Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Distans
2012-02-24
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2012
<<< Kalle Anka cup sprint
Kalle Anka Cup Skicross >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Persson
Småland
8:23.50210
2
Oskar Danielson Frost
Dalarna
8:34.51370
+11.1060
3
Jesper Svensk
Dalarna
8:37.51620
+14.1310
4
Erik Lieback
Västergötland
8:38.51780
+15.1470
5
Jacob Stark
Medelpad
8:39.51810
+16.1500
6
Martin Johansson
Dalarna
8:46.52530
+23.2220
7
Eric Rosjö
Småland
8:47.52630
+24.2320
8
Alexander Karlsson
Dalarna
8:51.53080
+28.2770
9
Carl Rotvold
Jämtland Härjedalen
8:53.53250
+30.2940
10
Lukas Adolfsson
Västerbotten
8:53.53250
+30.2940
11
Hugo Eriksson
Ångermanland
8:55.53430
+32.3120
12
Arvid Jonsson
Jämtland Härjedalen
8:57.53660
+34.3350
13
Erik Holmgren
Jämtland Härjedalen
8:58.53780
+35.3470
14
Albin Persson
Västergötland
8:59.53800
+35.3490
15
Viktor Strömberg
Västerbotten
9:01.54050
+38.3740
16
Jonathan Modin
Ångermanland
9:03.54280
+40.3970
17
Emil Sångberg
Hälsingland
9:05.54410
+42.4100
18
Joel Åström
Norrbotten
9:06.54510
+43.4200
19
Albert Carling
Dalarna
9:06.54530
+43.4220
20
Albin Eriksson
Ångermanland
9:08.54760
+45.4450
21
Fredrik Andersson
Ångermanland
9:12.55190
+49.4880
22
Anton Eriksson
Jämtland Härjedalen
9:13.55200
+49.4890
23
Eric Jansson
Västergötland
9:13.55250
+50.4940
24
Axel Svenningsson
Västergötland
9:16.55540
+53.5230
25
Simon Jonsson
Småland
9:20.55920
+57.5610
26
Karl Ingard
Uppland
9:27.56660
+1:04.6350
27
Simon Eriksson
Västerbotten
9:28.56710
+1:05.6400
28
Elis Berg
Värmland
9:28.56710
+1:05.6400
29
Arvid Vänn
Medelpad
9:31.57070
+1:08.6760
30
Simon Stenberg
Norrbotten
9:32.57120
+1:09.6810
31
Wiliam Eriksson
Västerbotten
9:34.57340
+1:11.7030
32
Karel Novak
Jämtland Härjedalen
9:34.57370
+1:11.7060
33
Felix Erlander
Hälsingland
9:37.57630
+1:14.7320
34
Linus Lillsjö
Södermanland
9:37.57650
+1:14.7340
35
Elias Edvinsson
Värmland
9:37.57660
+1:14.7350
36
Evert Wester
Norrbotten
9:38.57790
+1:15.7480
37
Tobias Lindman
Medelpad
9:44.58370
+1:21.8060
38
Ludvig Svenningsson
Västergötland
9:48.58720
+1:25.8410
39
Albin Larsson
Norrbotten
9:52.59160
+1:29.8850
40
Lukas Spik
Dalarna
9:54.59330
+1:31.9020
41
Gustaf Berglund
Uppland
9:54.59380
+1:31.9070
42
Niklas Nord
Jämtland Härjedalen
9:55.59490
+1:32.9180
43
Simon Lundberg
Värmland
9:56.59580
+1:33.9270
44
Jacob Nystedt
Stockholm
9:58.59750
+1:35.9440
45
Elis Strömbäck
Ångermanland
9:58.59770
+1:35.9460
46
Mattias Wedin
Medelpad
10:00.59920
+1:37.9610
47
Hampus Millestu
Jämtland Härjedalen
10:01.60020
+1:38.9710
48
Jesper Matti
Norrbotten
10:01.60080
+1:38.9770
49
Philip Bouvin
Medelpad
10:11.61000
+1:47.10690
50
Albin Karlsson
Västerbotten
10:17.61600
+1:53.11290
51
Sebastian Nilsson
Göteborg
10:18.61740
+1:55.11430
52
Felix Hill
Jämtland Härjedalen
10:19.61820
+1:56.11510
53
Ludvig Karlsson
Jämtland Härjedalen
10:22.62160
+1:59.11850
54
Anton Lund
Småland
10:22.62180
+1:59.11870
55
Linus Karlsson
Östergötland
10:22.62190
+1:59.11880
56
Erik Bertilsson
Småland
10:30.62980
+2:07.12670
57
Tobias Engberg
Jämtland Härjedalen
10:31.63010
+2:08.12700
58
Emil Hedlund
Gästrikland
10:35.63400
+2:11.13090
59
Tom Forsberg
Örebro Län
10:36.63530
+2:13.13220
60
Adam Östling
Stockholm
10:36.63570
+2:13.13260
61
Rasmus Konradsson
Medelpad
10:40.63930
+2:17.13620
62
Alfred Nilsson
Västerbotten
10:41.64000
+2:17.13690
63
Erik Blick
Göteborg
10:59.65860
+2:36.15550
64
Waldemar Andersson
Uppland
11:13.67250
+2:50.16940
65
Oskar Forsgren
Medelpad
11:19.67890
+2:56.17580
66
Andreas Persson
Gästrikland
11:22.68100
+2:58.17790
67
Alexander Nyberg
Östergötland
11:50.70990
+3:27.20680
68
Karl Hjalmarsson
Göteborg
12:16.73560
+3:53.23250
69
Anton Källström
Västmanland
12:22.74120
+3:59.23810
70
Daniel Ekström
Södermanland
12:33.75250
+4:10.24940
71
Jakob Ringius
Blekinge
13:04.78360
+4:41.28050
72
Robert Ingram
Stockholm
13:39.81890
+5:16.31580
73
Magnus Elvin
Blekinge
15:28.92730
+7:05.42420
-
Fredrik Höglund
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Simon Zetterberg
Gästrikland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)