Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Oscar Kardin
Offerdals SK
2:01:04.726300
83.8p
2
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:01:05.726400
+1
83.8p
3
H 21
Elias Alvebro
Häggenås SK
2:01:07.726600
+3.200
83.7p
4
H 21
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:01:19.727800
+15.1400
83.5p
5
H 21
Simon Persson
Lucksta IF
2:01:39.729800
+35.3400
83.2p
6
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
2:02:23.734200
+1:19.7800
82.4p
7
H 21
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:05:19.751800
+4:15.25400
79.6p
8
H 21
Johan Persson
Järpens SK
2:06:33.759200
+5:29.32800
78.5p
9
H 21
Martin Eriksson
Skanska IF
2:07:24.764300
+6:20.37900
77.7p
10
H 21
David Erixon
IF Hallby SOK
2:07:25.764400
+6:21.38000
77.7p
11
H 21
Peter Knoblach
Axa SC
2:08:24.770300
+7:20.43900
76.8p
12
H 21
Petter Kindmalm
Östersunds SK
2:09:26.776500
+8:22.50100
75.9p
13
H 21
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:11:04.786300
+10:00.59900
74.5p
14
H 21
Johan Schjerve
Nava Sport
2:11:15.787400
+10:11.61000
74.4p
15
H 21
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:13:02.798100
+11:58.71700
73.0p
16
H 21
Erik Gradin
Stöde IF
2:13:25.800400
+12:21.74000
72.7p
17
H 21
Leif Eklund
Tierp
2:14:03.804200
+12:59.77800
72.2p
18
H 21
Lennart Paulsson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:14:44.808300
+13:40.81900
71.6p
19
H 21
Thomas Gunnarsson
OK Nackhe
2:14:45.808400
+13:41.82000
71.6p
20
H 21
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:14:53.809200
+13:49.82800
71.5p
21
H 21
Mikael Hultin
Östersunds SK
2:15:21.812000
+14:17.85600
71.2p
22
H 21
Jonathan Haraldsson
Brunflo IF
2:15:40.813900
+14:36.87500
70.9p
23
H 21
Peter Österholm
Utrikes SK
2:15:41.814000
+14:37.87600
70.9p
24
H 21
David Olovsson
Tandsbyns IF
2:16:06.816500
+15:02.90100
70.6p
25
H 21
Martin Kristiesson
Trångsvikens IF
2:16:45.820400
+15:41.94000
70.1p
26
H 21
Mårten Areskoug
Sunne SLF
2:16:53.821200
+15:49.94800
70.0p
27
H 21
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
2:17:06.822500
+16:02.96100
69.9p
28
H 21
Morten Elvseth
Lierne IL
2:17:25.824400
+16:21.98000
69.7p
29
H 21
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:17:40.825900
+16:36.99500
69.5p
30
H 21
Fredrik Björnström
IFK Tärendö
2:17:57.827600
+16:53.101200
69.3p
31
H 21
Dan Danielsson
Vattudalens Ldk
2:18:05.828400
+17:01.102000
69.2p
32
H 21
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:19:02.834100
+17:58.107700
68.5p
33
H 21
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:19:09.834800
+18:05.108400
68.4p
34
H 21
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:19:11.835000
+18:07.108600
68.4p
35
H 21
Johan Holmlund
Axa SC
2:20:17.841600
+19:13.115200
67.7p
36
H 21
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:20:27.842600
+19:23.116200
67.5p
37
H 21
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
2:20:42.844100
+19:38.117700
67.4p
38
