Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2012-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Teodor Peterson
Åsarna IK
1:54:23.686270
89.7p
2
Lars Suther
IFK Mora SK
1:54:25.686400
+1.30
89.7p
3
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:54:38.687750
+14.1380
89.4p
4
Emil Jönsson
Årsunda IF
1:54:57.689680
+34.3310
89.1p
5
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:54:59.689840
+35.3470
89.1p
6
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:55:39.693820
+1:15.7450
88.4p
7
Klas Nilsson
Bodens SK
1:56:06.696530
+1:42.10160
87.9p
8
Simon Persson
Lucksta IF
1:56:06.696530
+1:42.10160
87.9p
9
Anders Högberg
IFK Umeå
1:56:07.696630
+1:43.10260
87.9p
10
Oscar Kardin
Offerdals SK
1:56:08.696720
+1:44.10350
87.8p
11
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:56:56.701590
+2:33.15220
87.0p
12
Erik Andersson
Malungs IF
1:57:08.702770
+2:45.16400
86.8p
13
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:57:45.706460
+3:21.20090
86.2p
14
Arvid Forss
Åsarna IK
1:58:25.710460
+4:01.24090
85.5p
15
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:58:25.710470
+4:02.24100
85.5p
16
Audun Thonstad
Strindheim IL
1:58:57.713600
+4:33.27230
85.0p
17
Elias Alvebro
Häggenås SK
1:59:50.718900
+5:26.32530
84.1p
18
Eric Simonsson
Landöns IF
2:02:00.731950
+7:36.45580
82.1p
19
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:02:02.732120
+7:38.45750
82.1p
20
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:02:06.732510
+7:42.46140
82.0p
21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:03:45.742410
+9:21.56040
80.5p
22
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
2:03:52.743110
+9:28.56740
80.4p
23
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:05:40.753960
+11:16.67590
78.9p
24
Patrik Bergman
Svegs IK
2:05:41.754000
+11:17.67630
78.9p
25
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:07:41.766030
+13:17.79660
77.2p
26
Joel Nyberg
Axa SC
2:07:51.767060
+13:27.80690
77.1p
27
August Nilsson
Östersunds SK
2:09:55.779420
+15:31.93050
75.4p
28
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:09:55.779440
+15:31.93070
75.4p
29
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
2:10:02.780180
+15:39.93810
75.3p
30
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:10:45.784490
+16:22.98120
74.8p
31
Daniel Karlsson
Östersunds SK
2:11:22.788160
+16:58.101790
74.3p
32
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
2:11:24.788300
+17:00.101930
74.3p
33
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:11:30.788900
+17:06.102530
74.2p
34
Arvid Björkroth
Sveaskogs IF
2:13:17.799660
+18:53.113290
72.9p
35
Lars Persson
Östersunds SK
2:13:23.800220
+18:59.113850
72.9p
36
Jesper Daabach
Åsarna IK
2:13:40.801900
+19:16.115530
72.7p
37
Victor Hallquist
Åsarna IK
2:14:00.803920
+19:36.117550
72.4p
38
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:14:22.806110
+19:58.119740
72.2p
39
David Olovsson
Tandsbyns IF
2:14:32.807150
+20:08.120780
72.0p
40
Daniel Lewandowski
Lrf Konsult AB
2:14:40.807990
+20:17.121620
71.9p
41
Linus Jansson
Häverödals IF
2:14:50.808950
+20:26.122580
71.8p
42
Per Persson
Jämtkraft IF
2:15:20.811940
+20:56.125570
71.5p
43
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:15:22.812130
+20:58.125760
71.4p
44
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:15:41.814090
+21:18.127720
71.2p
45
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:15:43.814230
+21:19.127860
71.2p
46
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:15:50.814960
+21:26.128590
71.1p
47
Anton Hammar
IFK Strömsund
2:15:53.815220
+21:29.128850
71.1p
48
Tomas Wassberg
Åsarna IK
2:15:55.815410
+21:31.129040
71.1p
49
Peter Spångberg
IF Berguven
2:16:56.821580
+22:33.135210
70.4p
50
Anders Lindroos
Axa SC
2:17:49.826820
+23:25.140450
69.8p
51
Patrik Hagström
