Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2012-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Indal
Camp Södergren SC
1:12:39.435800
61.4p
2
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
1:15:12.451100
+2:33.15200
59.0p
3
Monika Lund
Fältjägarnas IF
1:20:50.484900
+8:11.49000
54.3p
4
Tilda Gottås
Tandsbyns IF
1:25:28.512700
+12:49.76800
51.0p
5
Caroline Flodberg
Järpens SK
1:34:45.568400
+22:06.132500
45.4p
D 35
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
1:15:04.450300
59.1p
2
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
1:22:33.495200
+7:29.44800
53.0p
3
Marie Lewholt
Östersunds SK
1:24:06.504500
+9:02.54100
51.9p
4
Cammila Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
1:34:00.563900
+18:56.113500
45.8p
5
Eva Bohm
Ragunda IF
1:39:07.594600
+24:03.144200
43.2p
6
Irene Kempe Alfredsdotter
Trångsvikens IF
1:44:39.627800
+29:35.177400
40.7p
H 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
57:07.342600
81.6p
2
Patrik Tallbom
Östersunds SK
57:17.343600
+10.900
81.3p
3
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
59:39.357800
+2:32.15100
77.4p
4
Peter Tinggard
No Club
59:43.358200
+2:36.15500
77.3p
5
Eric Simonsson
Landöns IF
1:00:32.363100
+3:25.20400
76.1p
6
David Olovsson
Tandsbyns IF
1:01:37.369600
+4:30.26900
74.5p
7
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
1:04:10.384900
+7:03.42200
71.0p
8
Petter Kindmark
Östersunds SK
1:05:01.390000
+7:54.47300
69.9p
9
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:08:48.412700
+11:41.70000
65.4p
10
Johan Olofsson
Offerdals SK
1:12:44.436300
+15:37.93600
61.3p
11
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
1:25:22.512100
+28:15.169400
51.0p
12
Anders Andersson
Trångsvikens IF
1:28:50.532900
+31:43.190200
48.8p
H 35
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
57:24.344300
81.1p
2
Fredrik Sätter
Mattmar SK
59:31.357000
+2:07.12600
77.6p
3
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
1:01:05.366400
+3:41.22000
75.3p
4
Mattias Elg
Spikbodarnas IK
1:02:08.372700
+4:44.28300
73.7p
5
Fredrik Olovsson
Tandsbyns IF
1:03:35.381400
+6:11.37000
71.7p
6
Jean-Marc Chabloz
Biathlon Östersund IF
1:05:23.392200
+7:59.47800
69.4p
7
Sakari Kjellin
Brunflo IF
1:06:42.400100
+9:18.55700
67.8p
8
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
1:06:50.400900
+9:26.56500
67.7p
9
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
1:07:46.406500
+10:22.62100
66.6p
10
Jens Magnusson
ÅS IL
1:08:47.412600
+11:23.68200
65.4p
11
Håkan Jonsson
Häggenås SK
1:09:46.418500
+12:22.74100
64.3p
12
Tommy Anjevall
Spikbodarnas IK
1:09:48.418700
+12:24.74300
64.3p
13
Erik Mellberg
Östersunds SK
1:09:51.419000
+12:27.74600
64.3p
14
Per Erik Rönnestrand
ÅS IL
1:10:30.422900
+13:06.78500
63.6p
15
Lars Theland
Jämtkraft IF
1:12:37.435600
+15:13.91200
61.4p
16
Tomas Lindqvist
Aspås IF
1:12:46.436500
