Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fabriksloppet
2013-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Ström
Hägglunds Iofk Skidor
44:55.269450
68.7p
2
Hugo Eriksson
Vårby IK
47:18.283760
+2:23.14210
65.2p
3
Daniel Johansson
Hägglunds Iofk Skidor
47:42.286100
+2:46.16550
64.7p
4
Jens Kristoffersson
City Sweden
50:05.300480
+5:10.30930
61.6p
5
Lukas Sondell
Hägglunds Iofk Skidor
50:34.303390
+5:39.33840
61.0p
6
Robert Engström
Nätra SK
51:03.306250
+6:08.36700
60.4p
7
Johan Olsson
Hägglunds Iofk Skidor
51:51.311090
+6:56.41540
59.5p
8
Anders Gidlund
Idbyns IF
52:37.315650
+7:42.46100
58.6p
9
Magnus Lindberg
Hägglunds Iofk
53:58.323740
+9:02.54190
57.2p
10
Göran Johansson
Hägglunds Iofk
55:54.335300
+10:58.65750
55.2p
11
Per-olof Nilsson
Bosch Rexroth
58:00.347980
+13:05.78430
53.2p
12
Viktor Wallberg
Hägglunds Iofk Skidor
58:35.351490
+13:40.81940
52.7p
13
Pontus Wikström
Hägglunds Iofk
58:55.353480
+14:00.83930
52.4p
14
Oskar Strömberg
Klubblös
58:59.353880
+14:04.84330
52.3p
15
Johan Westman
Sidensjö IK
59:06.354540
+14:10.84990
52.2p
16
Torbjörn Häggkvist
Hägglunds Iofk
59:26.356540
+14:30.86990
51.9p
17
Jan Möller
Bae Systems
1:00:35.363420
+15:39.93870
50.9p
18
Lars Ledin
Själevad SK IF
1:00:38.363730
+15:42.94180
50.9p
19
Hannes Johansson
No Club
1:00:46.364570
+15:51.95020
50.8p
20
Göran Palm
Klubblös
1:01:07.366630
+16:11.97080
50.5p
21
Lars Schedin
Gottne IF Cykel
1:01:39.369870
+16:44.100320
50.1p
22
Arne Söderlind
Graninge
1:02:00.371960
+17:05.102410
49.8p
23
BO Lindmark
Holmen Skog AB
1:02:28.374720
+17:32.105170
49.4p
24
Niclas Johansson
Klubblös
1:03:25.380400
+18:29.110850
48.7p
25
Ola Torängen
Arvika IS
1:04:57.389630
+20:01.120080
47.5p
26
Leif Olsson
Cgi
1:05:34.393340
+20:38.123790
47.1p
27
Emanuel Näslund
Skogslöparna
1:07:24.404340
+22:28.134790
45.8p
28
Benjamin Näslund
Skogslöparna
1:07:28.404750
+22:33.135200
45.7p
29
Anderas Berggren
Örnsköldsviks Sportdykarklubb
1:07:52.407160
+22:57.137610
45.5p
30
Björne Eriksson
Hybo AIK
1:08:31.411020
+23:35.141470
45.0p
31
Mats Larsson
Holmen Skog AB
1:08:39.411850
+23:44.142300
45.0p
32
Adrian Johansson
Hägglunds Iofk Skidor
1:08:48.412790
+23:53.143240
44.9p
33
Krister Eleholm
Öib
1:08:51.413090
+23:56.143540
44.8p
34
Simon Dahlberg
OK Nolaskogsarna
1:09:15.415460
+24:20.145910
44.6p
35
Valdis Skirpo
Skogslöparna
1:09:25.416470
+24:30.146920
44.5p
36
Mikael Lindqvist
Eurocon
1:10:20.421970
+25:25.152420
43.9p
37
Oskar Domeij
Klubblös
1:10:49.424830
+25:53.155280
43.6p
38
Peter Johansson
No Club
1:11:42.430140
+26:46.160590
43.0p
39
Lars Nordqvist
Hägglunds Iofk Skidor
1:12:49.436800
+27:53.167250
42.4p
40
Thomas Larsson
Lugnviks IF
1:13:34.441320
+28:38.171770
42.0p
41
Tore Gidlund
Holmen Skog AB
1:14:46.448550
+29:51.179000
41.3p
42
Emil Berge
Södertälje Kanotförening
1:15:56.455560
+31:01.186010
40.6p
43
Kenth Lundberg
Human Resurs
1:16:58.461760
+32:03.192210
40.1p
44
Samuel Johansson
Hägglunds Iofk Skidor
1:18:16.469540
+33:20.199990
39.4p
45
Göran Sundqvist
Rejlers IF
1:19:57.479620
+35:01.210070
38.6p
46
Lars Sandström
Klubblös
1:22:00.491940
+37:04.222390
37.6p
47
Jonas Alexandersson
Human Resurs
1:25:22.512100
+40:26.242550
36.2p
48
Patric Schärdin
Eurocon
1:30:13.541210
+45:17.271660
34.2p
-
Erik Wickberg
Hägglunds Iofk Skidor
23:59:58.8639700
-
-
Michael Rosén
Human Resurs
23:59:59.8639800
-
-
Björne Eriksson
Klubblös
23:59:59.8639800
-
-
Martin Mory
Bae Systems
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Domeij
Hägglunds Iofk Skidor
23:59:59.8639800
-
-
Mats Björn
Human Resurs
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
-