Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2012-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
1.3km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
2
Martin Bergström
Strömnäs GIF
3
Johan Forsberg
IFK Umeå
4
Oscar Kardin
Offerdals SK
5
Daniel Svensson
IFK Mora SK
6
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
7
Karl-Johan Westberg
Borås SK
8
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
9
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
10
Viktor Brännmark
Bodens SK
11
David Nordström
Täfteå IK
12
Viktor Hansson
Garphyttans IF
13
Jesper Arnesson
Borås SK
14
Elias Alvebro
Häggenås SK
15
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
16
Håkan Emilsson
Offerdals SK
17
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
18
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
19
Jakob Sundin
Nordingrå SK
20
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
21
Mathias Jonasson
Östersunds SK
22
Johan Häggström
Kalix SK
23
Jack Impola
Malungs IF
24
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
25
Peppe Femling
Högbo GOIF
26
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
27
Andreas Grann
Sunne SLF
28
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
29
Emil Persson
SK Bore
30
Harald Kempe
Tynderö IK
31
Niklas Niska
Pajala IF
32
Johan Persson
Järpens SK
33
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
34
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
35
Joacim Lindstedt
Borås SK
36
Jesper Nelin
Hestra IF
37
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
38
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
39
Per Sandberg
Filipstads SF
40
Ludvig Nordqvist
Sya SK
41
Viktor Öberg
Borås SK
42
Isak Landström
IFK Umeå
43
Anton Mattsson
SK Bore
44
Johan Montén
Domnarvets GOIF
45
Albin Jonsson
Högbo GOIF
46
John Börjesson
Hestra IF
47
David Sjögren
Töcksfors IF
48
Andre Larsson
Svegs IK
49
Bob Impola
Malungs IF
50
Martin Norberg
Malmbergets Aif
51
Pierre Ohlson
Filipstads SF
52
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
53
Gustav Nystedt
Stockviks SF
54
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
55
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
56
Jimmy Seger
Boo IF
57
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
58
Mikael Edström
Strömnäs GIF
59
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
60
Johan Byström
Täfteå IK
61
John Flodin
Hestra IF
62
Erik Frost
IFK Mora SK
63
Anton Svensson
Åsarna IK
64
Simon Svanebo
Alnö SK
65
Anton Hammar
IFK Strömsund
66
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
67
Kim Nilsson
Töcksfors IF
68
Victor Hallquist
Åsarna IK
69
Tobias Palolampi
Tynderö IK
70
Alexander Eriksson
Täfteå IK
71
Martin Assarsson
Borås SK
72
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
73
Anton Johansson
Tranemo IF