Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2007-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:53:38.681700
87.0p
2
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:53:40.681900
+2.100
87.0p
3
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
1:53:41.682000
+3.200
87.0p
4
Anders Palmér
Ulricehamns IF
1:53:44.682300
+6.500
86.9p
5
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
1:54:11.685000
+33.3200
86.5p
6
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:54:23.686200
+45.4400
86.3p
7
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
1:54:25.686400
+47.4600
86.3p
8
Niclas Jacobsson
IFK Mora SK
1:55:16.691500
+1:38.9700
85.5p
9
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:55:30.692900
+1:52.11100
85.3p
10
Olle Sjöström
Orsa SK
1:57:05.702400
+3:27.20600
83.9p
11
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:57:06.702500
+3:28.20700
83.8p
12
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:57:31.705000
+3:53.23200
83.5p
13
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
1:57:31.705000
+3:53.23200
83.5p
14
Christian Nilsson
Arvika IS
1:57:34.705300
+3:56.23500
83.4p
15
Toni Kinnunen
IK Jarl Rättvik
1:57:51.707000
+4:13.25200
83.2p
16
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
1:58:51.713000
+5:13.31200
82.3p
17
Lars Suther
IFK Mora SK
2:01:34.729300
+7:56.47500
80.1p
18
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:01:52.731100
+8:14.49300
79.8p
19
Christian Olsson
Tranemo IF
2:02:00.731900
+8:22.50100
79.7p
20
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:02:02.732100
+8:24.50300
79.7p
21
Christoffer Bryntesson
IK Hakarpspojkarna
2:02:02.732100
+8:24.50300
79.7p
22
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:02:03.732200
+8:25.50400
79.7p
23
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:02:16.733500
+8:38.51700
79.5p
24
Henrik Karlsson
Idre SK
2:02:37.735600
+8:59.53800
79.2p
25
Tobias Johansson
Axa SC
2:03:09.738800
+9:31.57000
78.8p
26
Johan Hagström
Häverödals IF
2:03:13.739200
+9:35.57400
78.7p
27
Erik Andersén
Sunne SLF
2:03:20.739900
+9:42.58100
78.6p
28
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
2:03:22.740100
+9:44.58300
78.6p
29
Staffan Sandberg
OK Alehof
2:06:32.759100
+12:54.77300
76.2p
30
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:07:01.762000
+13:23.80200
75.9p
31
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:07:10.762900
+13:32.81100
75.8p
32
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
2:08:31.771000
+14:53.89200
74.8p
33
Mikael Johansson
Brittatorps Tk
2:09:03.774200
+15:25.92400
74.4p
34
Robert Stein
Grebo Smk
2:09:35.777400
+15:57.95600
74.0p
35
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:09:44.778300
+16:06.96500
73.9p
36
Tobias Nyhlén
Brovallens IF
2:10:07.780600
+16:29.98800
73.7p
37
John Enander
Ulricehamns IF
2:10:46.784500
+17:08.102700
73.2p
38
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:11:29.788800
+17:51.107000
72.7p
39
Dan Stolt
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:11:58.791700
+18:20.109900
72.4p
40
Magnus Hårdén
