Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS
2012-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
7:57.47600
2
Adam Persson
Eksjö SOK
8:15.49400
+18.1700
3
Erik Lieback
Tranemo IF
8:31.51000
+34.3300
4
Jacob Stark
Stockviks SF
8:42.52100
+45.4400
5
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
8:44.52300
+47.4600
6
Alexander Karlsson
Källbottens IK
8:45.52400
+48.4700
7
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
8:47.52600
+50.4900
8
Eric Jansson
Tranemo IF
8:53.53200
+56.5500
9
Albert Carling
Falu IK
8:56.53500
+59.5800
10
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
8:59.53800
+1:02.6100
11
Jonathan Modin
Remsle SK
9:00.53900
+1:03.6200
12
Albin Persson
Tranemo IF
9:03.54200
+1:06.6500
13
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
9:12.55100
+1:15.7400
14
Adam Östling
Sundbybergs IK
9:21.56000
+1:24.8300
15
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
9:23.56200
+1:26.8500
16
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
9:26.56500
+1:29.8800
17
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
9:35.57400
+1:38.9700
18
Elias Edvinsson
Hagfors SF
9:38.57700
+1:41.10000
19
Pontus Danielsson
Leksands SK
9:39.57800
+1:42.10100
19
Elis Berg
Sunne SLF
9:39.57800
+1:42.10100
21
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
9:40.57900
+1:43.10200
22
Gustav Berglund
Arlanda-Märsta SK
9:44.58300
+1:47.10600
22
Lukas Spik
Leksands SK
9:44.58300
+1:47.10600
24
Fredrik Höglund
Järbo IF
9:45.58400
+1:48.10700
25
Simon Lundberg
Hagfors SF
9:50.58900
+1:53.11200
26
Isak Augustsson
IFK Mora SK
9:57.59600
+2:00.11900
27
Karl Ingard
IK Rex
9:58.59700
+2:01.12000
28
Nils Eriksson
Falu IK
10:05.60400
+2:08.12700
29
Isac Von Krusenstierna
Falu IK
10:06.60500
+2:09.12800
30
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
10:08.60700
+2:11.13000
31
Martin Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:09.60800
+2:12.13100
32
Petter Persson
Borås SK
10:13.61200
+2:16.13500
32
Axel Jutterström
IFK Mora SK
10:13.61200
+2:16.13500
34
Anton Lund
IK Vista
10:18.61700
+2:21.14000
35
Albin Sahlin
Falu IK
10:26.62500
+2:29.14800
36
Jonatan Palander
Sellnäs IF
10:33.63200
+2:36.15500
37
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
10:37.63600
+2:40.15900
37
Anton Olstam
Källbottens IK
10:37.63600
+2:40.15900
39
Isak Åberg
Korsnäs IF SK
11:18.67700
+3:21.20000
40
Jonatan Angergård
Garphyttans IF
11:38.69700
+3:41.22000
41
Alexander Håkansson
Sundbybergs IK
12:09.72800
+4:12.25100
42
Andreas Davidsson
Malungs IF
12:23.74200
+4:26.26500
43
Allan Saiid
Stora Tuna IK SK
14:14.85300
+6:17.37600
-
Oskar Holm
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Mattias Sandnabba
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
Robert Ingram
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)