Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Fristil
2012-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
22:08.132710
89.4p
2
Daniel Svensson
IFK Mora SK
22:37.135670
+29.2860
87.4p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
22:38.135780
+30.2970
87.4p
4
Mathias Jonasson
Östersunds SK
22:53.137220
+45.4410
86.4p
5
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
22:57.137660
+49.4850
86.2p
6
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
23:06.138540
+58.5730
85.6p
7
Martin Bergström
Strömnäs GIF
23:25.140420
+1:17.7610
84.5p
8
Peppe Femling
Högbo GOIF
23:26.140540
+1:18.7730
84.4p
9
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
23:31.141060
+1:23.8250
84.1p
10
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
23:36.141540
+1:28.8730
83.8p
11
Johan Forsberg
IFK Umeå
23:38.141740
+1:30.8930
83.7p
12
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:40.141930
+1:32.9120
83.6p
13
Johan Häggström
Kalix SK
23:45.142460
+1:37.9650
83.3p
14
Pierre Ohlson
Filipstads SF
23:46.142500
+1:37.9690
83.2p
15
Victor Agestam
Biathlon Östersund IF
23:49.142820
+1:41.10010
83.1p
16
David Nordström
Täfteå IK
23:52.143100
+1:43.10290
82.9p
17
Oscar Kardin
Offerdals SK
23:52.143180
+1:44.10370
82.8p
18
Viktor Brännmark
Bodens SK
23:57.143640
+1:49.10830
82.6p
19
Niklas Niska
Pajala IF
24:02.144180
+1:54.11370
82.3p
20
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
24:05.144410
+1:57.11600
82.1p
21
Elias Alvebro
Häggenås SK
24:08.144710
+2:00.11900
82.0p
22
Harald Kempe
Tynderö IK
24:09.144800
+2:00.11990
81.9p
23
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
24:16.145530
+2:08.12720
81.5p
24
Jack Impola
Malungs IF
24:16.145540
+2:08.12730
81.5p
25
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
24:19.145810
+2:11.13000
81.4p
26
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
24:19.145840
+2:11.13030
81.3p
27
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
24:20.145980
+2:12.13170
81.3p
28
Håkan Emilsson
Offerdals SK
24:24.146370
+2:16.13560
81.0p
29
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
24:25.146420
+2:17.13610
81.0p
30
Gustav Nystedt
Stockviks SF
24:26.146510
+2:18.13700
81.0p
31
Jesper Arnesson
Borås SK
24:28.146740
+2:20.13930
80.8p
32
Ludvig Nordqvist
Sya SK
24:42.148100
+2:33.15290
80.1p
33
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
24:42.148110
+2:34.15300
80.1p
34
Bob Impola
Malungs IF
24:50.148950
+2:42.16140
79.6p
35
Johan Persson
Järpens SK
25:00.149930
+2:52.17120
79.1p
36
Emil Persson
SK Bore
25:07.150600
+2:58.17790
78.8p
37
Johan Montén
Domnarvets GOIF
25:07.150660
+2:59.17850
78.7p
38
David Sjögren
Töcksfors IF
25:11.151030
+3:03.18220
78.5p
39
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
25:13.151250
+3:05.18440
78.4p
40
Andre Larsson
Svegs IK
25:13.151280
+3:05.18470
78.4p
41
Jesper Nelin
Hestra IF
25:15.151410
+3:07.18600
78.3p
42
Andreas Grann
Sunne SLF
25:16.151570
+3:08.18760
78.3p
43
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
25:20.151920
+3:12.19110
78.1p
44
Victor Hallquist
Åsarna IK
25:21.152050
+3:13.19240
78.0p
45
Joacim Lindstedt
Borås SK
25:25.152400
+3:16.19590
77.8p
46
Jakob Sundin
Nordingrå SK
25:30.152900
+3:21.20090
77.6p
47
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
25:36.153530
+3:28.20720
77.3p
48
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
25:47.154610
+3:39.21800
76.7p
49
John Flodin
Hestra IF
25:51.155020
+3:43.22210
76.5p
50
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
25:57.155690
+3:49.22880
76.2p
51
Anton Mattsson
SK Bore
26:00.155950
+3:52.23140
76.1p
51
Jimmy Seger
Boo IF
26:00.155950
+3:52.23140
76.1p
53
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
26:01.156050
+3:53.23240
76.0p
54
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
26:05.156420
+3:57.23610
75.8p
55
Simon Svanebo
Alnö SK
26:14.157320
+4:06.24510
75.4p
56
Mikael Edström
Strömnäs GIF
26:14.157340
+4:06.24530
75.4p
57
Erik Frost
IFK Mora SK
26:18.157700
+4:09.24890
75.2p
58
Anton Svensson
Åsarna IK
26:19.157860
+4:11.25050
75.2p
59
Johan Byström
Täfteå IK
26:23.158220
+4:15.25410
75.0p
60
Isak Landström
IFK Umeå
26:25.158490
+4:17.25680
74.9p
61
Anton Hammar
IFK Strömsund
26:27.158690
+4:19.25880
74.8p
62
Martin Norberg
Malmbergets Aif
26:29.158830
+4:21.26020
74.7p
63
David Larsson
SK Bore
26:50.160910
+4:42.28100
73.7p
64
John Börjesson
Hestra IF
27:02.162120
+4:54.29310
73.2p
65
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
27:15.163420
+5:07.30610
72.6p
66
Alexander Eriksson
Täfteå IK
27:28.164780
+5:20.31970
72.0p
67
Anton Johansson
Tranemo IF
28:38.171750
+6:30.38940
69.1p
68
Kim Nilsson
Töcksfors IF
28:38.171790
+6:30.38980
69.1p
69
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
28:45.172460
+6:37.39650
68.8p
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Forss
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Albin Jonsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Forsblom
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
-
Per Gunnarsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
-
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Erik Strindlund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
-
Carl Engström
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Nordström
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Linus Rapp
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-