Älvdalens IF SK
2:12:09.792800
+18:31.111000
72.3p
41
Kjell Häggquist
Hudiksvalls IF
2:12:15.793400
+18:37.111600
72.2p
42
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:12:20.793900
+18:42.112100
72.2p
43
Henrik Andersson
Torestorps IF
2:12:58.797700
+19:20.115900
71.8p
44
Per Israelsson
Norrbärke SK
2:13:56.803500
+20:18.121700
71.1p
45
Dan Persson
Granbergsdals IF
2:13:58.803700
+20:20.121900
71.1p
46
Johan Darnerud
Falu IK
2:16:12.817100
+22:34.135300
69.7p
47
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:16:44.820300
+23:06.138500
69.4p
48
David Holmström
Roslagsbro IF
2:16:56.821500
+23:18.139700
69.3p
49
Lars Åkerman
Särna SK
2:16:58.821700
+23:20.139900
69.3p
50
Daniel Björndahl
Stenungsunds OK
2:18:07.828600
+24:29.146800
68.6p
51
Fredrik Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
2:18:56.833500
+25:18.151700
68.1p
52
Björn Näslund
Svegs IK
2:20:26.842500
+26:48.160700
67.2p
53
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
2:21:09.846800
+27:31.165000
66.8p
54
Claes Sandström
Falu IK
2:21:43.850200
+28:05.168400
66.5p
55
Mikael Björndal
Carnegie IF
2:21:47.850600
+28:09.168800
66.4p
56
Peter Zetterström
Rembo IK
2:22:12.853100
+28:34.171300
66.2p
57
David Ottosson
Norra Dals SK
2:22:24.854300
+28:46.172500
66.1p
58
Peter Mårtensson
Ekshärads SF
2:22:28.854700
+28:50.172900
66.1p
59
Johan Joelsson
Östervåla IF
2:22:52.857100
+29:14.175300
65.8p
60
Jonas Ljung
Norrala IF
2:23:22.860100
+29:44.178300
65.6p
61
Linus Karlsson-Mood
Roslagsbro IF
2:23:26.860500
+29:48.178700
65.5p
62
FrançOis Tornier
Norrbärke SK
2:23:43.862200
+30:05.180400
65.4p
63
Johan Malmkvist
Högsjö GF
2:23:45.862400
+30:07.180600
65.4p
64
Henrik Thomson
OK Kåre
2:23:57.863600
+30:19.181800
65.3p
65
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
2:24:04.864300
+30:26.182500
65.2p
66
Henrik Rudelius
IK Hakarpspojkarna
2:24:16.865500
+30:38.183700
65.1p
67
Gustaf Eklöf
Hestra IF
2:24:23.866200
+30:45.184400
65.0p
68
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:24:27.866600
+30:49.184800
65.0p
69
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:24:40.867900
+31:02.186100
64.9p
70
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:24:47.868600
+31:09.186800
64.8p
71
Daniel Hjortvall
Borås GIF
2:25:36.873500
+31:58.191700
64.4p
72
Torbjörn Eliasson
Postens IF
2:25:54.875300
+32:16.193500
64.2p
73
Magnus Falk
Domnarvets GOIF
2:27:05.882400
+33:27.200600
63.6p
74
Stefan Lundh
OK Tor
2:28:54.893300
+35:16.211500
62.7p
75
Andreas Eriksson
Hallstahammars SK SOFK
2:29:50.898900
+36:12.217100
62.2p
76
Ivan Scheblykin
Björnstorps IF
2:30:23.902200
+36:45.220400
62.0p
77
Martin Othozon
IFK Umeå
2:31:04.906300
+37:26.224500
61.6p
78
Lars Thorwalls
Korsnäs IF SK
2:31:19.907800
+37:41.226000
61.5p
79
Andreas Näslund
Svegs IK
2:31:28.908700
+37:50.226900
61.4p
80
Mats Jeppsson
OK Gynge
2:31:47.910600
+38:09.228800
61.3p
81
Karl Bergman
Brudpiga RK
2:32:27.914600
+38:49.232800
61.0p
82
Rikard Pentonen
Hestra IF
2:33:42.922100
+40:04.240300
60.4p
83
Per-Olov Persson
IFK Mora SK
2:37:45.946400
+44:07.264600
