Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Nasaloppet
2012-03-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Pettersson
Skellefteå SK
2:28:42.892100
60.8p
2
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
2:54:00.1043900
+25:18.151700
51.0p
3
Hanna Lundqvist
SK Järven
3:02:02.1092100
+33:20.199900
48.6p
4
Helen Moritz
Skellefteå SK
3:05:44.1114300
+37:02.222100
47.5p
5
Jeanette Stridman
Skellefteå SK
3:11:39.1149800
+42:57.257600
45.9p
6
Brittinger Sundström
Sweden
3:37:49.1306800
+1:09:07.414600
39.9p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Samuelsson
SK Järven
1:55:05.690400
81.6p
2
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
1:57:15.703400
+2:10.12900
79.8p
3
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
1:57:36.705500
+2:31.15000
79.6p
4
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
2:01:29.728800
+6:24.38300
76.6p
5
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:02:25.734400
+7:20.43900
75.9p
6
Olof Burström
SK Järven
2:04:03.744200
+8:58.53700
74.8p
7
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
2:05:04.750300
+9:59.59800
74.1p
8
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
2:08:43.772200
+13:38.81700
71.7p
9
Adam Burström
SK Järven
2:09:30.776900
+14:25.86400
71.2p
10
Jesper Lundqvist
Skellefteå SK
2:09:48.778700
+14:43.88200
71.0p
11
Jan-Anders Jonsson
Järvsjöby IF
2:10:41.784000
+15:36.93500
70.4p
12
Jimmy Engström
Skellefteå SK
2:10:43.784200
+15:38.93700
70.4p
13
Robert Boman
Strömnäs GIF
2:15:26.812500
+20:21.122000
67.6p
14
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
2:17:05.822400
+22:00.131900
66.7p
15
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
2:19:02.834100
+23:57.143600
65.6p
16
Robin Olofsson
SK Järven
2:23:41.862000
+28:36.171500
63.2p
17
Leif Hedman
SK Järven
2:24:16.865500
+29:11.175000
62.9p
18
Mikael Lundqvist
SK Järven
2:25:41.874000
+30:36.183500
62.2p
19
Rickard Öberg
Hemmingsmarks IF
2:27:30.884900
+32:25.194400
61.4p
20
Jens Nilsson
Glommersträsk Lappträsk IF
2:29:36.897500
+34:31.207000
60.4p
21
Robert Nilson
Glommersträsk Lappträsk IF
2:30:53.905200
+35:48.214700
59.8p
22
Martin Nilsson
Glommersträsk Lappträsk IF
2:35:54.935300
+40:49.244800
57.7p
23
Lars Wikberg
Suddesjaur
2:50:16.1021500
+55:11.331000
52.3p
24
Hans Evert Fransson
SK Järven
3:01:01.1086000
+1:05:56.395500
48.9p
25
Kurt-Åke Holmqvist
Sweden
3:02:06.1092500
+1:07:01.402000
48.5p
26
Bengt Lööv
Glommersträsk Lappträsk IF
3:08:35.1131400
+1:13:30.440900
46.7p
27
Bo Lundmark
Glommersträsk Lappträsk IF
3:17:36.1185500
+1:22:31.495000
44.4p
28
David Vine
SK Järven
3:23:50.1222900
+1:28:45.532400
42.9p
29
Ulf Åhlund
SK Järven
3:57:23.1424200
+2:02:18.733700
36.4p
-
Göran Gunnarsson
Malungs SLK
23:59:58.8639700
-
-
Lennart Ask
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Bellgran
Sweden
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Saga Stenman