H 21
Per Steen
Brunflo IF
2:21:07.846600
+20:03.120200
67.1p
39
H 21
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:21:41.850000
+20:37.123600
66.7p
40
H 21
David Ragnarsson
Brunflo IF
2:22:15.853400
+21:11.127000
66.4p
41
H 21
Björn Reutzhog
Östersunds SK
2:22:17.853600
+21:13.127200
66.3p
42
H 21
Lars Magnusson
Brunflo IF
2:22:35.855400
+21:31.129000
66.1p
43
H 21
David Nordqvist
No Club
2:22:37.855600
+21:33.129200
66.1p
44
H 21
Börje Cato Moen
Lierne IL
2:23:46.862500
+22:42.136100
65.4p
45
H 21
Mats Larsson
Tandsbyns IF
2:23:47.862600
+22:43.136200
65.4p
46
H 21
Olle Reutzhog
Östersunds SK
2:23:48.862700
+22:44.136300
65.4p
47
H 21
Ola Kverbo
Lierne IL
2:25:32.873100
+24:28.146700
64.3p
48
H 21
Ove Sandvik
Lierne IL
2:26:04.876300
+25:00.149900
64.0p
49
H 21
Göran Simonsson
Östersunds SK
2:26:59.881800
+25:55.155400
63.4p
50
H 21
Henrik Lindqvist
Högforsen Fritid IF
2:27:16.883500
+26:12.157100
63.2p
51
H 21
Roger Salomon
Östersunds SK
2:27:24.884300
+26:20.157900
63.2p
52
H 21
Patrik Hakonen
Axa SC
2:27:25.884400
+26:21.158000
63.1p
53
H 21
BO Göransson
Åsarna IK
2:28:51.893000
+27:47.166600
62.3p
54
H 21
Örjan Sandler
Orrvikens IK
2:28:59.893800
+27:55.167400
62.2p
55
H 21
Tobias Rönneblad
Brunflo IF
2:29:22.896100
+28:18.169700
62.0p
56
H 21
Mattias Hallgren
Linköpings SK
2:29:35.897400
+28:31.171000
61.9p
57
H 21
Erik Ederwall
Östersunds SK
2:29:44.898300
+28:40.171900
61.8p
58
H 21
David Bouvert
Östersunds SK
2:29:57.899600
+28:53.173200
61.7p
59
D 21
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:30:07.900600
+29:03.174200
61.6p
60
H 21
Lars-Erik Lindborg
Östersunds SK
2:31:10.906900
+30:06.180500
61.0p
61
H 21
Stig Jönsson
Aspås IF
2:31:12.907100
+30:08.180700
61.0p
62
H 21
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:31:40.909900
+30:36.183500
60.7p
63
H 21
Roar Bach
Rørvik IL
2:31:55.911400
+30:51.185000
60.6p
64
H 21
Tomas Sundström
Bilcenter SK
2:31:58.911700
+30:54.185300
60.6p
65
H 21
Roger EK
ÅS IL
2:32:08.912700
+31:04.186300
60.5p
66
H 21
Terje Homo
Lierne IL
2:32:44.916300
+31:40.189900
60.2p
67
H 21
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:32:55.917400
+31:51.191000
60.1p
68
H 21
Tor Arne Moen
Lierne IL
2:32:57.917600
+31:53.191200
60.0p
69
D 21
Irina Persson
Lierne IL
2:32:59.917800
+31:55.191400
60.0p
70
H 21
Harald Engan
Viglsjöens IL
2:33:23.920200
+32:19.193800
59.8p
71
H 21
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
2:33:42.922100
+32:38.195700
59.6p
72
H 21
Lasse Söderberg
Rätan
2:33:44.922300
+32:40.195900
59.6p
73
H 21
Magnus Nyström
Östersunds SK
2:33:45.922400
+32:41.196000
59.6p
74
H 21
Anders Nilsson
Brunflo IF
2:34:28.926700
+33:24.200300
59.2p
75
D 21
Agnes Wredenberg
Ekshärads SF
2:34:34.927300
+33:30.200900
59.2p
76
H 21
Jonny Nordnman
No Club
2:34:36.927500
+33:32.201100
59.2p
77
H 21
Petter Jakobsson
Gräftåvallens SK
2:34:47.928600
+33:43.202200
59.1p
78
H 21