58.6p
84
Joachim Fornstedt
Älvdalens IF SK
2:39:19.955800
+45:41.274000
57.9p
85
Thomas Lundblad
Atlas Copco IF
2:40:07.960600
+46:29.278800
57.6p
86
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:40:26.962500
+46:48.280700
57.4p
87
Fredrik Johansson
Ibm-Klubben
2:41:06.966500
+47:28.284700
57.2p
88
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:43:54.983300
+50:16.301500
56.0p
89
Oskar Lindfors
Emmaboda-Verda OK
2:44:41.988000
+51:03.306200
55.7p
90
Fredrik Persson
Källbottens IK
2:44:49.988800
+51:11.307000
55.7p
91
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:48:32.1011100
+54:54.329300
54.2p
92
Stefan Wahlgren
Skogsluffarnas OK
2:49:03.1014200
+55:25.332400
54.1p
93
Kalle Andersson
Rembo IK
2:49:26.1016500
+55:48.334700
53.9p
94
Joel Péclard
Falu IK
2:51:07.1026600
+57:29.344800
53.3p
95
Mattias Jonasson
Björnstorps IF
2:51:07.1026600
+57:29.344800
53.3p
96
Andreas Öberg
Hybo AIK
2:51:54.1031300
+58:16.349500
53.0p
97
Björn Larsson
Vattenfalls IF
2:54:55.1049400
+1:01:17.367600
52.0p
98
Fredrik Enander
Oxvretens SK
2:55:19.1051800
+1:01:41.370000
51.8p
99
Ulf Kläppe
Stockholms SIF
2:55:55.1055400
+1:02:17.373600
51.6p
100
Lars Johansson
Björnstorps IF
2:56:03.1056200
+1:02:25.374400
51.6p
101
David Bergman
Brudpiga RK
2:56:39.1059800
+1:03:01.378000
51.4p
102
Andreas Johansson
Ibm-Klubben
2:58:07.1068600
+1:04:29.386800
50.9p
103
Björn Ahlepil
IFK Mora SK
2:59:46.1078500
+1:06:08.396700
50.4p
104
Henrik Lederud
Rembo IK
3:01:27.1088600
+1:07:49.406800
49.8p
105
Linus Studeny
Västerviks OK
3:05:41.1114000
+1:12:03.432200
48.5p
106
Torbjörn Fransson
Gustafs GOIF
3:10:11.1141000
+1:16:33.459200
47.2p
107
Martin Flink
Korsnäs IF SK
3:12:26.1154500
+1:18:48.472700
46.6p
108
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:14:52.1169100
+1:21:14.487300
45.9p
109
Joakim Riml
Vattenfalls IF
3:15:09.1170800
+1:21:31.489000
45.9p
110
Ulf Mårtensson
Dellner Couplers IK
3:16:37.1179600
+1:22:59.497800
45.5p
111
Olof Mångs
Järvsö IF
3:17:25.1184400
+1:23:47.502600
45.3p
112
Markus Mokvist
Almunge IK
3:18:50.1192900
+1:25:12.511100
44.9p
113
Timo Saaranen
IK Stern
3:21:08.1206700
+1:27:30.524900
44.3p
114
Fredrik Jansson
IK Jarl Rättvik
3:21:31.1209000
+1:27:53.527200
44.2p
115
Mattias Stenis
IK Jarl Rättvik
3:22:44.1216300
+1:29:06.534500
43.9p
116
Henrik Eriksson
IK Stern
3:24:36.1227500
+1:30:58.545700
43.5p
117
Kenneth Johansson
Scania IF
3:25:37.1233600
+1:31:59.551800
43.2p
118
Rolf Mårtensson
Dellner Couplers IK
3:27:21.1244000
+1:33:43.562200
42.8p
119
Joakim Persson
Helsingborgs SOK
3:28:12.1249100
+1:34:34.567300
42.6p
120
Santos Martin Dos
Lilla Essingen IF
3:28:34.1251300
+1:34:56.569500
42.6p
121
Martin Hellgesson
IK Stern
3:31:51.1271000
+1:38:13.589200
41.8p
122
Bertil Skoglund
Comp IS
3:33:08.1278700
+1:39:30.596900
41.5p
123
Marcus Olin
Gimo IF SK
3:35:30.1292900
+1:41:52.611100
41.0p
124
Jonny Sandström
IK Stern
3:39:37.1317600
+1:45:59.635800
40.2p
125
Erik Fagerland
Sälens IF
3:40:41.1324000
+1:47:03.642200
40.0p
126
Henrik Larssson
Dala-Järna IK
3:43:16.1339500
+1:49:38.657700
39.4p