+15:22.92100
61.3p
17
Jörgen Nordkvist
Rödön SK
1:12:55.437400
+15:31.93000
61.1p
18
Per Magnus Landén
ÅS IL
1:13:15.439400
+15:51.95000
60.8p
19
Lars Magnusson
Brunflo IF
1:13:24.440300
+16:00.95900
60.7p
20
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
1:14:02.444100
+16:38.99700
60.1p
21
Mårten Suorra
OK Storsjön
1:15:02.450100
+17:38.105700
59.1p
22
Dan Danielsson
Aspås IF
1:20:25.482400
+23:01.138000
54.6p
23
Martin Lund
Loxysoft
1:22:18.493700
+24:54.149300
53.2p
24
Håkan Hellman
Östersunds SK
1:23:07.498600
+25:43.154200
52.6p
25
Bruno Kempe
Trångsvikens IF
1:30:57.545600
+33:33.201200
47.5p
26
Mikael Lundholm
Östersunds SK
1:37:57.587600
+40:33.243200
43.8p
H 50
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Auvo Dufva
Åsarna IK
1:03:36.381500
71.7p
2
Lennart Paulsson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
1:07:31.405000
+3:55.23400
66.9p
3
Per Steen
Brunflo IF
1:07:52.407100
+4:16.25500
66.5p
4
Mats Larsson
Tandsbyns IF
1:09:06.414500
+5:30.32900
65.1p
5
Thomas Johansson
Östersunds SK
1:10:46.424500
+7:10.42900
63.3p
6
Lennart Ivarsson
Rödön SK
1:10:47.424600
+7:11.43000
63.3p
7
Erik Sahlin
Ragunda IF
1:12:00.431900
+8:24.50300
62.0p
8
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
1:12:40.435900
+9:04.54300
61.4p
9
Dan Fritzon
Undersåkers IF
1:13:26.440500
+9:50.58900
60.6p
10
Lennart Jonasson
Aspås IF
1:15:30.452900
+11:54.71300
58.7p
11
Pär Hylback
Östersunds SK
1:15:55.455400
+12:19.73800
58.4p
12
Ulf Bengtsson
Aspås IF
1:19:56.479500
+16:20.97900
55.0p
13
Hasse Svensson
Aspås Skola
1:20:31.483000
+16:55.101400
54.6p
14
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
1:25:50.514900
+22:14.133300
50.7p
15
Claes Nordling
OK Storsjön
1:39:25.596400
+35:49.214800
43.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 60
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Örjan Sandler
Orrvikens IK
1:11:37.429600
62.4p
2
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
1:15:50.454900
+4:13.25200
58.4p
3
Åke Jansson
Näldens IF
1:19:13.475200
+7:36.45500
55.6p
4
Gunnar Granqvist
Häggenås SK
1:26:29.518800
+14:52.89100
50.3p
5
Per Arne Flodberg
Järpens SK
1:32:06.552500
+20:29.122800
46.9p
6
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
1:42:57.617600
+31:20.187900
41.4p
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
29:06.174500
69.9p
2
Matilda Andersson
Häggenås SK
30:42.184100
+1:36.9500
65.8p
3
Ida Jonsson
Duveds IF
31:15.187400
+2:09.12800
64.5p
4
Lina Fastesson
Östersunds SK
34:23.206200
+5:17.31600
58.0p
5
Linnea Sahlin
Ragunda IF
45:21.272000
+16:15.97400
42.9p
D 60
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eivor Lindgren
Fåkers IK
37:29.224800
52.7p
2
Gun Eriksson
Offerdals SK
38:35.231400
+1:06.6500
51.1p
3
Gerd Eriksson
Offerdals SK
38:36.231500
+1:07.6600
51.1p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Kardin
Offerdals SK
