Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håkan Löfström
Årsunda IF
1:58:57.713690
86.0p
2
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:58:58.713740
+0
86.0p
3
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:59:00.713940
+2.150
85.9p
4
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:59:32.717160
+34.3370
85.4p
5
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:59:58.719770
+1:00.5980
85.0p
6
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
2:02:02.732130
+3:04.18340
83.0p
7
Tony Kinnunen
IK Jarl Rättvik
2:04:25.746430
+5:27.32640
80.8p
8
Simom Andersson
Falun Borlänge SK
2:05:34.753330
+6:36.39540
79.8p
9
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:05:48.754780
+6:50.40990
79.5p
10
Tobias Johansson
Axa SC
2:06:26.758560
+7:28.44770
79.0p
11
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
2:07:12.763140
+8:14.49350
78.3p
12
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
2:07:31.765050
+8:33.51260
78.1p
13
Patrik Bergman
Svegs IK
2:08:23.770200
+9:25.56410
77.4p
14
Erik Ohlström
IK Rex
2:08:29.770830
+9:31.57040
77.3p
15
Trond Wiggo Hagen
Spydeberg IL
2:09:18.775760
+10:20.61970
76.6p
16
Gustav Niord
Boxholm-Ekeby SK
2:09:50.778910
+10:52.65120
76.2p
17
Johan Nyman
Ulricehamns IF
2:11:03.786240
+12:05.72450
75.2p
18
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:11:38.789780
+12:40.75990
74.8p
19
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:11:55.791450
+12:57.77660
74.6p
20
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:12:57.797600
+13:59.83810
73.8p
21
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
2:13:11.799080
+14:13.85290
73.6p
22
Andreas Nilsson
IK Stern
2:13:12.799150
+14:14.85360
73.6p
23
Johan Darnerud
Falu IK
2:13:40.801930
+14:42.88140
73.2p
24
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:14:01.804020
+15:03.90230
73.0p
25
Kenneth Baarlidok
Strömmen OG Lilleström
2:14:07.804670
+15:09.90880
72.9p
26
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
2:14:16.805550
+15:18.91760
72.8p
27
Jacob Gustafsson
IFK Mora SK
2:15:17.811660
+16:19.97870
72.1p
28
Simen Berger
Magnor Ul
2:15:42.814160
+16:44.100370
71.8p
29
Andreas Gustafsson
IFK Skövde SK
2:15:56.815540
+16:58.101750
71.6p
30
Andreas Blomh
Grava SK
2:16:16.817520
+17:18.103730
71.4p
31
Pär Wallberg
Arvika IS
2:16:25.818440
+17:27.104650
71.3p
32
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
2:17:05.822450
+18:07.108660
70.8p
33
Peter Gustavsson
Team Esplanad
2:17:09.822820
+18:11.109030
70.8p
34
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:17:37.825630
+18:39.111840
70.4p
35
David Hellberg
Sågmyra SK
2:17:47.826600
+18:49.112810
70.3p
36
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:18:09.828870
+19:11.115080
70.1p
37
Olle Häggdahl
Äspereds IF
2:18:13.829290
+19:16.115500
70.0p
38
Ludvig Börjesson