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:34:49.928800
+33:45.202400
59.1p
79
H 21
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:34:56.929500
+33:52.203100
59.0p
80
H 21
Jonas Hägglöf
Aspås IF
2:35:02.930100
+33:58.203700
58.9p
81
H 21
Johan Larsson
Aspås IF
2:35:06.930500
+34:02.204100
58.9p
82
H 21
Jimi Eiremo
Östersunds SK
2:35:25.932400
+34:21.206000
58.7p
82
H 21
Markus ?sberg
Trevål IF
2:35:25.932400
+34:21.206000
58.7p
84
H 21
Kaj-Arne Stuenes
Lierne IL
2:37:08.942700
+36:04.216300
57.9p
85
H 21
Johan Forssen
Östersunds SK
2:37:22.944100
+36:18.217700
57.8p
86
H 21
Mårten Martinsson
OK Kolmården
2:37:48.946700
+36:44.220300
57.6p
87
H 21
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:38:46.952500
+37:42.226100
57.1p
88
H 21
Mattias Kjell
Främmestads IK
2:39:22.956100
+38:18.229700
56.8p
89
H 21
Daniel Klintefelt
Undersåkers IF
2:39:23.956200
+38:19.229800
56.8p
90
H 21
Anders Ward
Gräftåvallens SK
2:39:56.959500
+38:52.233100
56.5p
91
H 21
Thomas Jonsson
Undersåkers IF
2:40:00.959900
+38:56.233500
56.5p
92
H 21
Anders Sahlin
Östersunds SK
2:40:11.961000
+39:07.234600
56.4p
93
D 21
Lina Hallin
Östersunds SK
2:40:23.962200
+39:19.235800
56.3p
94
H 21
Christian Henriksson
ÅS IL
2:40:30.962900
+39:26.236500
56.3p
95
H 21
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:40:54.965300
+39:50.238900
56.1p
96
H 21
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
2:41:07.966600
+40:03.240200
56.0p
97
H 21
Niklas Hillgren
Jämtkraft IF
2:41:14.967300
+40:10.240900
55.9p
98
H 21
Tor Bach
Inderøy IL
2:41:38.969700
+40:34.243300
55.7p
99
H 21
Johan Pettersson
Hilleberg Sports Club
2:41:53.971200
+40:49.244800
55.6p
100
H 21
Viktor Johnsson
Kälens SK
2:41:57.971600
+40:53.245200
55.6p
101
H 21
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
2:42:22.974100
+41:18.247700
55.4p
102
H 21
Mikael Jönsson
Östersunds Telemarkskl.
2:42:49.976800
+41:45.250400
55.2p
103
H 21
Arne Nordin
No Club
2:43:00.977900
+41:56.251500
55.1p
104
H 21
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
2:43:01.978000
+41:57.251600
55.1p
105
D 21
Anne Lie Åslund
Åsarna IK
2:43:52.983100
+42:48.256700
54.7p
106
H 21
Knut Blomdahl
Lierne IL
2:43:54.983300
+42:50.256900
54.7p
107
H 21
Gunnar Andersson
Offerdals SK
2:44:18.985700
+43:14.259300
54.5p
108
H 21
Ulf Bengtsson
Aspås IF
2:44:31.987000
+43:27.260600
54.4p
109
H 21
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
2:44:35.987400
+43:31.261000
54.4p
110
H 21
Tomas Johansson
Östersunds SK
2:44:38.987700
+43:34.261300
54.4p
111
H 21
Mattias Granheim
Sørli IL
2:46:06.996500
+45:02.270100
53.8p
112
H 21
Lars Eriksson
Offerdals SK
2:46:24.998300
+45:20.271900
53.6p
113
H 21
Lars Göran Bong
Östersunds SK
2:46:27.998600
+45:23.272200
53.6p
114
H 21
Tomas Holm
Östersunds SK
2:46:28.998700
+45:24.272300
53.6p
115
H 21
Bengt Nils?n
Myssjö-Ovikens IF
2:47:13.1003200
+46:09.276800
53.3p
116
H 21
Roger Pålsson
No Club
2:47:30.1004900
+46:26.278500
53.2p