25:14.151300
82.2p
2
Olle Jonsson
Duveds IF
25:16.151500
+2.100
82.0p
3
Elias Alvebro
Häggenås SK
25:20.151900
+6.500
81.8p
4
Truls Torvik
Varden Il,
25:29.152800
+15.1400
81.2p
5
Mats Iversen
Varden Il,
25:31.153000
+17.1600
81.1p
6
Henrik Ottosson
Åsarna IK
25:34.153300
+20.1900
80.9p
7
Emil Persson
Östersunds SK
25:40.153900
+26.2500
80.6p
8
Elias Dahl
Östersunds SK
25:46.154500
+32.3100
80.2p
9
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
25:57.155600
+43.4200
79.6p
10
Erik Strindlund
Östersunds SK
26:14.157300
+1:00.5900
78.6p
11
Patrik Millestu
Häggenås SK
26:15.157400
+1:01.6000
78.5p
12
Gustav Wuopio
Tullus Sg
26:26.158500
+1:12.7100
77.9p
13
Eddie Eström
Stockviks SF
26:40.159900
+1:26.8500
77.1p
14
Anton Hammar
IFK Strömsund
26:57.161600
+1:43.10200
76.2p
15
Torben Svensson
Järpens SK
27:25.164400
+2:11.13000
74.7p
16
Daniel Södersten
Orsa SK
28:13.169200
+2:59.17800
72.3p
17
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
30:01.180000
+4:47.28600
67.5p
18
Erik Skoglund
Lucksta IF
30:02.180100
+4:48.28700
67.4p
19
Martin Spjut
Hällefors SK
31:24.188300
+6:10.36900
64.1p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Göran Dahl
Offerdals SK
29:08.174700
69.8p
2
Björn Rönnestrand
ÅS IL
29:35.177400
+27.2600
68.6p
3
Patrik Hakonen
Axa SC
30:59.185800
+1:51.11000
65.1p
4
Stefan Nilsson
Offerdals SK
36:08.216700
+7:00.41900
54.9p
5
erik engelin
Offerdals SK
37:22.224100
+8:14.49300
52.9p
6
Sven Falén
Jämtkraft IF
37:35.225400
+8:27.50600
52.6p
7
Andreas Magnusson
Kälens SK
38:09.228800
+9:01.54000
51.7p
8
Peter Palmqvist
Jämtkraft IF
38:24.230300
+9:16.55500
51.4p
9
Kjell Jonsson
Nordannäldens IK
38:31.231000
+9:23.56200
51.2p
10
Örjan Gulle
Team Inab
39:47.238600
+10:39.63800
49.4p
11
Simon Eriksson
Team Inab
39:53.239200
+10:45.64400
49.3p
12
Kjell Olofsson
Åsarna IK
40:33.243200
+11:25.68400
48.4p
13
Ove Jönsson
Kälens SK
41:40.249900
+12:32.75100
47.0p
14
Sebastian Svensson
Brunflo IF
41:46.250500
+12:38.75700
46.9p
15
Lasse Svensson
Brunflo IF
41:47.250600
+12:39.75800
46.9p
16
Hans-erik Eriksson
Offerdals SK
41:56.251500
+12:48.76700
46.7p
17
Stig Berg
Bodsjöböle SK
42:37.255600
+13:29.80800
45.9p
18
Per Åsling
Trångsvikens IF
42:48.256700
+13:40.81900
45.6p
19
Mats Åsell
Jämtkraft IF
43:00.257900
+13:52.83100
45.4p
20
Kjell-Ivan Olofsson
Jämtkraft IF
43:04.258300
+13:56.83500
45.3p
21
Måns Erikssons
Spikbodarnas IK
45:34.273300
+16:26.98500
42.7p
22
Emil Lögdberg
Kälens SK
45:56.275500
+16:48.100700
42.3p
23
Erik Näslund
Spikbodarnas IK
47:00.281900
+17:52.107100
41.3p
24
Rolf Olofsson
Offerdals SK
47:01.282000
+17:53.107200
41.2p
25
Olle Näslund
Spikbodarnas IK
47:02.282100
+17:54.107300
41.2p
26
Mikael Wiklund
Jämtkraft IF
47:26.284500
+18:18.109700
40.9p
27
Nisse Jonsson
Kälens SK
47:34.285300
+18:26.110500
40.7p
28
Ludwig Svensson
ÅS IL
48:23.290200
+19:15.115400
40.0p
29
Ulf Svensson
ÅS IL
48:25.290400
+19:17.115600
40.0p
30
Mats Helmersson
Spikbodarnas IK
48:41.292000
+19:33.117200
39.7p
31
Magnus Magnusson
Kälens SK
49:18.295700
+20:10.120900
39.2p
32
Jörgen Nyquist
Räddningstjänsten
50:05.300400
+20:57.125600
38.5p
33
Ulf Hedenström
Rödön SK
50:43.304200
+21:35.129400
38.0p
34
Namnlös
No Club
51:41.310000
+22:33.135200
37.3p
35
Bert-ola Lindström
Jämtkraft IF
51:45.310400
+22:37.135600
37.2p
36
Tor Rönnestad
ÅS IL
52:25.314400
+23:17.139600
36.7p
37
Jonatan Wicksell
ÅS IL
52:26.314500
+23:18.139700
36.7p
38
Magnus Hermansson
Spikbodarnas IK
52:47.316600
+23:39.141800
36.4p
39
Axel Mattsson
ÅS IL
53:54.323300
+24:46.148500
35.6p
40
Mats Sperring
Kälens SK
54:00.323900
+24:52.149100
35.6p
41
Mats Lundqvist
Spikbodarnas IK
54:37.327600
+25:29.152800
35.1p
42
Gustaf Persson
Böle IF
55:12.331100
+26:04.156300
34.7p
43
Verner Paulson
Böle IF
55:12.331100
+26:04.156300
34.7p
44
Martin Helmryd
Jämtkraft IF
56:12.337100
+27:04.162300
34.1p
45
Gösta Nilsson
Östersunds SK
58:17.349600
+29:09.174800
32.8p
46
Rolf Häggström
Litsbygdens SK
59:37.357600
+30:29.182800
32.0p
47
Daniel Tettli
Krokoms Mck
59:48.358700
+30:40.183900
31.9p
48
Tommy Olofsson
Jämtkraft IF
1:01:08.366700
+32:00.191900
31.2p
49
Cristian Zelin
Jämtkraft IF
1:02:18.373700
+33:10.198900
30.6p
50
Lars-erik Rindberg
Krokoms Hif
1:05:29.392800
+36:21.218000
29.0p
51
Jonas Nylund
Kälens SK
1:07:40.405900
+38:32.231100
28.0p
52
Namnlös
No Club
1:12:28.434700
+43:20.259900
26.1p
53
Lennart Wilson
Hackås
2:17:23.824200
+1:48:15.649400
13.5p
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elin Mohlin
Sollefteå SK
1:05:36.393500
69.2p
2
Eva Johansson
Linköpings SK
1:10:13.421200
+4:37.27600
63.9p
3
Irene Larsson
Njurunda SK
1:26:52.521100
+21:16.127500
50.1p
4
Sussane Bäckebjörk
Offerdals SK
1:32:12.553100
+26:36.159500
46.8p
5
Lotta Bergström
Golds Gym Sports Club
1:34:14.565300
+28:38.171700
45.7p
6
Kerstin Arnemo
Jämtkraft IF
1:38:03.588200
+32:27.194600
43.7p
7
Solveig Röjsgård
Rödön SK
1:38:41.592000
+33:05.198400
43.4p
8
Kicki Huss
No Club
1:39:20.595900
+33:44.202300
43.1p
9
Katarina B Emilsson
Offerdals SK
1:40:01.600000
+34:25.206400
42.8p
10
Erika Häggström
Näldens IF
1:41:56.611500
+36:20.217900
41.9p
11
Helen Nilsson
Offerdals SK
1:53:28.680700
+47:52.287100
37.2p
12
Harlueelie Kalkat
No Club
2:04:07.744600
+58:31.351000
33.7p
13
Anita Wold
Aspås Skola
2:04:19.745800
+58:43.352200
33.7p
14
Eva-britt Aggelid
No Club
2:04:20.745900
+58:44.352300
33.7p
H 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
56:07.336600
83.3p
2
Erik Johansson
Tranemo IF
59:30.356900
+3:23.20200
77.7p
3
Per Öyvind
Varden Il,
1:01:06.366500
+4:59.29800
75.2p
4
Carl Olander
OK Landehof
1:02:06.372500
+5:59.35800
73.8p
5
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
1:02:30.374900
+6:23.38200
73.2p
6
Henrik Jönsson
Hammerdal IF
1:02:31.375000
+6:24.38300
