700
46.1p
39
Patrik Rönning
Hudiksvalls IF
3:15:29.1172800
+1:08:56.413500
45.8p
40
Dan Lindgren
Dellner Couplers IK
3:21:46.1210500
+1:15:13.451200
44.2p
41
Peter Jonsson
Ibm-Klubben
3:24:13.1225200
+1:17:40.465900
43.6p
42
Erik Karlsson
IFK Mora SK
3:24:32.1227100
+1:17:59.467800
43.5p
43
Roger Karlsson
Dala-Järna IK
3:26:57.1241600
+1:20:24.482300
42.9p
44
Erik Hjortsberg
IK Stern
3:35:58.1295700
+1:29:25.536400
40.9p
45
Erik Teljeby
Järna SK
3:36:24.1298300
+1:29:51.539000
40.8p