Karlslunds IF SF
2:18:56.833520
+19:58.119730
69.6p
39
Erik Strand
IFK Hedemora SK
2:19:37.837670
+20:39.123880
69.1p
40
Carl Söderqvist
Arvika IS
2:19:48.838730
+20:50.124940
69.0p
41
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:20:16.841520
+21:18.127730
68.7p
42
Gustav Theander Gransten
Leksands SK
2:20:36.843510
+21:38.129720
68.5p
43
Henrik Andersson
Torestorps IF
2:20:36.843550
+21:38.129760
68.5p
44
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:20:38.843700
+21:40.129910
68.4p
45
Henrik Selin
IFK Hedemora SK
2:20:39.843890
+21:42.130100
68.4p
46
Erik Johansson
Tranemo IF
2:21:44.850350
+22:46.136560
67.7p
47
Andréas Thern
OK Skogshjortarna
2:24:46.868590
+25:49.154800
65.9p
48
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
2:25:22.872120
+26:24.158330
65.5p
49
Karl Tiselius
Göteborg/Majorna OK
2:25:24.872380
+26:26.158590
65.5p
50
Simon Hansen
IK Fryken
2:25:38.873780
+26:40.159990
65.4p
51
Johan Stark
Dala-Järna IK
2:25:42.874110
+26:44.160320
65.3p
52
Anders Lilja
IK Stern
2:25:45.874480
+26:47.160690
65.3p
53
Andreas Löfgren
IFK Mora SK
2:26:09.876830
+27:11.163040
65.1p
54
Niklas Mörkberg
Hällbybrunns IF
2:26:13.877250
+27:15.163460
65.0p
55
Elias Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:26:54.881350
+27:56.167560
64.6p
56
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:27:37.885680
+28:39.171890
64.2p
57
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:27:57.887610
+28:59.173820
64.0p
58
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:28:27.890670
+29:29.176880
63.7p
59
Andreas Henriksson
Lekvattnets SK
2:29:25.896410
+30:27.182620
63.2p
60
Rasmus Regnstrand
Axa SC
2:29:27.896690
+30:30.182900
63.2p
61
Johan Sandgren
Malungs SK
2:29:35.897460
+30:37.183670
63.1p
62
Jimmy Elfsberg
Axa SC
2:29:45.898470
+30:47.184680
63.0p
63
Simon Börjeson
Axa SC
2:29:46.898520
+30:48.184730
63.0p
64
Johan Olsson
Årsunda IF
2:31:22.908150
+32:24.194360
62.2p
65
Vidar Faxén
IK Stern
2:31:31.909010
+32:33.195220
62.1p
66
Erik Brittus
Sågmyra SK
2:31:32.909140
+32:34.195350
62.1p
67
Johan Persson
Sunne SLF
2:31:37.909630
+32:39.195840
62.0p
68
Erik Lindgren
IK Stern
2:31:44.910300
+32:46.196510
62.0p
69
Jimmy Friestad
IK Stern
2:31:46.910520
+32:48.196730
62.0p
70
Jonas Norge
Malungs SK
2:32:09.912820
+33:11.199030
61.8p
71
Ulf Erlandsson
Köla AIK
2:32:09.912860
+33:11.199070
61.7p
72
Peter Nilsson
Björneborgs SK
2:32:52.917160
+33:54.203370
61.4p
73
Andreas Nilsson
Markaryds FK
2:33:21.920060
+34:23.206270
61.1p
74
Magnus Svensson
Dalslandspolisens IF
2:33:28.920770
+34:30.206980
61.1p
75
Jerker Karls
IK Jarl Rättvik
2:34:09.924800
+35:11.211010
60.7p
76
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:34:14.925310
+35:16.211520
60.7p
77
Fredrik Persson
IK Stern
2:35:57.935670
+36:59.221880
59.8p
78
Tobias Bromander
Tidaholm SOK Sisu
2:36:00.935900
