Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS Masstart
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
33:24.200300
84.7p
1
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
33:24.200300
84.7p
3
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
33:25.200400
+1
84.6p
3
Adam Johansson
IFK Mora SK
33:25.200400
+1
84.6p
5
Erik Rost
Hudiksvalls IF
33:45.202400
+21.2000
83.8p
6
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
34:18.205700
+54.5300
82.5p
7
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
34:21.206000
+57.5600
82.3p
8
Johan Granath
IF Hallby SOK
35:28.212700
+2:04.12300
79.7p
9
Johan Herrman
SK Ringen
35:29.212800
+2:05.12400
79.7p
10
Gustav Nystedt
Stockviks SF
36:00.215900
+2:36.15500
78.6p
11
Adam Karlsson
Garphyttans IF
36:18.217700
+2:54.17300
77.9p
12
Albin Jonsson
Högbo GOIF
36:26.218500
+3:02.18100
77.6p
13
Daniel Holmgren
IFK Umeå
36:41.220000
+3:17.19600
77.1p
14
Johan Montén
Domnarvets GOIF
36:46.220500
+3:22.20100
76.9p
15
Viktor Forsblom
Falu IK
36:49.220800
+3:25.20400
76.8p
16
Walter Steiner
Falu IK
42:03.252200
+8:39.51800
67.3p
-
Joacim Lindstedt
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Nilsson
Funäsdalens IF
23:59:58.8639700
-
-
Linus Rapp
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Lindberg
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Nils Peter Kling
Falu IK
23:59:59.8639800
-
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
25:23.152200
74.7p
1
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
25:23.152200
74.7p
3
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
25:58.155700
+35.3400
73.0p
4
Hana Hancikova
Czech Republic
26:02.156100
+39.3800
72.8p
5
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
26:54.161300
+1:31.9000
70.4p
6
Emma Ivarsson
Årsunda IF
27:30.164900
+2:07.12600
68.8p
7
Lovisa Sundin
Delsbo IF
27:42.166100
+2:19.13800
68.3p
8
Frida Persson
Eksjö SOK
29:02.174100
+3:39.21800
65.1p
9
Julia Dahl
IFK Mora SK
29:40.177900
+4:17.25600
63.7p
-
Julia Norén
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Isabella Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
22:53.137200
83.0p
1
Anton Hedlund
Åshammars IK
22:53.137200
83.0p
3
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
22:54.137300
+1
83.0p
4
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
22:55.137400
+2.100
82.9p
5
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:55.143400
+1:02.6100
79.4p
5
Simon Fors
Domnarvets GOIF
23:55.143400
+1:02.6100
79.4p
7
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:58.143700
+1:05.6400
79.2p
8
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
24:21.146000
+1:28.8700
77.9p
9
Daniel Södersten
Orsa SK
24:22.146100
+1:29.8800
77.9p
10
Elias Öhgren
Högbo GOIF
24:40.147900
+1:47.10600
76.9p
11
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
25:38.153700
+2:45.16400
73.9p
12
Viktor Ranerfors
Rembo IK
25:46.154500
+2:53.17200
73.6p
13
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
26:21.158000
+3:28.20700
71.9p
14
Jonathan Kasche
Tunafors SK
27:28.164700
+4:35.27400
68.9p
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Theo Thåli
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Persson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Per Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Isabelle Persson
Stockviks SF
12:48.76700
72.2p
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
13:05.78400
+17.1600
70.7p
3
Sarah Hale
IFK Mora SK
13:06.78500
+18.1700
70.6p
4
Anna Dyvik
Leksands SK
13:57.83600
+1:09.6800
66.3p
5
Ulrika Axelsson
Sya SK
14:21.86000
+1:33.9200
64.4p
-
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Nilsson
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Seger
Boo IF
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-