117
H 21
Sören Wessen
No Club
2:47:32.1005100
+46:28.278700
53.1p
118
H 21
Seppo Valli
Ragunda IF
2:47:33.1005200
+46:29.278800
53.1p
119
H 21
Martin Carlsson
Sundbybergs IK
2:48:13.1009200
+47:09.282800
52.9p
120
H 21
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
2:48:15.1009400
+47:11.283000
52.8p
121
D 21
Maria Andersson
Häggenås SK
2:48:23.1010200
+47:19.283800
52.8p
122
H 21
Marcus Handler
ÅS IL
2:48:46.1012500
+47:42.286100
52.6p
123
H 21
Anders Nilsson
No Club
2:48:47.1012600
+47:43.286200
52.6p
124
H 21
Reine Ivansson
Lättja IF
2:48:49.1012800
+47:45.286400
52.6p
125
H 21
Peter Lodin
Jämtkraft IF
2:48:57.1013600
+47:53.287200
52.6p
126
H 21
Anders Hallberg
Lättja IF
2:49:00.1013900
+47:56.287500
52.5p
127
H 21
Jonas Richson
Göteborgs SK
2:49:08.1014700
+48:04.288300
52.5p
128
H 21
Bengt Hellstrand
Duveds IF
2:49:30.1016900
+48:26.290500
52.3p
129
H 21
Joakim Kålen
Gällö SK
2:49:39.1017800
+48:35.291400
52.3p
130
D 21
Marie Lewholt
Östersunds SK
2:49:42.1018100
+48:38.291700
52.3p
131
H 21
Daniel Lewandowski
Sørli IL
2:49:55.1019400
+48:51.293000
52.2p
132
H 21
Åke Jansson
Näldens IF
2:50:26.1022500
+49:22.296100
52.0p
133
H 21
Daniel Faxing
Brunflo IF
2:50:28.1022700
+49:24.296300
51.9p
134
H 21
Johan Barkestam
Brunflo IF
2:50:32.1023100
+49:28.296700
51.9p
135
H 21
Sören Hansson
Brunflo IF
2:52:20.1033900
+51:16.307500
51.2p
136
H 21
Per Tronders
No Club
2:53:49.1042800
+52:45.316400
50.6p
137
D 21
Malin Elvseth
Lierne IL
2:54:28.1046700
+53:24.320300
50.4p
138
H 21
Stefan Aronsson
Gällö SK
2:55:36.1053500
+54:32.327100
50.0p
139
D 21
Ida Thuresson
Östersunds Telemarkskl.
2:56:17.1057600
+55:13.331200
49.7p
140
H 21
Pär-erik Petrusson
Jämtkraft IF
2:56:31.1059000
+55:27.332600
49.6p
141
H 21
Magnus Hedlund
Axa SC
2:56:45.1060400
+55:41.334000
49.5p
142
H 21
Daniel Eriksson
Nord Lock
2:57:21.1064000
+56:17.337600
49.3p
143
H 21
Jonas Amrén
Ragunda IF
2:57:34.1065300
+56:30.338900
49.3p
144
H 21
Tim Persson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:57:51.1067000
+56:47.340600
49.2p
145
D 21
Irina Kero
Sveaskogs IF
2:57:55.1067400
+56:51.341000
49.1p
146
H 21
Martin Hansson
Brunflo IF
2:58:41.1072000
+57:37.345600
48.9p
147
H 21
Andreas Olsen
Crossfit Ösd
2:58:46.1072500
+57:42.346100
48.8p
148
D 21
Charlotta Nilsson
Frösö IF
2:58:53.1073200
+57:49.346800
48.8p
149
H 21
Bengt Ahrås
Frösö IF
2:59:01.1074000
+57:57.347600
48.7p
150
H 21
Anders Andersson
Trångsvikens IF
3:00:50.1084900
+59:46.358500
48.1p
151
H 21
Henrik Juhlin
Jämtkraft IF
3:01:18.1087700
+1:00:14.361300
47.9p
152
D 21
Hanna Falkenström
Inlandsbanan
3:02:53.1097200
+1:01:49.370800
47.4p
153
H 21
Robert Vaksdal
Frösö IF
3:02:56.1097500
+1:01:52.371100
47.4p
154
D 21
Linda Arvidsson
Östersunds SK
3:04:53.1109200
+1:03:49.382800
46.8p
155
D 21
Tilda Gottås
Tandsbyns IF
3:05:27.1112600
+1:04:23.386200
46.6p
156
D 21
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:05:33.1113200
+1:04:29.386800
