Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötapremiären (K)
2012-12-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Ulricehamns IF
Plats: Ulricehamn
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
54:44.328330
87.0p
2
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
54:46.328510
86.9p
3
Dan Moberg
IFK Skövde SK
54:47.328680
86.9p
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Finnskog
Tranemo IF
47:29.284800
74.1p
2
David Olofsson
IFK Skövde SK
47:58.287710
73.3p
3
David Thorell
IK Stern
48:05.288480
73.1p
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Björnlinger
IK Vista
33:22.200140
63.4p
2
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
34:38.207720
61.1p
3
Klara Svensson
Äspereds IF
34:40.207990
61.0p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Svensson
IK Vista
38:59.233860
54.2p
2
Heléne Svensson
IK Vista
41:10.246990
51.4p
3
Kerstin Johansson
IK Hakarpspojkarna
43:50.262930
48.3p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
15:19.91880
2
Julia Jonsson
OK Landehof
16:02.96120
3
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
16:02.96160
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Lieback
Tranemo IF
13:15.79400
2
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
14:03.84230
3
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
14:03.84260
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
9:22.56100
2
Maja Kannius
Ulricehamns IF
9:23.56210
3
Tuva Persson
Tranemo IF
9:44.58310
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Johansson
Tranemo IF
7:09.42820
2
Stina Kannius
Ulricehamns IF
7:26.44540
3
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
7:29.44840
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Isak Lieback
Tranemo IF
8:37.51600
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
8:42.52130
3
Axel Berglund
Ulricehamns IF
8:48.52740
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
6:39.39860
2
Jonathan Norder
IF Rigor
6:47.40610
3
Linus Nygren
Ulricehamns IF
6:52.41140
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alice Widholm
Lidköpings VSK
5:10.30990
2
Kristina Finnskog
Tranemo IF
6:04.36300
3
Alma Johansson
OK Landehof
6:32.39140
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Harald Ekenberg
IK Stern
4:34.27360
2
Albin Nyqvist
OK Landehof
4:55.29400
3
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
5:03.30200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2012
Huskvarnaloppet 2012
Rådarullen / SM Rullskidor 2012
Höstrullen 2012
Lindénarullen 2012
Vårgårdarullen 2012
Tidaholmsloppet 2012
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan