10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Anna Simberg | Piteå Elit SK | 26:41.160000 | 74.8p | |
2 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 27:08.162700 | 73.6p | |
3 | Josefin Nilsson | Filipstads SF | 30:52.185100 | 64.7p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Patrik Johansson | IFK Skövde SK | 23:30.140900 | 85.0p | |
2 | Martin Liljemark | SK Bore | 23:38.141700 | 84.5p | |
3 | Marcus Ruus | Gillberga SK | 24:12.145100 | 82.5p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Mathilda Ruus | Årjängs IF | 20:26.122500 | ||
2 | Ellen Dalberg | Köla AIK | 23:00.137900 | ||
3 | Hanna Fritz | Åmåls OK | 23:04.138300 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Elin Bryne | IK Fryken | 21:40.129900 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 19:00.113900 | ||
2 | Jonathan Hallstensson | Älgå SK | 20:02.120100 | ||
3 | Emil Nykvist | Sunne SLF | 20:27.122600 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Viktor Thorn | Bengtsfors Bois | 16:25.98400 | ||
2 | Nico Larsson | Bengtsfors Bois | 19:24.116300 | ||
3 | Jan Dalheimer | Hagfors SF | 24:00.143900 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 11:39.69800 | ||
2 | Petra Forsman | Öje IF | 12:55.77400 | ||
3 | Kerstin Näslund | SK Bore | 14:13.85200 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 11:26.68500 | ||
2 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 11:49.70800 | ||
3 | Emma Olofsson | Töcksfors IF | 12:05.72400 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Sanna Forsman | Öje IF | 10:32.63100 | ||
2 | Frida Svensson | Filipstads SF | 10:53.65200 | ||
3 | Evelina Lindeberg | Årjängs IF | 11:41.70000 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Emma Stenmark | Brandsbols SK | 11:36.69500 | ||
2 | Ida Melén | Filipstads SF | 11:56.71500 | ||
3 | Moa Westh | SK Bore | 11:59.71800 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 12:00.71900 | ||
2 | Linus Jonsson | Årjängs IF | 12:33.75200 | ||
3 | Christoffer Näs | Gillberga SK | 12:44.76300 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Kim Norberg | Filipstads SF | 10:48.64700 | ||
2 | Julius Berg | Sunne SLF | 11:35.69400 | ||
3 | Hugo Hallstensson | Älgå SK | 12:38.75700 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Alfred Nilsson | Hagfors SF | 10:29.62800 | ||
2 | Christian Olsson | Älgå SK | 10:55.65400 | ||
3 | Adrian Lundberg | Hagfors SF | 11:38.69700 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 10:37.63600 | ||
2 | Simon Lundberg | Hagfors SF | 10:37.63600 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 6:20.37900 | ||
2 | Johanna Axelsson | SK Bore | 7:11.43000 | ||
3 | Elin Westh | SK Bore | 7:53.47200 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 6:11.37000 | ||
2 | Erik Bryne | IK Fryken | 6:32.39100 | ||
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 6:36.39500 |