46.5p
157
D 21
Hanna Fjellner
Sorsele SK
3:06:21.1118000
+1:05:17.391600
46.3p
158
H 21
Peter Ågren
ÅS IL
3:06:59.1121800
+1:05:55.395400
46.1p
159
H 21
Anders Blomqvist
Nord Lock
3:07:00.1121900
+1:05:56.395500
46.1p
160
H 21
Per Arne Flodberg
Järpens SK
3:07:05.1122400
+1:06:01.396000
46.1p
161
D 21
Åsa Pettersson
Biathlon Östersund IF
3:07:09.1122800
+1:06:05.396400
46.0p
162
H 21
Roger Isberg Svens
Frösö Måleri
3:07:26.1124500
+1:06:22.398100
45.9p
163
H 21
Sven Sixtensson
Duveds IF
3:08:56.1133500
+1:07:52.407100
45.5p
163
D 21
Helen Jonsson
Undersåkers IF
3:08:56.1133500
+1:07:52.407100
45.5p
165
H 21
Jonas Thelander
Marieby GIF
3:09:02.1134100
+1:07:58.407700
45.5p
165
H 21
Emil Davidsson
IFK Strömsund
3:09:02.1134100
+1:07:58.407700
45.5p
167
H 21
Hasse Svensson
Aspås IF
3:09:19.1135800
+1:08:15.409400
45.4p
168
D 21
Emma Persson
Gräftåvallens SK
3:11:53.1151200
+1:10:49.424800
44.6p
169
H 21
Bengt Engdal
Spikbodarnas IK
3:12:24.1154300
+1:11:20.427900
44.4p
170
H 21
Nils Johansson
Östersunds SK
3:13:01.1158000
+1:11:57.431600
44.3p
171
D 21
Anneli Johansson
Brunflo IF
3:13:04.1158300
+1:12:00.431900
44.3p
172
H 21
Stefan Moss
Nord Lock
3:14:13.1165200
+1:13:09.438800
43.9p
173
H 21
Anders Jönsson
Nord Lock
3:14:19.1165800
+1:13:15.439400
43.9p
174
H 21
Emil Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
3:15:02.1170100
+1:13:58.443700
43.7p
175
H 21
Erik Ohlsson
Ragunda IF
3:16:02.1176100
+1:14:58.449700
43.4p
176
H 21
Johan Olofsson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
3:16:24.1178300
+1:15:20.451900
43.3p
177
D 21
Madeleine Asplund
Frösö IF
3:16:25.1178400
+1:15:21.452000
43.3p
178
D 21
Ulrika Dalkarls
Myssjö-Ovikens IF
3:16:26.1178500
+1:15:22.452100
43.3p
179
H 21
Ted Persson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
3:16:27.1178600
+1:15:23.452200
43.3p
180
D 21
Agneta Ingvarsson
ÅS IL
3:17:32.1185100
+1:16:28.458700
43.0p
181
H 21
Mikael Grönlund
Tullus Sg
3:18:19.1189800
+1:17:15.463400
42.8p
182
D 21
Caroline Olofsson
Gräftåvallens SK
3:18:27.1190600
+1:17:23.464200
42.7p
183
H 21
Simon Keskitalo
I 19 IF
3:18:28.1190700
+1:17:24.464300
42.7p
184
D 21
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:18:52.1193100
+1:17:48.466700
42.6p
185
D 21
Alicia Gustafsson
No Club
3:20:27.1202600
+1:19:23.476200
42.2p
186
H 21
Stefan Söderberg
Friskis och Svettis
3:20:54.1205300
+1:19:50.478900
42.1p
187
H 21
Stefan Moe
No Club
3:23:34.1221300
+1:22:30.494900
41.4p
188
H 21
Tomas Sjövall
Hotings IF
3:23:43.1222200
+1:22:39.495800
41.4p
189
H 21
Göran Heidenvall
Brunflo IF
3:23:44.1222300
+1:22:40.495900
41.4p
190
H 21
Ove Hansson
Offerdals SK
3:23:46.1222500
+1:22:42.496100
41.4p
191
H 21
Mats Rydgard
Mariestads FK
3:24:21.1226000
+1:23:17.499600
41.2p
192
H 21
Jan Andersson
Duveds IF
3:25:45.1234400
+1:24:41.508000
40.9p
193
H 21
Lars Köhler
Aspås IF
3:26:00.1235900
+1:24:56.509500
40.8p
194
D 21
Lena Johansson
Östersunds Telemarkskl.
3:28:10.1248900
+1:27:06.522500
40.3p
195
H 21
Bert Olsson
Östersunds SK
3:30:25.1262400
+1:29:21.536000
39.7p
196
H 21
Per Åsling
Trångsvikens IF
3:31:19.1267800
+1:30:15.541400
39.5p
197
D 21
Majbritt Skåle
Lierne IL
3:42:18.1333700
+1:41:14.607300
37.1p
198
H 21
Tom Kirsiä
No Club
3:48:18.1369700
+1:47:14.643300
35.9p
199
D 21
Ulla Warön
Trångsvikens IF
3:50:58.1385700
+1:49:54.659300
35.4p
200
H 21
Leif Ögren
Offerdals SK
3:53:06.1398500
+1:52:02.672100
35.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 21
Karin Stigh
Frösö IF
3:56:34.1419300
+1:55:30.692900
34.4p
202
D 21
Ingela Wiklund
Ytterån
3:56:35.1419400
+1:55:31.693000
34.4p
203
D 21
Jenny Öhgren
Inlandsbanan
3:57:56.1427500
+1:56:52.701100
34.2p
204
D 21
Cathrin Lindberg
No Club
3:59:43.1438200
+1:58:39.711800
33.9p
205
D 21
Pernilla Högberg
Järpens SK
4:10:06.1500500
+2:09:02.774100
32.2p
206
H 21
Karl Erik Wikström
Högforsen Fritid IF
4:10:07.1500600
+2:09:03.774200
32.2p
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
46:59.281800
81.5p
2
H 21
Olle Jonsson
Duveds IF
47:02.282100
+3.200
81.4p
3
H 21
Petter Engdal
Domnarvets GOIF
47:14.283300
+15.1400
81.1p
4
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
47:22.284100
+23.2200
80.9p
5
H 21
Henrik Casselund
Månkarbo IF
47:45.286400
+46.4500
80.2p
6
H 21
Emil Svensson
Åsarna IK
47:50.286900
+51.5000
80.1p
7
H 21
Axel Jonsson
Duveds IF
48:44.292300
+1:45.10400
78.6p
8
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
48:59.293800
+2:00.11900
78.2p
9
H 21
Hannes Stenström
Järpens SK
49:27.296600
+2:28.14700
77.5p
10
H 21
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
49:41.298000
+2:42.16100
77.1p
11
H 21
Torben Svensson
Järpens SK
50:00.299900
+3:01.18000
76.6p
12
H 21
Olof Andersson
Häggenås SK
50:52.305100
+3:53.23200
75.3p
13
H 21
Martin Emilsson
Offerdals SK
52:14.313300
+5:15.31400
73.3p
14
H 21
Anton Elvseth
Lierne IL
53:27.320600
+6:28.38700
71.7p
15
D 21
Lina Kardin
Offerdals SK
54:42.328100
+7:43.46200
70.0p
16
D 21
Matilda Andersson
Häggenås SK
56:42.340100
+9:43.58200
67.6p
17
D 21
Linn Nybäck
IF Minken
56:43.340200
+9:44.58300
67.5p
18
D 21
Karin Anna Kvemo
Lierne IL
58:23.350200
+11:24.68300
65.6p
19
D 21
Monica Amrån
Ragunda IF
1:02:36.375500
+15:37.93600
61.2p
20
H 21
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
1:04:57.389600
+17:58.107700
59.0p
21
D 21
Josefin Olsson
Undersåkers IF
1:09:44.418300
+22:45.136400
54.9p
22
D 21
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:11:17.427600
+24:18.145700
53.7p
23
H 21
Matteus Åslund
Åsarna IK
1:11:26.428500
+24:27.146600
53.6p
24
D 21
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:14:42.448100
+27:43.166200
51.3p
25
D 21
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:14:48.448700
