Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2012-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
38:21.230050
61.0p
2
Alva Lövgren
Vännäs SK
42:34.255340
+4:12.25190
54.8p
3
Nora Bäckström
Robertsfors IK
42:38.255700
+4:16.25550
54.7p
4
Linn Svahn
Lycksele IF
42:38.255710
+4:16.25560
54.7p
5
Edit Landström
IFK Umeå
44:13.265290
+5:52.35140
52.6p
6
Jenny Isaksson Westermark
Skellefteå SK
44:28.266740
+6:06.36590
52.3p
7
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
45:05.270440
+6:43.40290
51.6p
8
Ida Lundgren
Täfteå IK
45:05.270480
+6:44.40330
51.6p
9
Siri Löfgren
Skellefteå SK
46:28.278780
+8:07.48630
50.0p
10
Jennifer Wikström
Robertsfors IK
46:47.280660
+8:26.50510
49.6p
11
Tilda Löfroth
Skellefteå SK
47:32.285120
+9:10.54970
48.8p
12
Åsa Häggmark
Sweden
47:46.286560
+9:25.56410
48.6p
13
Sandra Wikström
Robertsfors IK
48:03.288290
+9:42.58140
48.3p
14
Marita Wikner
Skyddcentrum
48:20.289970
+9:59.59820
48.0p
15
Emmi Eriksson
Täfteå IK
50:58.305770
+12:37.75620
45.4p
16
Linn Schogster
Täfteå IK
52:18.313790
+13:57.83640
44.2p
17
Irma Jakobsson
Täfteå IK
54:14.325390
+15:53.95240
42.6p
18
Thea Holmgren
Täfteå IK
54:15.325470
+15:54.95320
42.6p
19
Signe Fredriksson
Sweden
56:06.336550
+17:45.106400
41.1p
20
Märta Löfgren
Skellefteå SK
57:55.347450
+19:34.117300
39.8p
21
Selma Jonsdotter
IK Klintarna
59:16.355570
+20:55.125420
38.9p
22
Elin Vesterlund
Vännäs SK
1:00:18.361780
+21:57.131630
38.2p
23
Margaretha Tjernström
Robertsfors IK
1:01:11.367050
+22:50.136900
37.6p
24
Maud Karlberg
Ersboda SK
1:04:02.384160
+25:41.154010
35.9p
25
Erika H Magnusson
Sävar IK
1:04:20.385910
+25:58.155760
35.7p
26
Ellen Sundström
IK Klintarna
1:04:26.386540
+26:04.156390
35.7p
27
Frida Sandström
Sweden
1:04:35.387420
+26:13.157270
35.6p
28
Anna Viklund
Norum-Djäkneboda SK
1:05:33.393210
+27:11.163060
35.1p
29
Lisbeth Sundström
IK Klintarna
1:05:47.394630
+27:25.164480
34.9p
30
Malin Nilsson
Stigges Änglar
1:05:55.395440
+27:33.165290
34.9p
31
Viktoria Wahlström
Norum-Djäkneboda SK
1:06:07.396680
+27:46.166530
34.7p
32
Maria Isberg
Sweden
1:06:13.397270
+27:52.167120
34.7p
33
Ulrika Ljungblahd
Sweden
1:06:47.400680
+28:26.170530
34.4p
34
Carolina Renström
Sweden
1:06:56.401530
+28:34.171380
34.3p
35
Annelie Andersson
Bygdsiljum SK
1:07:06.402570
+28:45.172420
34.2p
36
Gunilla Stenmark
Röbäcks SK
1:09:23.416280
+31:02.186130
33.1p
37
Ylva Tomasdotter
IK Klintarna
1:10:18.421780
+31:57.191630
32.6p
38
Åsa Lundström
Bygdeå GOIF
1:10:20.421990
+31:59.191840
32.6p
39
Desiré Axelsson
Remsle SK
1:13:18.439710
+34:56.209560
31.3p
40
Elisabeth Jonsson
Sweden
1:15:04.450330
+36:42.220180
30.5p
41
Malin Stigbrand
Stigges Änglar
1:15:42.454100
+37:20.223950
30.3p
42
Sandra Forsgren
Sweden
1:16:10.456950
+37:49.226800
30.1p
43
Maria Lindberg
Team Klankgliden
1:17:03.462210
+38:41.232060
29.7p
44
Gunvor Nylander
IFK Rundvik
1:17:34.465380
+39:13.235230
29.5p
45
Pernilla Nylander
IFK Rundvik
1:17:34.465380
+39:13.235230
29.5p
46
Annkatrin Edlund
Sweden
1:17:55.467430
+39:33.237280
29.4p
47
Aina Holmgren
Bergnäsets AIK
1:19:30.476930
+41:08.246780
28.8p
48
Ida Karlsson
Sweden
1:21:33.489210
+43:11.259060
28.0p
49
Magdalena Anundsson
Sweden
1:21:35.489400
+43:13.259250
28.0p
50
Julia Nilsson
No Club
1:22:41.496040
+44:19.265890
27.6p
51
Stina Nilsson
IK Klintarna
1:22:52.497120
+44:30.266970
27.6p
52
Otte Bokma
Botsmarks SK
1:23:41.502020
+45:19.271870
27.3p
53
Annika Holmström
IFK Åkullsjön
1:23:45.502470
+45:24.272320
27.3p
54
Anna Pålskog
IFK Åkullsjön
1:23:48.502790
+45:27.272640
27.3p
55
Ulrika Andersson
Nbif
1:23:49.502820
+45:27.272670
27.3p
56
Gunilla Lingesten
Spöland Vännäs IF
1:25:17.511640
+46:55.281490
26.8p
57
Asta Pålskog
IFK Åkullsjön
1:25:59.515820
+47:37.285670
26.6p
58
Sara Edlund
Sweden
1:27:24.524300
+49:02.294150
26.1p
59
Linn Andersson
No Club
1:28:05.528480
+49:44.298330
25.9p
60
Ida Nilsson
Robertsfors IK
1:28:47.532670
+50:26.302520
25.7p
61
Johanna Ostling
Bastuträsk
1:29:28.536750
+51:07.306600
25.5p
62
Monica Östling
Norum-Djäkneboda SK
1:29:56.539510
+51:34.309360
25.4p
63
Helena Olofsson
Sweden
1:31:00.545930
+52:38.315780
25.1p
64
Marita Broberg
Msk
1:31:17.547610
+52:55.317460
25.0p
65
Hanna Hallberg
Sweden
1:32:02.552130
+53:40.321980
24.8p
66
Lena Enberg Sahlin
Sweden
1:34:28.566790
+56:07.336640
24.1p
67
Veronica Iversen
Sörfors
1:34:33.567280
+56:12.337130
24.1p
68
Kebne Juthberg
Hammarby IF SF
1:47:05.642480
+1:08:44.412330
21.2p
69
Eja Juthberg
Hammarby IF SF
1:47:10.642910
+1:08:48.412760
21.2p
70
Enbe Juthberg
Hammarby IF SF
1:50:10.660930
+1:11:48.430780
20.6p
71
Sonya Juthberg
Hammarby IF SF
1:50:10.660940
+1:11:48.430790
20.6p
72
Emmely Sjödin
Robertsfors IK
2:17:58.827720
+1:39:36.597570
16.4p
73
Emelie Karlsson
Botsmarks SK
2:26:50.880980
+1:48:29.650830
15.4p