Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2012-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klaes Håkan Bejmer
Vattenfalls IF
1:09:17.415640
67.3p
2
Carl Schogster
Täfteå IK
1:09:59.419830
+41.4090
66.4p
3
Hampus Åsberg
Lycksele IF
1:09:59.419860
+42.4120
66.4p
4
Johan Forslund
Norsjö SK
1:11:31.429050
+2:14.13310
64.7p
5
Erik Björkman
Täfteå IK
1:13:29.440800
+4:11.25060
62.5p
6
Per Rönnlund
IFK Umeå
1:13:43.442280
+4:26.26540
62.3p
7
Samuel Gustavsson
No Club
1:15:06.450550
+5:49.34810
60.9p
8
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
1:15:13.451250
+5:56.35510
60.7p
9
Anders Näslund
Team Esplanad
1:18:34.471380
+9:17.55640
57.6p
10
Mikael Bergqvist
Team Esplanad
1:20:10.480970
+10:53.65230
56.2p
11
Herbert Karlsson
Team Esplanad
1:20:17.481670
+11:00.65930
56.1p
12
Rolf Isaksson
Jalles Tc Umeå
1:20:22.482190
+11:05.66450
56.0p
13
William Eriksson
Täfteå IK
1:20:47.484680
+11:30.68940
55.7p
14
Simon Eriksson
Täfteå IK
1:20:48.484740
+11:31.69000
55.7p
15
Fredrik Oskarsson
Bygdeå GOIF
1:22:15.493400
+12:57.77660
54.5p
16
Roland Edlund
Umedalens IF
1:23:23.500240
+14:06.84500
53.6p
17
Bosse Linder
Umeå OK
1:24:19.505820
+15:01.90080
52.9p
18
Fredrik Lönneborg
Jalles Tc Umeå
1:24:29.506840
+15:12.91100
52.8p
19
Per Llinder
Umeå OK
1:26:04.516380
+16:47.100640
51.6p
20
Torbjörn Israelsson
Sundsvalls OK
1:27:21.524000
+18:03.108260
50.7p
21
Anders Sundberg
Sweden
1:29:21.536030
+20:03.120290
49.4p
22
Erik Åström
Sweden
1:30:25.542410
+21:07.126670
48.7p
23
Anders Jonsson
Sweden
1:30:27.542620
+21:09.126880
48.6p
24
Håkan Norberg
Savvy Skiing
1:31:06.546500
+21:48.130760
48.2p
25
Robert Maddison
Team Esplanad
1:31:20.547910
+22:02.132170
48.1p
26
Patrik Nilsson
Robertsfors IK
1:33:33.561240
+24:16.145500
46.7p
27
Leif Hultman
Jalles Tc Umeå
1:34:23.566240
+25:06.150500
46.3p
28
Göte Rosendahl
Västerbottens Skidveteraner
1:35:51.575090
+26:34.159350
45.4p
29
Jussi Remes
No Club
1:36:24.578310
+27:06.162570
45.1p
30
Jesper Lundström
Bygdeå GOIF
1:36:40.579960
+27:23.164220
45.0p
31
Tommy Johansson
Robertsfors IK
1:37:45.586400
+28:27.170660
44.4p
32
Hans Jonsson
Örträsk SK
1:37:45.586410
+28:27.170670
44.4p
33
Tore Karlsson
Ersmarks IK
1:38:30.590920
+29:12.175180
44.0p
34
Ola Holmgren
Norum-Djäkneboda SK
1:38:50.592990
+29:33.177250
43.8p
35
Krister Åhman
Robertsfors IK
1:39:08.594780
+29:51.179040
43.7p
36
Carl Hallgren
Sweden
1:39:10.594940
+29:53.179200
43.7p
37
Björn Brännström
Sweden
1:39:56.599530
+30:38.183790
43.3p
38
Göran Lindström
Sweden
1:42:33.615250
+33:16.199510
42.0p
39
Benny Hedström
Sweden
1:42:34.615390
+33:17.199650
42.0p
40
Kent Pettersson
Robertsfors IK
1:43:29.620800
+34:11.205060
41.6p
41
Lasse Hermansson
Robertsfors IK
1:44:10.624940
+34:53.209200
41.2p
42
Mikael Östensson
No Club
1:44:42.628170
+35:25.212430
41.0p
43
Ulf Viklund
Sweden
1:46:33.639230
+37:15.223490
40.2p
44
Ronny Sandgren
Burträsk SK
1:46:56.641510
+37:38.225770
40.0p
45
Gunnar Öquist
No Club
1:47:14.643310
+37:56.227570
39.9p
46
Oskar Öhman
Sweden
1:47:37.645620
+38:19.229880
39.7p
47
Kent Kårebrand
No Club
1:48:38.651700
+39:20.235960
39.3p
48
Johan Lövbom
Sweden
1:48:42.652130
+39:24.236390
39.3p
49
Åke Lindahl
No Club
1:51:06.666540
+41:49.250800
38.3p
50
Peter Bylundh
IFK Umeå
1:52:08.672750
+42:51.257010
37.9p
51
Tomas Gustavfsson
Bygdeå GOIF
1:52:59.677840
+43:42.262100
37.6p
52
Anders Sundh
Storrödingsbergs IF
2:17:16.823550
+1:07:59.407810
30.2p