Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henric Öberg
Strömnäs GIF
2:19:15.835400
64.2p
2
Mattias Lundborg
Luleå Gjutarens IF
2:19:24.836300
+9.800
64.1p
3
Johan Granberg
IFK Arvidsjaur SK
2:27:40.885900
+8:25.50400
59.3p
4
Joakim Matti
Soppero Sameförening
2:28:30.890900
+9:15.55400
58.9p
5
Peter Liikamaa
OK Renen
2:32:30.914900
+13:15.79400
56.9p
6
Michael Lundgren
Storfors SK
2:34:17.925600
+15:02.90100
56.0p
7
Ulf Nilsson
Älvsby IF SK
2:36:54.941300
+17:39.105800
54.8p
8
Per Pemberton
Gellivare SK
2:37:49.946800
+18:34.111300
54.3p
9
Niilas Blind
Gellivare SK
2:38:37.951600
+19:22.116100
54.0p
10
Anders Moritz
Nattavaaraby SK
2:39:55.959400
+20:40.123900
53.4p
11
Richard Nordström
Norrfjärdens IF
2:40:22.962100
+21:07.126600
53.2p
12
Johan Eriksson
Vattenfalls IF
2:41:14.967300
+21:59.131800
52.8p
13
Lars Oscarsson
Hortlax SK
2:42:26.974500
+23:11.139000
52.3p
14
Fredrik Mark
Strömnäs GIF
2:42:30.974900
+23:15.139400
52.3p
15
Andreas Engvall
Bodens SK
2:42:34.975300
+23:19.139800
52.3p
16
Hans Hjelte
Kalix SK
2:44:18.985700
+25:03.150200
51.6p
17
Dick Wallon
Svensby SK
2:51:26.1028500
+32:11.193000
48.8p
18
Stig Lundgren
Hortlax SK
2:51:42.1030100
+32:27.194600
48.7p
19
Kjell Mörtberg
OK Renen
2:52:12.1033100
+32:57.197600
48.6p
20
Peter Tall
Axa SC
2:53:01.1038000
+33:46.202500
48.3p
21
Daniel Berglund
Luleå Gjutarens IF
2:53:17.1039600
+34:02.204100
48.2p
22
Joakim Stenvall
Ncc
2:54:57.1049600
+35:42.214100
47.6p
23
Ingegerd Aho
Luleå
2:55:30.1052900
+36:15.217400
47.4p
24
Jonas Blomqvist
Bodens SK
2:56:49.1060800
+37:34.225300
46.9p
25
Jon Alkskog
Axa SC
2:56:54.1061300
+37:39.225800
46.9p
26
Erik Vallin
Vittjärvs IK
2:57:16.1063500
+38:01.228000
46.8p
27
Sofia Lindgren
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:57:32.1065100
+38:17.229600
46.7p
28
Wolfgang Mehl
Jokkmokks SK
2:57:58.1067700
+38:43.232200
46.6p
29
Klara Blommegård
Studentidrott
3:00:15.1081400
+41:00.245900
45.8p
30
Erik Berg
Hortlax SK
3:01:17.1087600
+42:02.252100
45.5p
31
Arne Gylling
Luleå Gjutarens IF
3:01:41.1090000
+42:26.254500
45.4p
32
Jonas Murén
Avans SK
3:01:44.1090300
+42:29.254800
45.4p
33
Jan Renberg
Hortlax SK
3:04:45.1108400
+45:30.272900
44.4p
34
Thorbjörn Hansén
Mefos IK
3:06:24.1118300
+47:09.282800
43.9p
35
Niklas Grip
OK Renen
3:08:07.1128600
+48:52.293100
43.4p
36
Timmy Kristoffersson
Sunderby SK
3:08:12.1129100
+48:57.293600
43.4p
37
Tobias Nyström
Strömnäs GIF
3:08:21.1130000
+49:06.294500
43.4p
38
Rune Nilsson
OK Vargen
3:08:32.1131100
+49:17.295600
43.3p
39
Joakim Sörensen
Lkab FF
3:09:11.1135000
+49:56.299500
43.1p
40
Torbjörn Lundberg
Piteå Elit SK
3:10:23.1142200
+51:08.306700
42.8p
41
Daniel Lundgren
Storfors SK
3:12:50.1156900
+53:35.321400
42.1p
42
Peter Komonen
Lkab FF
3:12:51.1157000
+53:36.321500
42.1p
43
Anders Lundgren
Öjebyns IF
3:13:20.1159900
+54:05.324400
42.0p
44
Björn Lundsten
Sävast Ski Team IF
3:13:49.1162800
+54:34.327300
41.9p
45
Stefan Magnusson
Norrfjärdens IF
3:16:43.1180200
+57:28.344700
41.1p
46
Stefan Lundberg
Piteå Elit SK
3:17:20.1183900
+58:05.348400
40.9p
47
Göran Suneson
Skanska IF
3:17:28.1184700
+58:13.349200
40.9p
48
Jon Håkansson
Jokkmokks SK
3:17:51.1187000
+58:36.351500
40.8p
49
Tommy Bergström
Bodens SK
3:18:18.1189700
+59:03.354200
40.7p
50
Lena Lundsten
Sävast Ski Team IF
3:18:19.1189800
+59:04.354300
40.7p
51
Liselott Mattsson
Aapua IF
3:19:31.1197000
+1:00:16.361500
40.4p
52
Marita Nykäinen
Pajala IF
3:19:31.1197000
+1:00:16.361500
40.4p
53
Marko Luukinen
Jokkmokks SK
3:22:14.1213300
+1:02:59.377800
39.7p
54
Magnus Persson
Älvsby IF SK
3:22:31.1215000
+1:03:16.379500
39.6p
55
Samuel Wikström
Jokkmokks SK
3:27:55.1247400
+1:08:40.411900
38.4p
56
Jörgen Öhman
Axa SC
3:28:22.1250100
+1:09:07.414600
38.3p
57
Irene Danielsson
Piteå Elit SK
3:37:23.1304200
+1:18:08.468700
36.4p
58
Mattias Larsson
No Club
4:45:01.1710000
+2:25:46.874500
26.4p