Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Nilsson
IFK Mora
1:07:40.405910
62.9p
2
Kristina Lycke
Malungs IF
1:08:58.413730
+1:18.7720
61.7p
3
Jennie Halvarsson
SK Ringen
1:14:33.447200
+6:52.41190
57.1p
4
Ellen Hejker/nygren
IFK Mora SK
1:14:47.448660
+7:07.42650
56.9p
5
Emelie Karlsson
IFK Skövde
1:14:55.449460
+7:15.43450
56.8p
6
Frida Nordenberg
IFK Mora SK
1:16:19.457800
+8:38.51790
55.8p
7
Åsa Rydell
Leksands SK
1:18:27.470630
+10:47.64620
54.3p
8
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
1:18:36.471560
+10:56.65550
54.2p
9
Maria Bois
Malungs IF
1:19:54.479370
+12:14.73360
53.3p
10
Helena Von Elern
Karlslunds IF
1:22:05.492480
+14:25.86470
51.9p
11
Maria Dölhed
Malungs IF
1:23:00.497960
+15:20.91950
51.3p
12
Louise Hansson
IK Jarl
1:24:44.508310
+17:04.102300
50.2p
13
Linda Knuts
Leksands SK
1:26:29.518850
+18:49.112840
49.2p
14
Malin Sjöstrand
Istrums SK
1:26:30.518980
+18:50.112970
49.2p
15
Anna Laforet
IK Jarl
1:27:34.525350
+19:54.119340
48.6p
16
Gun Olander
IK Jarl
1:27:57.527620
+20:17.121610
48.4p
17
Helen Mattsson
IFK Mora SK
1:29:09.534820
+21:29.128810
47.8p
18
Ulrika N Eriksson
Dalarnas Försäkringsbolag IF
1:30:46.544550
+23:06.138540
46.9p
19
Helena Skarfelt
Grava SK
1:33:47.562670
+26:07.156660
45.4p
20
Erika Jonsson
SK Gruvspårets Vänne
1:33:54.563390
+26:14.157380
45.3p
21
Karoline Åslund
Ekshärads SF
1:33:57.563670
+26:17.157660
45.3p
22
Therese Andersson
IK Jarl
1:34:13.565230
+26:33.159220
45.2p
23
Emile Tapio
Gillberga SK
1:36:06.576540
+28:26.170530
44.3p
24
Elin Sandgren
Malungs Skidklubb
1:36:18.577790
+28:38.171780
44.2p
25
Lisbeth Gustafsson
Nerikes Kils SK
1:37:16.583580
+29:36.177570
43.8p
26
Elin Gustafsson
Malungsfors
1:37:21.584010
+29:41.178000
43.7p
27
Ann Christin Evaldsson
Malungs IF
1:37:21.584060
+29:41.178050
43.7p
28
Mia Idemyr
IK Stern
1:39:09.594860
+31:29.188850
42.9p
29
Berit Hordvik
Grue IL
1:41:27.608650
+33:47.202640
42.0p
30
Helèn Randström
SK Skogarna
1:42:34.615380
+34:54.209370
41.5p
31
Thea Berg
Finnestad IL Norge
1:43:41.622040
+36:01.216030
41.1p
32
Ingrid Bendz
IF Nornan
1:47:42.646120
+40:02.240110
39.5p
33
Hanna Ehlin
Dalarnas Försäkringsbolag IF
1:48:04.648360
+40:24.242350
39.4p
34
Maria Poka
IK Stern
1:48:14.649340
+40:34.243330
39.3p
35
Denise Johansson
OK Dacke
1:49:18.655740
+41:38.249730
39.0p
36
Birgitta Börjesson
Ljungskile SK
2:24:46.868500
+1:17:05.462490
29.4p