73.2p
7
Max Novakv
Östersunds SK
1:05:35.393400
+9:28.56700
69.2p
8
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
1:08:07.408600
+12:00.71900
66.2p
9
Henrik Jönsson
Hammerdal IF
1:09:40.417900
+13:33.81200
64.5p
10
David Ragnarsson
Brunflo IF
1:11:34.429300
+15:27.92600
62.5p
11
Carl Bergsten
New Sweden
1:12:42.436100
+16:35.99400
61.3p
12
Lars Persson
Östersunds SK
1:15:22.452100
+19:15.115400
58.8p
13
Anders Sahlin
Östersunds SK
1:15:52.455100
+19:45.118400
58.4p
14
Magnus Sidén
Aspås Skola
1:15:53.455200
+19:46.118500
58.4p
15
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
1:16:57.461600
+20:50.124900
57.5p
16
Magnus Lind
Malå IF
1:17:33.465200
+21:26.128500
56.9p
17
Sture Eriksson
Undersåkers IF
1:18:41.472000
+22:34.135300
56.0p
18
Arne Nordin
Brunflo IF
1:18:58.473700
+22:51.137000
55.8p
19
Gunnar Andersson
Offerdals SK
1:19:10.474900
+23:03.138200
55.6p
20
Gunnar Kvarnlöf
Offerdals SK
1:19:11.475000
+23:04.138300
55.6p
21
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:20:25.482400
+24:18.145700
54.6p
22
Peter Lodén
Jämtkraft IF
1:21:18.487700
+25:11.151000
54.0p
23
Anders Björkman
Myssjö-Ovikens IF
1:23:00.497900
+26:53.161200
52.7p
24
Marcus Ärlebrandt
Storumans IK
1:23:50.502900
+27:43.166200
52.1p
25
Torbjörn Skytt
Kälens SK
1:25:36.513500
+29:29.176800
50.9p
26
Peter Ågren
ÅS IL
1:26:02.516100
+29:55.179400
50.6p
27
Mikael Grönlund
Tullus Sg
1:31:25.548400
+35:18.211700
47.3p
28
Bengt Engdahl
Spikbodarnas IK
1:31:56.551500
+35:49.214800
47.0p
29
Sven Bäckebjörk
Offerdals SK
1:31:59.551800
+35:52.215100
46.9p
30
Magnus Färggren
Trångsvikens IF
1:32:20.553900
+36:13.217200
46.7p
31
Jörgen Wikström
Undersåkers IF
1:34:30.566900
+38:23.230200
45.5p
32
Fredrik Nilsson
Offerdals SK
1:35:08.570700
+39:01.234000
45.2p
33
Lars Handler
Häggenås SK
1:35:20.571900
+39:13.235200
45.1p
34
Dag Svensson
Kalls IF
1:35:43.574200
+39:36.237500
44.9p
35
Halvar Eliasson
Alsens IF
1:40:39.603800
+44:32.267100
42.5p
36
Karl-Erik Johansson
ÅS IL
1:41:35.609400
+45:28.272700
42.0p
37
Richard Åslund
Åsarna IK
1:41:45.610400
+45:38.273700
41.9p
38
David Kunze
IFK Strömsund
1:42:48.616700
+46:41.280000
41.5p
39
Peter Novak
Östersunds SK
1:42:57.617600
+46:50.280900
41.4p
40
Gustav Granqvist
Häggenås SK
1:44:53.629200
+48:46.292500
40.6p
41
Gunnar Hellström
Aspås Skola
1:45:16.631500
+49:09.294800
40.4p
42
Christer Danielsson
No Club
1:45:59.635800
+49:52.299100
40.1p
43
Bjorn Olofsson
OK Storsjön
1:47:28.644700
+51:21.308000
39.5p
44
Roger Nylander
No Club
2:13:24.800300
+1:17:17.463600
31.2p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Wilma Jönsson
Östersunds SK
31:27.188600
64.0p
2
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
33:37.201600
+2:10.12900
59.5p
3
Emma Jönsson
Östersunds SK
38:44.232300
+7:17.43600
50.9p
4
Elin Engelin
Offerdals SK
40:05.240400
+8:38.51700
49.0p
5
Jana Novak
Östersunds SK
40:27.242600
+9:00.53900
48.5p
6
Madelene Bergwall
Östersunds SK
42:04.252300
+10:37.63600
46.5p
7
Ingrid Söderberg
Rödön SK
42:40.255900
+11:13.67200
45.8p
8
Agneta Söderberg
Rödön SK
42:53.257200
+11:26.68500
45.6p
9
Karin Johnsson Rydh
Kälens SK
43:08.258700
+11:41.70000
45.3p
10
Maria Engelin
Offerdals SK
44:10.264900
+12:43.76200
44.1p
11
Linda Söderberg
Korpföreningen Krokom
44:21.266000
+12:54.77300
43.9p
12
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
45:10.270900
+13:43.82200
43.1p
13
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
45:10.270900
+13:43.82200
43.1p
14
Linda Andersson
Fjäls Gh
46:07.276600
+14:40.87900
42.1p
15
Katarina Paulsson
Böle IF
46:14.277300
+14:47.88600
42.0p
16
Monica Engelin
Offerdals SK
46:44.280300
+15:17.91600
41.5p
17
Ida Hestner
Krokoms Mck
47:20.283900
+15:53.95200
41.0p
18
Ulrika Eriksson
Krokoms Mck
47:22.284100
+15:55.95400
40.9p
19
Signe Svensson
Stockholm
47:28.284700
+16:01.96000
40.8p
20
Helena Hedenström
Rödön SK
47:33.285200
+16:06.96500
40.8p
21
Sara Uddegård
Spikbodarnas IK
48:40.291900
+17:13.103200
39.7p
22
Klara Svensson
Aspås Skola
52:03.312200
+20:36.123500
37.0p
23
Therese Karlström
Aspås Skola
52:06.312500
+20:39.123800
37.0p
24
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
52:46.316500
+21:19.127800
36.5p
25
Berit Kind
Kälens SK
54:11.325000
+22:44.136300
35.4p
26
Emilia Engelin
Offerdals SK
54:18.325700
+22:51.137000
35.4p
27
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
54:35.327400
+23:08.138700
35.2p
28
Aina Eriksson
Krokoms Mck
54:54.329300
+23:27.140600
35.0p
29
Kerstin Björkman Randström
Frösö IF
55:04.330300
+23:37.141600
34.8p
30
Britt Söderberg
Korpföreningen Krokom
56:11.337000
+24:44.148300
34.1p
31
Erica Andersson
Aspås IF
56:14.337300
+24:47.148600
34.1p
32
Ingrid Gunnarsson
Kälens SK
58:00.347900
+26:33.159200
33.0p
33
Siv Magnusson
Kälens SK
59:33.357200
+28:06.168500
32.1p
34
Emma Arnsten
Kälens SK
59:41.358000
+28:14.169300
32.0p
35
Sandra Linder
Kälens SK
59:45.358400
+28:18.169700
31.9p
36
Yvonne Berglin
Jämtkraft IF
1:00:52.365100
+29:25.176400
31.3p
37
Anna Strömberg
Fjäls Gh
1:02:10.372900
+30:43.184200
30.6p
38
Liljan Bergqvist
Aspås IF
1:03:18.379700
+31:51.191000
30.1p
39
Margareta Molin
Aspåsnäset
1:03:19.379800
+31:52.191100
30.1p
40
Anna-carin Svensson
Fjäls Gh
1:03:24.380300
+31:57.191600
30.0p
41
Monika Höglund
Fjäls Gh
1:03:34.381300
+32:07.192600
29.9p
42
Cecilea Andersson
Östersund
1:04:51.389000
+33:24.200300
29.3p
43
Malin Carlsson
Kälens SK
1:05:48.394700
+34:21.206000
28.9p
44
Lena Björkman
Östersund
1:06:18.397700
+34:51.209000
28.6p
44
Anna Stina Eriksson
Kälens SK
1:07:34.405300
+36:07.216600
28.1p
44
Elin Lögdberg
Kälens SK
1:10:49.424800
+39:22.236100
26.7p
44
Ewa Lögdberg
Kälens SK
1:11:11.427000
+39:44.238300
26.6p
44
Anette Strömqvist
Fjäls Gh
1:24:31.507000
+53:04.318300
22.2p