+27:49.166800
51.2p
26
D 21
Madelene Bergwall
Östersunds SK
1:15:20.451900
+28:21.170000
50.8p
27
H 21
Gösta Persson
Offerdals SK
1:15:41.454000
+28:42.172100
50.6p
28
D 21
Ann Fahlander
No Club
1:15:49.454800
+28:50.172900
50.5p
29
D 21
Lisa Lenell
No Club
1:16:08.456700
+29:09.174800
50.3p
30
H 21
Ivar Sommervolt
Strinda
1:17:31.465000
+30:32.183100
49.4p
31
D 21
Mona-l Kangasharju
Brunflo IF
1:17:33.465200
+30:34.183300
49.4p
32
H 21
Richard Åslund
Åsarna IK
1:17:54.467300
+30:55.185400
49.2p
33
D 21
Maria Pettersson
Axa SC
1:18:15.469400
+31:16.187500
48.9p
34
D 21
Erika Häggström
Näldens IF
1:18:20.469900
+31:21.188000
48.9p
35
D 21
Jenny Rosqvist
Nacka
1:18:52.473100
+31:53.191200
48.6p
36
D 21
Anna Hansson
Nord Lock
1:19:22.476100
+32:23.194200
48.3p
37
D 21
Maria Moren
Gällö SK
1:19:49.478800
+32:50.196900
48.0p
38
H 21
Erik Jonsson
Nord Lock
1:20:02.480100
+33:03.198200
47.9p
39
D 21
Gun Valli
Ragunda IF
1:20:24.482300
+33:25.200400
47.6p
40
H 21
Tomas Valli
Ragunda IF
1:20:47.484600
+33:48.202700
47.4p
41
D 21
Lina Heinevik
No Club
1:21:15.487400
+34:16.205500
47.1p
42
H 21
Eddie Lenell
Häljesunds IK
1:23:51.503000
+36:52.221100
45.7p
43
D 21
Johanna Kempe
Undersåkers IF
1:24:13.505200
+37:14.223300
45.5p
44
D 21
Katarina Paulsson
Böle IF
1:25:27.512600
+38:28.230700
44.8p
45
H 21
Jonas Rydgård
Mariestads FK
1:27:09.522800
+40:10.240900
44.0p
46
D 21
Märit Rydgård
Mariestads FK
1:27:12.523100
+40:13.241200
43.9p
47
D 21
Catarina Henriksson
Nord Lock
1:28:10.528900
+41:11.247000
43.4p
48
D 21
Elisabeth Söderberg
Friskis och Svettis
1:28:48.532700
+41:49.250800
43.1p
49
D 21
Helén Söderholm
Gräftåvallens SK
1:29:06.534500
+42:07.252600
43.0p
50
D 21
Liselott Grein
Gällö SK
1:29:53.539200
+42:54.257300
42.6p
51
D 21
Turid Selbeck
Nord Lock
1:30:05.540400
+43:06.258500
42.5p
52
H 21
Andreas Rydgård
Mariestads FK
1:31:36.549500
+44:37.267600
41.8p
53
D 21
Veronica Östling
Aspås IF
1:33:24.560300
+46:25.278400
41.0p
54
H 21
Leif Olsson
Nord Lock
1:34:26.566500
+47:27.284600
40.6p
55
D 21
Karin Segersten
Östersunds SK
1:34:59.569800
+48:00.287900
40.3p
56
D 21
Ingrid Landgren
Nord Lock
1:37:55.587400
+50:56.305500
39.1p
57
D 21
Martina Färnström
No Club
1:38:15.589400
+51:16.307500
39.0p
58
H 21
Bruno Kempe
Trångsvikens IF
1:40:06.600500
+53:07.318600
38.3p
58
H 21
Rasmus Landgren
Trångsvikens IF
1:40:06.600500
+53:07.318600
38.3p
60
D 21
Carina Andersson
Högforsen Fritid IF
1:46:38.639700
+59:39.357800
35.9p
61
H 21
Stephan Preorius
Nord Lock
1:57:41.706000
+1:10:42.424100
32.5p
62
D 21
Laila Risk
No Club
2:01:20.727900
+1:14:21.446000
31.6p
63
D 21
Jana Risk
No Club
2:01:30.728900
+1:14:31.447000
31.5p
64
D 21
Gerd Halvarsson
No Club
2:07:17.763600
+1:20:18.481700
30.1p