Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Eriksson
SK Bore
58:36.351500
73.3p
2
Victor Ericsson
IFK Hedemora SK
1:04:49.388800
+6:13.37200
66.3p
3
Niclas Agnè
Dalarnas Försäkringsbolag IF
1:09:11.415000
+10:35.63400
62.1p
4
Lars Gunnarsson
Malungs IF
1:09:43.418200
+11:07.66600
61.6p
5
Jan-Olov Eriksson
Järfälla SK
1:09:46.418500
+11:10.66900
61.6p
6
Andreas Westman
Kvarnsvedens GOIF SK
1:10:30.422900
+11:54.71300
60.9p
7
Krister Pihl
Malungs IF
1:14:09.444800
+15:33.93200
57.9p
8
Nils Fredriksson
Malungs IF
1:15:52.455100
+17:16.103500
56.6p
9
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
1:15:57.455600
+17:21.104000
56.6p
10
Daniel Karlsson
Arvika IS
1:17:22.464100
+18:46.112500
55.5p
11
Jonne Einarsson
Malungs IF
1:18:52.473100
+20:16.121500
54.5p
12
Max Bäckman
Peab Fritid
1:19:10.474900
+20:34.123300
54.3p
13
Jesper Larsson
Malungs IF
1:23:04.498300
+24:28.146700
51.7p
14
Jonas Larsson
Malungs IF
1:23:05.498400
+24:29.146800
51.7p
15
Lennart Helmersson
Öje IF
1:24:15.505400
+25:39.153800
51.0p
16
Kenneth Gutman
Hästhult AIK
1:24:49.508800
+26:13.157200
50.7p
17
Arne Matthed
Äaik
1:26:19.517800
+27:43.166200
49.8p
18
Magnus Hedengran
Holte Ski
1:32:15.553400
+33:39.201800
46.6p
19
Olov Liss
Leksands SK
1:32:48.556700
+34:12.205100
46.3p
20
Rasmus Hedengran
Holte Ski
1:32:57.557600
+34:21.206000
46.2p
21
Herman Jansson
Malungs IF
1:33:16.559500
+34:40.207900
46.1p
22
Sölve Lindersson
Storebro SC
1:33:52.563100
+35:16.211500
45.8p
23
Björn Larsson
Björnstorps IF
1:33:54.563300
+35:18.211700
45.8p
24
Jojje Thors
Malungs IF
1:34:42.568100
+36:06.216500
45.4p
25
Kjell Ottosson
Hagfors SF
1:34:43.568200
+36:07.216600
45.4p
26
Christer Price
Falu IK
1:34:53.569200
+36:17.217600
45.3p
27
Robert Fredriksson
IK Ymer
1:36:17.577600
+37:41.226000
44.6p
28
John Eriksson
Töcksfors IF
1:38:02.588100
+39:26.236500
43.8p
29
Arne Sundkvist
Korsnäs IF SK
1:39:00.593900
+40:24.242300
43.4p
30
Tomas Johansson
OK Löftan
1:40:22.602100
+41:46.250500
42.8p
31
Anders Ivarsson
IK Stern
1:40:36.603500
+42:00.251900
42.7p
32
Robert Johansson
Nacka Värmdö SK
1:46:11.637000
+47:35.285400
40.5p
33
Tony Karlström
Malungs IF
1:52:04.672300
+53:28.320700
38.3p
34
Lars Åke Englund
Falun Borlänge SK
1:57:06.702500
+58:30.350900
36.7p
35
Lennart Johansson
Mariestads FK
1:58:37.711600
+1:00:01.360000
36.2p
36
Benjamin Hjort
Malungs IF
2:00:59.725800
+1:02:23.374200
35.5p