Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Dubbeljakt
2012-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
35:11.211030
74.3p
2
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
36:38.219710
+1:26.8580
71.8p
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
37:25.224470
+2:14.13340
70.4p
4
Sandra Olsson
SK Bore
37:54.227370
+2:43.16240
69.7p
5
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
38:40.231900
+3:28.20770
68.5p
6
Frida Hedman
Lycksele IF
39:05.234470
+3:54.23340
67.8p
7
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
39:11.235040
+4:00.23910
67.7p
8
Frida Hagström
Anundsjö IF
39:23.236230
+4:12.25100
67.4p
9
Anna Dyvik
Leksands SK
39:41.238000
+4:29.26870
66.9p
10
Sarah Hale
IFK Mora SK
39:51.239050
+4:40.27920
66.7p
11
Emma Rusth
Alnö SK
39:55.239490
+4:44.28360
66.6p
12
Vendela Westin
Remsle SK
39:57.239610
+4:45.28480
66.5p
13
Helena Lundkvist
Kalix SK
40:20.241940
+5:09.30810
66.0p
14
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
40:39.243880
+5:28.32750
65.5p
15
Josefin Jonsson
Delsbo IF
40:44.244370
+5:33.33240
65.4p
16
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
41:18.247760
+6:07.36630
64.6p
17
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
41:18.247770
+6:07.36640
64.6p
18
Ida Jonsson
Duveds IF
41:47.250640
+6:36.39510
63.9p
19
Emma Strömberg
Remsle SK
41:47.250690
+6:36.39560
63.9p
20
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
41:48.250700
+6:36.39570
63.9p
21
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
42:40.255900
+7:28.44770
62.8p
22
Linn Högman
Malmbergets Aif
42:45.256470
+7:34.45340
62.6p
23
Julia Seger
Boo IF
44:32.267120
+9:20.55990
60.4p
24
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
47:31.285000
+12:19.73870
57.0p
-
Kristin Persson
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
-
Johanna Cavallin
Valbo Aif
23:59:58.8639700
-
-
Emma Åsberg
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
-
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Maja Karlsson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Johansson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Moa Wikberg
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Kardin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-