Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Sjusjoen Sprint
2012-12-15
Deltävling i
Scandinavian Cup 2012
<<< Scandinavian Cup Inari
Scandinavian Cup Sjusjoen Mass start >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
Längdskidor, Klassisk stil
1
Finn Haagen Krogh
Tverrelvdalen IL
2
Tomas Northug
Strindheim IL
3
Didrik Tønseth
Byåsen IL
4
Peeter Kummel
Estonia
5
Snorri Einarsson
Tromsø SK
6
Lasse Paakkonen
Oulun Hiihtoseura
7
Eirik Lorentsen
Henning Sl
8
Sindre Skar Bjørnestad
Bærums Skiklubb
9
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
10
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
11
Hans Petter Lykkja
IL Dalguten
12
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
13
Tore Martin Søbak Gundersen
Lillehammer SK
14
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
15
Andrew Musgrave
Røa IL
16
Morten Vannebo
Varden Il,
17
Tord Asle Gjerdalen
Fossum IF
18
Magnus Frodahl
Henning Sl
19
Kein Einaste
Estonia
20
Andrew Young
Storbritannien
21
Simen Lanes
Oseberg Skilag
22
Øyvind Gløersen
Rustad IL
23
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
24
Ronny Fredrik Ansnes
Klæbu IL
25
Jussi Simula
Finland
26
Johan Kjølstad
Skogn IL
27
Robin Norum
Sweden
28
Ari Luusua
Finland
29
Thomas Albertsen Dahlén
Varden Il,
30
Jens Bjertnæs
Jevnaker IF
31
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
32
Torgeir Skare Tygesen
IL Korlevoll
33
Per Kristian Nygård
Vestre Spone IF
34
Sondre Turvoll Fossli
Hokksund IL
35
Erik Silfver
Sweden
36
Hallvard Moian Nydal
Njård
37
Timo Simonlatser
Estonia
38
Karstein Johaug jr
Nansen IL
39
Timo Andre Bakken
Hokksund IL
40
Jørgen Braathen
Høybråten & Stovner IL
41
Håkon Hjelstuen
Lyn Ski
42
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
43
Karl-Johan Westberg
Sweden
44
Markus Westgaard Johansen
Trøsken IL
45
Hans Christer Holund
Lyn Ski
46
Anders Jonsson
Sweden
47
Ånund Lid Byggland
Høydalsmo IL
48
Nils Magnus Grave Bøen
IL Korlevoll
49
Tero Similae
Finland
50
Gustav Eriksson
Sweden
51
Marcus Schei Wiseth
Steinkjer Skl
52
Simen Andreas Sveen
Ring IL
53
Eirik Telebond
Klæbu IL
54
Mads EK Strøm
Bærums Skiklubb
55
Siim Sellis
Estonia
56
Vetle Thyli
Raufoss IL Langrenn
57
Perttu Hyvarinen
Finland
58
Markus Moe
Oseberg Skilag
59
Johan Eriksson
Sweden
60
Ole-henrik Kabbe
Bærums Skiklubb
61
Stian Hallén
Kjelsås IL
62
Jonas Udjus Frorud
Skiptvet IL
63
Sami Lahdemaki
Finland
64
Ole Martin Erdal
Førde IL
65
Philip Furrer
Henning Sl
66
Johan Westerlund
Sweden
67
Peter Kling
Apunsc-alaska
68
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
69
Erlend Drivenes
Kvam Langrenn Og Skiskyttarklubb
70
Petter Rinde Øverland
Sannidal IL
71
Pål Trøan Aune
Steinkjer Skl
72
Janne Mononen
Vantaan Hiihtoseura
73
Viktor Gustavsson
Sweden
74
Vesa Kallio
Valkeakosken Haka
75
Ola Fines Berg
Strindheim IL
76
Hallvard Løfald
IK Rindals-Troll
77
Svein Halvor Dahl
Skarphedin IL
78
Jonas Torgersen
Asker SK
79
Daniel Stock
Lillehammer SK
80
Thomas Fenne
Voss IL
81
Magnus Moholt
Ålen IL
82
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
83
Vetle Ravnsborg Gurigard
Søre ÅL IL
84
Mathias Jonasson
Sweden
85
Espen Mikkelsen
Vadsø SK
86
Karl Johan Dyvik
Sweden
87
Marcus Johansson
Sweden
88
Eirik Bakkejord Øfsthus
Strindheim IL
89
Rolf Einar Jensen
Bossmo Ytteren IL
90
Erlend Skippervik Sætre
IL Forsøk
91
Martin Mikkelsen
Medkila Skiclub
92
Lars Amund Toftegaard
Brøttum IL
93
Saevar Birgisson
Island
94
Christian Sæten
Hakadal IL
95
Magnus Engström
Sweden
96
Einar Flaktveit Moxnes
Viking Tif
97
Antti Ojansivu
Finland
98
Petter Torås Halseth
Steinkjer Skl
99
Frode Andresen
Rustad IL
100
Mads Madsgård Granrud
Konnerud IL
101
Torstein Östnor
Lierne IL
102
Kjartan Helland
Moi IL
103
Daniel Svensson
Sweden
104
Ragnar Bragvin Andresen
Njård
105
Fredrik Skirbekk Vister
Bækkelaget Sportsklubb
106
Kjetil Dammen
Rustad IL
107
Trygve Henden Gaasø
Fjellhug Vereide
108
Andreas Nygaard
Burfjord IL
109
Kenneth Einvik Helgesen
Alta
110
Christoffer Pedersen
Nordreisa IL
111
Ørjan Kristoffersen
Alta
112
Sturla Lie
Viking Tif
113
Henrik Bakke
Lyn Ski
114
Gjermund Nilsen
Gran IL
115
Magnus L abèe-lund
Engerdal IL
116
Stian Storsveen
Heradsbygd Langrenn
117
Thomas Gifstad
Oppegård IL
118
Christian Bugge Tvedt
Kvaløysletta Skilag
119
Lars Hagelsteen Vik
Holeværingen IL Ski
120
Martin Hegrenes
Førde IL
121
Per Olav Ødegård Holm
Byåsen IL
122
Frode Aas Strandvik
Steinkjer Skl
123
Sigurd Hov
Svene IL
124
Christian Westgaard
Rustad IL
125
Erlend Moian Nydal
Asker SK
126
Alexander Standen
Storbritannien
127
Avo Sambla
Estonia
128
Emil Oliver Andersen
Konnerud IL
129
Glenn Elvestad
Gjerdrum IL
130
Kristian Santiago Ankersen
Oseberg Skilag
131
Gisle Vestmo
Kjelsås IL
132
Tore Skardal
Polarstjernen IL
133
Inge Ravnås Fjeldstad
Mjøndalen IF
134
Hans Yngvar Haugrud
Furnes Skiløperforening
135
Vegard Kvam
Fjellørnen IL
136
Atle Smenes
Rustad IL
137
Jesse Smith
Strindheim IL
138
Björn Sundvor
Bjerkreim IL