+37:02.222110
59.8p
79
Joakim Claesson
IK Ymer
2:36:51.941010
+37:53.227220
59.4p
80
Daniel Runemalm
Nybro Ski
2:36:53.941230
+37:55.227440
59.4p
81
Fredrik Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:37:39.945800
+38:41.232010
59.0p
82
Patrik Ljungberg
Axa SC
2:38:01.948040
+39:03.234250
58.8p
83
Björn Börjesson
Trollhättans SOK
2:38:10.948940
+39:12.235150
58.7p
84
Magnus Aknesjö
Malungs Folkhögskola
2:38:21.950040
+39:23.236250
58.7p
85
Daniel Eriksson
Finnskogarnas SK
2:38:47.952600
+39:49.238810
58.5p
86
Kalle Hagström
Sälens IF
2:39:06.954570
+40:08.240780
58.3p
87
Michael Svensson
Fågelfors IF
2:39:41.958080
+40:43.244290
58.0p
88
Emil Gustafsson
Berber IS
2:40:43.964260
+41:45.250470
57.6p
89
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:41:38.969780
+42:40.255990
57.1p
90
Peter Olsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:41:40.969940
+42:42.256150
57.1p
91
Petter Skåret
Norway
2:41:58.971780
+43:00.257990
57.0p
92
Daniel Netz
Vänersborgs SK
2:42:06.972530
+43:08.258740
56.9p
93
Christian Johansson
Preem IF
2:42:20.973960
+43:22.260170
56.8p
94
Mattias Sundell
Eds SK
2:42:29.974830
+43:31.261040
56.8p
95
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:43:07.978600
+44:09.264810
56.5p
96
Magnus Berndsson
Köla AIK
2:45:33.993280
+46:35.279490
55.4p
97
Patrik Hellström
Broby SK
2:46:57.1001620
+47:59.287830
54.9p
98
Viktor Henriksson
Sunne SLF
2:47:06.1002580
+48:08.288790
54.8p
99
Simon Bjurén
Grycksbo IF OK
2:47:09.1002800
+48:11.289010
54.8p
100
Björn Hansson
Nybro Ski
2:47:56.1007520
+48:58.293730
54.5p
101
Viggo Hådding
Bromma
2:48:09.1008820
+49:11.295030
54.4p
102
Petter Möller
Axa SC
2:48:56.1013590
+49:59.299800
54.0p
103
Victor Bryntesson
Malungs IF
2:49:24.1016320
+50:26.302530
53.9p
104
Richard Lundgren
Insjöns IF OK
2:49:48.1018730
+50:50.304940
53.7p
105
David Wilhelmsson
Arvika IS
2:49:51.1019010
+50:53.305220
53.7p
106
Rickard Nilsson
Nacka Värmdö SK
2:49:56.1019530
+50:58.305740
53.6p
107
Magnus Ellström
Väse SK
2:50:03.1020260
+51:05.306470
53.6p
108
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:50:07.1020690
+51:10.306900
53.6p
109
Mattias Åberg
Axa SC
2:51:29.1028860
+52:31.315070
53.0p
110
Daniel Ekström
Stora Tuna IK SK
2:51:55.1031470
+52:57.317680
52.9p
111
Christopher Joandén
Lundsbergs IF
2:53:13.1039210
+54:15.325420
52.4p
112
Gaspar Gil Gómez
IK Stern
2:53:22.1040140
+54:24.326350
52.3p
113
Fredrik Olsson
Arvika IS
2:54:40.1047950
+55:42.334160
51.8p
114
Johan Lindqvist
Prevas
2:55:49.1054820
+56:51.341030
51.4p
115
Fredrik Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:56:14.1057350
+57:16.343560
51.3p
116
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:56:31.1059040
+57:33.345250
51.2p
117
Johan Eriksson
OK Skogsbaggarna
2:57:30.1064930
+58:32.351140
50.8p
118
Jerker Karlsson
Säffle SK
2:57:42.1066170
