Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Umeloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:49:15.655480
82.5p
2
Erik Jonsson
Rossöns IF
1:49:16.655530
+0
82.5p
3
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
1:49:17.655600
+1.20
82.5p
4
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:57:25.704420
+8:09.48840
75.5p
5
Robert Rimmevik
Lycksele IF
1:58:21.710050
+9:05.54470
74.7p
6
Johan Kärner
Iksu Längdskidor
2:01:29.728820
+12:13.73240
72.4p
7
Daniel Andersson
Jalles TC
2:02:42.736140
+13:26.80560
71.5p
8
Alexander Sjögren
Team Esplanad
2:02:54.737340
+13:38.81760
71.4p
9
Martin Vestman
IFK Umeå
2:02:57.737690
+13:42.82110
71.3p
10
Patrik Eriksson
Peab Fritid
2:04:14.745370
+14:58.89790
70.4p
11
Tobias Thörn
Röbäcks SK
2:06:34.759360
+17:18.103780
68.9p
12
Filip Lundmark
Sorsele SK
2:06:42.760140
+17:26.104560
68.8p
14
Mattias Nilsson
IK Studenterna
2:09:53.779210
+20:37.123630
66.8p
15
Marcus Landström
Vännäs SK
2:13:57.803600
+24:41.148020
64.4p
16
Simon Nilsson
Umeå OK
2:14:36.807550
+25:20.151970
64.0p
17
Niklas Eriksson
Agnäs IK
2:16:44.820390
+27:29.164810
62.8p
18
Andreas Olofsson
Jalles TC
2:17:08.822720
+27:52.167140
62.6p
19
Anders Sjöblom
Korsnäs IF
2:17:51.827040
+28:35.171460
62.2p
20
Dag Stridh
Umeå OK
2:20:53.845200
+31:37.189620
60.6p
21
Rasmus Wrenman
Skanska
2:23:26.860560
+34:10.204980
59.3p
22
Samuel Jonsson
Kilafors SK
2:25:27.872660
+36:11.217080
58.4p
23
Pierre Fridell
Skogis IF
2:29:40.897930
+40:24.242350
56.5p
24
Joakim Lindström
Axa Sports Club
2:30:49.904830
+41:33.249250
55.9p
25
Joel Widman
Skogis IF
2:31:19.907880
+42:03.252300
55.7p
26
Per Salomonsson
IFK Strömsund
2:31:47.910670
+42:31.255090
55.5p
27
August Nilsson
Treby IF
2:34:16.925570
+45:00.269990
54.5p
28
Erik Jansson-palmer
Saltsjöbadens IF
2:40:24.962380
+51:08.306800
52.1p
29
Jonas Sundell
Umeå OK
2:44:08.984730
+54:52.329150
50.7p
30
Simon Johansson
Nyåkers IK
2:47:40.1005990
+58:25.350410
49.5p
31
Mikael Palm
Skogis IF
2:47:44.1006360
+58:28.350780
49.5p
32
Christer Svanefjord
Spöland Vännäs IF
2:49:00.1013990
+59:45.358410
49.0p
33
Alvin Wendelius
Round Table
2:54:42.1048160
+1:05:26.392580
47.2p
34
Nils Johansson
Axa Sports Club
2:55:02.1050140
+1:05:46.394560
47.1p
35
Johnny Blixt
Hägglunds Iofk Skidor
2:57:24.1064310
+1:08:08.408730
46.4p
36
David Gustavsson
Täfteå IK
2:58:05.1068430
+1:08:49.412850
46.2p
37
David Tjällskog
Axa Sports Club
3:03:17.1099660
+1:14:01.444080
44.7p
38
Jimmy Nordin
Axa Sports Club
3:11:23.1148220
+1:22:07.492640
42.6p
39
Olof Bylund
Jalles TC
3:22:44.1216330
+1:33:28.560750
39.9p
40
Hampus Plantman
Skogis IF
3:25:00.1229970
+1:35:44.574390
39.4p
41
Gustaf Andersson
Swe
3:27:41.1246050
+1:38:25.590470
38.8p
42
Anton Olofsson
Handelsbanken IF
3:30:01.1260020
+1:40:45.604440
38.4p
43
Mattias Bergqvist
Axa Sports Club
3:39:30.1316960
+1:50:14.661380
36.5p
44
Johan Carlsson
Axa Sports Club
3:48:50.1372990
+1:59:35.717410
34.9p
-
Håkan Risberg
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Söderberg
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Andersson
Hörnefors IF
23:59:59.8639800
-