Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2013-02-09
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Stridh
Ifk-mora SK
2:11:15.787410
78.1p
2
Mats Larsson
Sveden Trä IF
2:13:20.799950
+2:05.12440
76.6p
3
Niclas Andersson
Falköpings AIK SK
2:15:12.811110
+3:57.23600
75.4p
4
Dick Gustfsson
OK Landehof
2:15:15.811450
+4:00.23940
75.3p
5
Ulf Jansson
Östervik IF
2:15:52.815130
+4:37.27620
74.9p
6
Pär Larsson
Hybo AIK
2:19:31.837000
+8:15.49490
72.6p
7
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:28:09.888800
+16:53.101290
67.5p
8
Mikael Leitner
Axa Sports Club
2:31:59.911800
+20:43.124290
65.5p
9
Ulf Ånebrant
Näshulta GOIF
2:32:11.913030
+20:56.125520
65.4p
10
Mats Hedlund
Brudpiga RK
2:33:01.918020
+21:46.130510
65.0p
11
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:33:09.918850
+21:54.131340
64.9p
12
Anders Thunegard
Svajde-roma
2:34:01.924050
+22:46.136540
64.5p
13
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:37:16.943550
+26:01.156040
62.9p
14
Ulf Edsfors
Falu IK
2:40:54.965380
+29:39.177870
61.2p
15
Tommy Petersson
Fågelfors IF
2:41:04.966370
+29:49.178860
61.2p
16
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:42:01.972000
+30:45.184490
60.7p
17
Thomas Andersson
IFK Skövde
2:42:11.973030
+30:56.185520
60.7p
18
Mats-olof Lingersjö
SOK Viljan
2:45:02.990150
+33:47.202640
59.4p
19
Lars Nordin
Tullinge SK
2:46:18.997730
+35:03.210220
58.9p
20
Torbjörn Vading
IK Rex
2:46:52.1001100
+35:36.213590
58.7p
21
Björn Jonsson
Orsa SK
2:48:06.1008580
+36:51.221070
58.2p
22
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
2:48:35.1011490
+37:20.223980
58.0p
23
Raymond Stål
Orsa
2:49:34.1017300
+38:18.229790
57.6p
24
Erik Martin
OK Roslagen
2:50:37.1023670
+39:22.236160
57.2p
25
Pär Wollbrand
Tullinge SK
2:51:46.1030580
+40:31.243070
56.7p
26
Nils-erik Björkbacka
Domnarvets Goif
2:55:16.1051550
+44:01.264040
55.4p
27
Jörgen Källman
IFK Västerås
2:58:20.1069930
+47:05.282420
54.3p
28
Ola Wallin
Sveaskogs IF
2:59:41.1078080
+48:26.290570
53.8p
29
Gunnar Johannes
Karlslunds IF
3:00:17.1081630
+49:02.294120
53.6p
30
Per Hansson
Sundbybergs IK
3:00:44.1084330
+49:29.296820
53.5p
31
Kenneth Stenquist
Domnarvets Goif
3:02:37.1095680
+51:22.308170
52.8p
32
Michael Ertmann
Københavns Skiklub
3:02:39.1095810
+51:24.308300
52.8p
33
Magnus Almen
Ryda SK
3:05:59.1115850
+54:44.328340
51.8p
34
Torbjörn Södersten
Orsa SK
3:06:36.1119530
+55:21.332020
51.6p
35
Hasse Åström
Huddinge SK Längd
3:10:12.1141130
+58:57.353620
50.4p
36
Torbjörn Nordling
Högbo GIF
3:10:36.1143560
+59:21.356050
50.3p
37
Olle Wickman
Hybo AIK
3:11:46.1150560
+1:00:31.363050
50.0p
38
Niclas Engborg
Sälens IF
3:12:21.1154020
+1:01:06.366510
49.8p
39
Thomas Persson
Axa Sportsclub
3:12:43.1156210
+1:01:28.368700
49.7p
40
Martin Ingelsson
Storvreta IK
3:18:52.1193130
+1:07:37.405620
47.9p
41
Fredrik Åslund
Peab Fritid
3:19:45.1198410
+1:08:30.410900
47.7p
42
Igor Kourinnoi
Olympia Kampsport
3:20:15.1201450
+1:09:00.413940
47.6p
43
Jens Olsson
IK Jarl
3:22:05.1212450
+1:10:50.424940
47.1p
44
Richard Isidor Björk
Lima IF
3:22:34.1215370
+1:11:19.427860
46.9p
45
Martin Stern
Nacka-värmdö
3:22:55.1217460
+1:11:40.429950
46.9p
46
Mats Hellsen
Sundbybergs IK
3:25:29.1232810
+1:14:14.445300
46.2p
47
Lars Eriksson
Saab FF Järfälla
3:31:08.1266730
+1:19:53.479220
44.8p
48
Kjell Andersson
IFK Mora SK
3:31:48.1270770
+1:20:33.483260
44.6p
49
Per Jemth
Arvika IS
3:32:04.1272320
+1:20:49.484810
44.6p
50
Ulf Boivie
Uppsala
3:34:11.1285080
+1:22:56.497570
44.1p
51
Søren Kobbernagel
Københavns Skiklub
3:48:51.1373000
+1:37:35.585490
40.9p
52
Jimmy Haglund
Nacka Värmdö SK
3:53:25.1400440
+1:42:10.612930
40.0p
53
Ivan Thorvaldsson
Söders Skid O OL Tyresö
4:09:25.1496420
+1:58:10.708910
37.2p
-
Urban Ståhl
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Ola Evensson
Fryksdalens Sparbank IF
23:59:58.8639700
-
-
Per-anders Lundström
Granbergsdals IF
23:59:58.8639700
-
-
Jakob Alden
Axa Sportsclub
23:59:58.8639700
-
-
Martin Zetterström
Täby IS
23:59:58.8639700
-
-
Taisto Alatalo
Fagersta Södra IK
23:59:58.8639700
-
-
Per Johansson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Frank Kiereck
Karlslunds IF
23:59:59.8639800
-
-
Jan Nyström
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Sand
Södertälje IF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Westlund
Vällingby
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Zachrisson
Hortlax SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Gustafsson
IF Spirit
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Jansson
Almunge IK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Ganning
IK Omega
23:59:59.8639800
-
-
Johan DE Besche
IFK Mora
23:59:59.8639800
-
-
Anders Brunell
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-