Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öreälvsloppet
2012-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
20km, Längdskidor
1
Henny Boden
Lövånger
1:15:56.455500
57.3p
2
Marita Wikner
Håknäs IF
1:28:55.533400
+12:59.77800
48.9p
3
Kristina Johansson
SK Tegsnäspojkarna
1:31:27.548600
+15:31.93000
47.6p
4
Anna-maja Svärd
Ersnäs IF
1:32:26.554500
+16:30.98900
47.1p
5
Veronica Sjölander
Robertsfors IK
1:34:03.564200
+18:07.108600
46.3p
6
Ulrika Gunnarsson
Lycksele IF
1:34:14.565300
+18:18.109700
46.2p
7
Sara Gustafsson
Öre-Långsele IF
1:53:00.677900
+37:04.222300
38.5p
H 21
20km, Längdskidor
1
Daniel Johansson
IFK Umeå
53:15.319400
81.7p
2
Tobias Nilsson
IFK Umeå
53:34.321300
+19.1800
81.2p
3
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
55:20.331900
+2:05.12400
78.7p
4
Joel Bodén
IFK Umeå
57:46.346500
+4:31.27000
75.3p
5
Fredrik Johansson
Bjurholms IF
59:10.354900
+5:55.35400
73.6p
6
Per Gunnarsson
Lycksele IF
1:00:00.359900
+6:45.40400
72.5p
7
Erik Nygren
Agnäs IK
1:01:19.367800
+8:04.48300
71.0p
8
Jan Eriksson
Norrfors IK
1:06:47.400600
+13:32.81100
65.2p
9
Ola Gunnarsson
Lycksele IF
1:07:29.404800
+14:14.85300
64.5p
10
Robert Israelsson
Lycksele IF
1:09:36.417500
+16:21.98000
62.5p
11
Ulf Holmqvist
Team Esplanad
1:10:07.420600
+16:52.101100
62.1p
12
Erik Norberg
Lyckselepolisens SK
1:11:42.430100
+18:27.110600
60.7p
13
Martin Lundberg
Fredrika IK
1:11:56.431500
+18:41.112000
60.5p
14
Staffan Darehed
Jalles Tc Umeå
1:13:19.439800
+20:04.120300
59.4p
15
Tomas Nordin
Lycksele IF
1:14:08.444700
+20:53.125200
58.7p
16
Robert Wennberg
Skurträsk
1:15:32.453100
+22:17.133600
57.6p
17
Johan Wikner
Håknäs IF
1:15:52.455100
+22:37.135600
57.4p
18
Henrik Ringbro
Öre-Långsele IF
1:16:57.461600
+23:42.142100
56.6p
19
Oskar Johansson
Bjurholms IF
1:17:10.462900
+23:55.143400
56.4p
20
Roland Edlund
Umedalens IF
1:17:37.465600
+24:22.146100
56.1p
21
Magnus Jonsson
Öre-Långsele IF
1:20:05.480400
+26:50.160900
54.3p
22
Greger Hallnor
Spöland Vännäs IF
1:20:07.480600
+26:52.161100
54.3p
23
Fredrik Oskarsson
Bygdeå GOIF
1:20:45.484400
+27:30.164900
53.9p
24
Rickard Nyman
Öre-Långsele IF
1:22:37.495600
+29:22.176100
52.7p
25
Robert Rehn
SK Tegsnäspojkarna
1:24:43.508200
+31:28.188700
51.4p
26
Elias Alfredsson
Bjurholms IF
1:25:25.512400
+32:10.192900
51.0p
27
Dan Hägglund
Lycksele IF
1:26:41.520000
+33:26.200500
50.2p
28
Håkan Eleblad
Örträsk SK
1:29:46.538500
+36:31.219000
48.5p
29
Petter Svärd
Örträsk SK
1:31:11.547000
+37:56.227500
47.7p
30
Stefan Johansson
Bjurholms IF
1:38:08.588700
+44:53.269200
44.3p
31
Kennet Edlund
Öre-Långsele IF
1:53:08.678700
+59:53.359200
38.5p
32
K-g Svalberg
Örträsk SK
1:53:10.678900
+59:55.359400
38.5p
D 16
4km, Längdskidor
1
Ida Ovesson
Bjurholms IF
29:24.176300
2
Veronica Andersson
Bjurholms IF
29:34.177300
+10.900
H 16
4km, Längdskidor
1
Alexander Gidlund
Husums IF SK
17:27.104600
2
Tobias Johansson
Bjurholms IF
19:42.118100
+2:15.13400
3
Filip Landström
Bjurholms IF
23:48.142700
+6:21.38000
4
Albin Falk
Bjurholms IF
29:29.176800
+12:02.72100
5
Kevin Johansson
Bjurholms IF
29:35.177400
+12:08.72700
6
Daniel Juntti
Bjurholms IF
30:43.184200
+13:16.79500
7
Linus Johansson
Bjurholms IF
39:20.235900
+21:53.131200
D 7
0.6km, Längdskidor
1
Ella Hallnor
Spöland Vännäs IF
5:48.34700
2
Saga Hedman
Öredalens IK
5:50.34900
+2.100
3
Ebba Nyman
Öre-Långsele IF
16:35.99400
+10:47.64600
Logga in för att slippa de här annonserna
H 7
0.6km, Längdskidor
1
Seth Nordin
Lycksele IF
5:24.32300
2
Anton Öhrman Jengvert
Örträsk SK
6:08.36700
+44.4300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)