SK Järven
2:41:03.966200
55.6p
2
Ann-louise Nilsson
Sweden
3:37:31.1305000
+56:28.338700
40.0p
3
Catarina Norberg
Sweden
4:14:15.1525400
+1:33:12.559100
33.8p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Ahlm
Norsjö SK
2:23:51.863000
63.1p
2
Andreas Jonsson
IK Klintarna
2:35:16.931500
+11:25.68400
57.9p
3
Robin Stenman
SK Järven
2:41:00.965900
+17:09.102800
55.6p
4
Greger Berglund
Norsjö SK
2:41:26.968500
+17:35.105400
55.5p
5
Patrik Höglund
Norsjö SK
2:41:35.969400
+17:44.106300
55.4p
6
Krister Hugosson
Norsjö SK
2:42:33.975200
+18:42.112100
55.0p
7
Lars Peder Stenman
Sweden
2:53:55.1043400
+30:04.180300
51.1p
8
Mats Holmqvist
Sweden
2:56:42.1060100
+32:51.197000
50.2p
9
Urban Pettersson
SK Järven
2:59:15.1075400
+35:24.212300
49.4p
10
Torbjörn Johansson
Sweden
3:05:31.1113000
+41:40.249900
47.6p
11
Tomas Warg
Sweden
3:35:24.1292300
+1:11:33.429200
40.4p
12
Ulrik Ahnquist
Sweden
3:43:59.1343800
+1:20:08.480700
38.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lisa Holmgren
Bolidens SK
45:03.270200
40.4p
2
Maja Holmgren
Bolidens SK
45:03.270200
40.4p
3
Tilda Stenman
SK Järven
46:05.276400
+1:02.6100
39.5p
4
Astrid Ruissen
Glommersträsk Lappträsk IF
48:38.291700
+3:35.21400
37.4p
5
Linnea Jonsson
Sweden
48:57.293600
+3:54.23300
37.2p
6
Stina Holmgren
Bolidens SK
53:14.319300
+8:11.49000
34.2p
7
Sonja Lindman
Sweden
53:14.319300
+8:11.49000
34.2p
8
Pia Holmgren
Bolidens SK
53:15.319400
+8:12.49100
34.2p
9
Anette Renberg
Sweden
53:20.319900
+8:17.49600
34.1p
10
Birgit Lundström
SK Järven
54:39.327800
+9:36.57500
33.3p
11
Åsa Karlsson
SK Järven
1:03:32.381100
+18:29.110800
28.6p
12
Ramona Norén
Glommersträsk Lappträsk IF
1:42:51.617000
+57:48.346700
17.7p
13
Milda Norén
Glommersträsk Lappträsk IF
1:45:54.635300
+1:00:51.365000
17.2p
14
Susanne Norén
Glommersträsk Lappträsk IF
1:46:03.636200
+1:01:00.365900
17.2p
15
Iris Johansson
Sweden
1:46:59.641800
+1:01:56.371500
17.0p
-
Ingela Henriksson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Olofsson
Kågedalens SK
33:31.201000
54.3p
2
Håkan Holmgren
Bolidens SK
37:34.225300
+4:03.24200
48.4p
3
Johan Piribauer
IFK Arvidsjaur SK
39:21.236000
+5:50.34900
46.2p
4
David Öberg
Hemmingsmarks IF
39:23.236200
+5:52.35100
46.2p
5
Anton Möller
IFK Arvidsjaur SK
39:23.236200
+5:52.35100
46.2p
6
Per-Ivar Marklund
Bolidens SK
40:39.243800
+7:08.42700
44.8p
7
Göran Renström
Burträsk SK
43:08.258700
+9:37.57600
42.2p
8
Signar Norberg
Sweden
44:23.266200
+10:52.65100
41.0p
9
Filip Sjöström
IFK Arvidsjaur SK
44:39.267800
+11:08.66700
40.8p
10
Lars Lundström
SK Järven
46:25.278400
+12:54.77300
39.2p
11
Vilgot Stenman
SK Järven
46:59.281800
+13:28.80700
38.7p
12
Tage Norén
Glommersträsk Lappträsk IF
48:42.292100
+15:11.91000
37.4p
13
Örjan Stenman
SK Järven
50:38.303700
+17:07.102600
35.9p
14
Kenneth Lindman
Sweden
55:46.334500
+22:15.133400
32.6p
15
Roger Johansson
Sweden
1:46:59.641800
+1:13:28.440700
17.0p