Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2013-02-09
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Albinsson
Väsby SK
2:30:18.901760
66.4p
2
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:35:32.933180
+5:14.31320
63.7p
3
Lars-åke Dickfors
Avesta OK
2:36:13.937210
+5:54.35350
63.4p
4
Göran Andersson
Granbergsdals IF
2:37:48.946780
+7:30.44920
62.6p
5
Roland Fjellström
Karlslunds IF
2:40:59.965850
+10:40.63990
61.2p
6
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:44:10.984950
+13:51.83090
59.8p
7
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:46:25.998480
+16:07.96620
58.9p
8
Kenneth Lindkvist
Ostnor Sport Och Fritidsklubb
2:48:21.1010070
+18:03.108210
58.1p
9
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:48:48.1012740
+18:29.110880
57.9p
10
Bengt Olofsson
Ski Team Skåne
2:52:31.1035010
+22:12.133150
56.4p
11
Jan Gotting
Tvärreds IF
2:52:43.1036210
+22:24.134350
56.4p
12
Göran Andersson
Oxvreten
2:54:18.1045740
+23:59.143880
55.8p
13
Per-erik Hellzen
Hybo AIK
2:54:27.1046600
+24:08.144740
55.7p
14
Stephan Mölvig
København SK
2:55:15.1051470
+24:57.149610
55.4p
15
Roger Grann
Sunne Slf
2:57:28.1064710
+27:09.162850
54.6p
16
Per Svedenhag
IFK Lidingö SOK
2:58:11.1069030
+27:52.167170
54.4p
17
Crister Lunde
OK Gipen
2:58:23.1070270
+28:05.168410
54.3p
18
Jan Blom
Axa Sports Club
2:59:25.1076480
+29:07.174620
53.9p
19
Robert Gustafsson
Strängbetong Hus&a
3:05:42.1114160
+35:24.212300
51.8p
20
Rolf Borg
SK Bore
3:05:52.1115130
+35:33.213270
51.8p
21
Gunnar Nilsson
Ericsson IK
3:06:05.1116430
+35:46.214570
51.7p
22
Anders Grelsson
Mälarö SOK
3:06:49.1120820
+36:30.218960
51.5p
23
Anders Carlsson
Malungs IF
3:07:26.1124540
+37:07.222680
51.3p
24
Jan Rönnblad
Ericsson IK
3:10:45.1144440
+40:26.242580
50.3p
25
Ola Eriksson
OK Grip
3:11:57.1151630
+41:38.249770
49.9p
26
Per Sanfridson
Tällberg
3:16:15.1177450
+45:56.275590
48.7p
27
Anders Nordenfors
Gävle Skidkamrater
3:16:31.1179090
+46:13.277230
48.6p
28
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
3:16:49.1180890
+46:31.279030
48.5p
29
Lars Henrik Tornøe
Københavns Skiklub
3:17:18.1183780
+47:00.281920
48.4p
30
Johan Bernalt
IF Spirit IF
3:19:41.1198000
+49:22.296140
47.7p
31
BO Johansson
IFK Grängesberg
3:25:16.1231530
+54:57.329670
46.3p
32
Kent Nilsson
Hsk Skid & Friidrottsklubb
3:27:27.1244630
+57:08.342770
45.7p
33
Reidar Finnestad
Nacka-värmdö Skidklubb
3:34:45.1288400
+1:04:26.386540
44.0p
34
Kennet Fredriksson
Ufk
3:34:58.1289780
+1:04:40.387920
43.9p
35
Ulf Erkers
Siljansnäs SLK
3:35:12.1291160
+1:04:54.389300
43.8p
36
Matz Ekman
Karlslunds IF
3:35:48.1294730
+1:05:29.392870
43.7p
37
Peter Svensson
IFK Mora
3:39:12.1315180
+1:08:54.413320
42.9p
38
Peter Hugsen
Broby Goif
3:46:52.1361100
+1:16:33.459240
41.3p
39
Svend Ulrik Nyholm
Københavns Skiklub
4:04:06.1464540
+1:33:47.562680
38.1p
40
Tomas Wallin
Föne IK
4:16:39.1539880
+1:46:21.638020
36.0p
-
Peter Martin
Lidingö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Mats Johansson
Axa Sports Club
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Wegblad
Falun
23:59:58.8639700
-
-
Gert-ove Johansson
Bullarens Goif
23:59:58.8639700
-
-
Roland Fållby
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Magnusson
Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Jan Samuelson
Grycksbo IF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Svensson
Team Ccc 1000
23:59:59.8639800
-
-
Erik Söderlund
Almunge IK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Torlamb
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Karl-erik Brorsson
Stockholms Postens IK
23:59:59.8639800
-
-
Mats Victorin
Täby OK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Brinck
Københavns Skiklub
23:59:59.8639800
-
-
Johan Boren
Axa SC
23:59:59.8639800
-