+58:44.352380
50.7p
119
Anton Åhl
Dala-Järna IK
2:58:08.1068790
+59:11.355000
50.6p
120
Jacob Matses
Nås IF
2:58:17.1069670
+59:19.355880
50.5p
121
Klas Andersson
IK Stern
2:58:31.1071030
+59:33.357240
50.5p
122
Dennis Pribisalic
Axa SC
2:59:20.1075910
+1:00:22.362120
50.2p
123
Olle Alvemark
Alecta Kf
2:59:28.1076750
+1:00:30.362960
50.1p
124
Lennart Holmer
Lima IF
3:01:45.1090400
+1:02:47.376610
49.3p
125
Magnus Jönsson
OK Dacke
3:02:20.1093990
+1:03:23.380200
49.1p
126
Tomas Marcusson
Karlslunds IF SF
3:02:48.1096730
+1:03:50.382940
49.0p
127
Joakim Axelsson
IK Stern
3:03:04.1098340
+1:04:06.384550
48.9p
128
Jonas Gabrielsson
Arvika IS
3:06:20.1117940
+1:07:22.404150
47.9p
129
Erik Uvebrandt
IK Stern
3:06:28.1118710
+1:07:30.404920
47.8p
130
Jesper Kristoffersson
Säffle SK
3:06:36.1119540
+1:07:38.405750
47.8p
131
Jesper Andersson
Axa SC
3:07:28.1124760
+1:08:30.410970
47.5p
132
Rickard Nilsson
Sunne SLF
3:07:43.1126230
+1:08:45.412440
47.4p
133
Johan Jonsson
Sidensjö IK
3:08:25.1130450
+1:09:27.416660
47.2p
134
Anders Jonsson
IF Rigor
3:10:10.1140950
+1:11:12.427160
46.7p
135
Erik Ljudén
Malungs IF
3:10:19.1141820
+1:11:21.428030
46.6p
136
Fredrik Georgsson
Tibro Mk
3:10:29.1142840
+1:11:31.429050
46.6p
137
David Danielsson
Sunne SLF
3:12:09.1152800
+1:13:11.439010
46.1p
138
Tommie Helmersson
Sunne SLF
3:12:35.1155430
+1:13:37.441640
46.0p
139
Mathias Larsson
OK Alehof
3:15:15.1171460
+1:16:17.457670
45.2p
140
Christoffer Lundgren Björnqvist
Broby SK
3:17:35.1185490
+1:18:38.471700
44.6p
141
Joakim Forsberg
Hermansby IF
3:18:39.1191800
+1:19:41.478010
44.3p
142
Aron Caselunghe
IK Stern
3:19:14.1195300
+1:20:16.481510
44.1p
143
Richard Persson
OK Skogshjortarna
3:21:45.1210430
+1:22:47.496640
43.4p
144
Mikael Karlsson
Säffle SK
3:22:34.1215350
+1:23:36.501560
43.2p
145
Bernhard Riegler
IK Stern
3:23:03.1218210
+1:24:05.504420
43.1p
146
Robert Andersson
Swegon
3:24:09.1224860
+1:25:11.511070
42.8p
147
Fredrik Hallenberg
Brännebrona SK
3:27:36.1245580
+1:28:38.531790
42.0p
148
Patrik Högemark
OK Skogsbaggarna
3:28:03.1248240
+1:29:05.534450
41.9p
149
Kristian Carlsson
IK Stern
3:28:03.1248290
+1:29:06.534500
41.9p
150
Mats Hagnet
IFK Västerås SK
3:30:47.1264650
+1:31:49.550860
41.2p
151
Arnout Ven
Jome Skog AB
3:33:30.1280950
+1:34:32.567160
40.6p
152
Marcus Thorsen
Skattkärrs IF
3:35:10.1290920
+1:36:12.577130
40.2p
153
Henrik Bjurström
Malungs SLK
3:36:10.1296960
+1:37:12.583170
40.0p
154
Max Thomas Furuseth
Magnor Ul
3:36:25.1298410
+1:37:27.584620
39.9p
155
Kristoffer A Jensen
Järfälla SK
3:37:05.1302450
+1:38:07.588660
39.8p
156
Björnar Oppegård
Grycksbo IF OK
3:37:52.1307100
+1:38:54.593310
39.6p
157
Petter Bergman
IK Stern
3:46:15.1357430
+1:47:17.643640
37.9p
158
Max Gruvaeus
Karlslunds IF SF
3:47:16.1363530
+1:48:18.649740
37.7p
159
Karl Sköld
IK Stern
4:23:33.1581280
+2:24:35.867490
31.7p