Häverödals IF
2:20:22.842120
+25:58.155750
68.1p
52
Patrik Lundgren
Aspås IF
2:21:16.847570
+26:53.161200
67.6p
53
Tomas Jacobsson Tänglander
Östersunds SK
2:21:22.848140
+26:58.161770
67.5p
54
Mikael Hultin
Östersunds SK
2:21:22.848160
+26:58.161790
67.5p
55
Martin Törnquist
Sundbybergs IK
2:21:46.850580
+27:23.164210
67.3p
56
Mikael Bodne
New Sweden
2:21:51.851040
+27:27.164670
67.2p
57
Mathias Westerlund
Vårby IK
2:21:52.851170
+27:29.164800
67.2p
58
Kristoffer Kvarnlöf
Storm
2:21:53.851290
+27:30.164920
67.2p
59
Lennart Ivarsson
Rödön SK
2:21:54.851350
+27:30.164980
67.2p
60
Elis Weslien
Nybro Ski
2:22:00.851930
+27:36.165560
67.1p
61
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:22:02.852100
+27:38.165730
67.1p
62
Sakari Kjellin
Brunflo IF
2:22:26.854580
+28:03.168210
66.9p
63
Patrik Finn
Östersunds SK
2:22:56.857510
+28:32.171140
66.6p
64
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
2:23:16.859510
+28:52.173140
66.4p
65
David Ragnarsson
Brunflo IF
2:23:29.860820
+29:05.174450
66.2p
66
Markus Åsberg
Östersunds SK
2:24:58.869710
+30:34.183340
65.4p
67
Martin Göransson
ÅS IL
2:25:14.871390
+30:51.185020
65.2p
68
Per Steen
Brunflo IF
2:25:32.873150
+31:08.186780
65.0p
69
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:26:08.876720
+31:44.190350
64.7p
70
Sven Ingvar Svensson
Östersunds SK
2:26:29.878870
+32:06.192500
64.5p
71
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
2:27:03.882210
+32:39.195840
64.2p
72
Mats Larsson
Tandsbyns IF
2:27:13.883240
+32:49.196870
64.1p
73
Ola Wallin
Svegs IK
2:27:13.883270
+32:50.196900
64.1p
74
Tomas Gunnarsson
OK Nackhe
2:27:27.884680
+33:04.198310
63.9p
75
Johan Handler
Åsarna IK
2:28:12.889150
+33:48.202780
63.5p
76
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:28:30.890920
+34:06.204550
63.4p
77
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:28:32.891150
+34:08.204780
63.4p
78
Ralf Andersson
Hotings IF
2:28:51.893080
+34:28.206710
63.2p
79
Anders Nordin
Nedansjö IK
2:28:59.893880
+34:36.207510
63.1p
80
Lars Norlander
Östersunds SK
2:29:22.896100
+34:58.209730
62.9p
81
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:29:31.897050
+35:07.210680
62.8p
82
John Tore Syrstad
Meldal IL
2:29:59.899840
+35:35.213470
62.6p
83
Per Busk
Lillhärdals IF
2:30:37.903690
+36:14.217320
62.2p
84
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:30:51.905090
+36:28.218720
62.1p
85
Erik Skoglund
Lucksta IF
2:31:17.907670
+36:54.221300
61.9p
86
Björn Rentzhog
Östersunds SK
2:31:19.907830
+36:55.221460
61.9p
87
Mattias Persson
Börtnans Fjällvattenfisk
2:31:32.909190
+37:09.222820
61.8p
88
Stig Jönsson
Aspås IF
2:31:40.909930
+37:16.223560
61.7p
89
BO Göransson
Åsarna IK
2:32:02.912150
+37:38.225780
61.5p
90
Sindre Östnor
Sørli IL
2:32:12.913150
+37:48.226780
61.4p
91
Tord Lundin
Tandsbyns IF
2:32:15.913440
+37:51.227070
61.4p
92
Anton Steen
Östersunds SK
2:32:29.914860
+38:05.228490
61.3p
93
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:33:55.923420
+39:31.237050
60.5p
94
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:34:08.924740
+39:44.238370
60.4p
95
Henrik Nilsson
OK Skogsfalken
2:34:24.926390
+40:01.240020
60.3p
96
Mats Persson
Börtnans Fjällvattenfisk
2:34:40.927960
+40:16.241590
60.2p
97
Ola Fabricius
Svegs IK
2:35:21.932070
+40:58.245700
59.8p
98
Lennart Svensson
Björnstorps IF
2:35:49.934800
+41:25.248430
59.6p
99
Johan Olofsson
Offerdals SK
2:36:53.941290
+42:30.254920
59.1p
100
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:36:54.941320
+42:30.254950
59.1p
101
Måns-erik Frank
Jämtkraft IF
2:37:03.942240
+42:39.255870
59.0p
102
Anders Busk
Lillhärdals IF
2:37:12.943150
+42:48.256780
59.0p
103
Pär Hylback
Östersunds SK
2:37:47.946600
+43:23.260230
58.7p
104
Knut Leonard Kalvik
Sørli IL
2:38:07.948670
+43:44.262300
58.5p
105
Örjan Sandler
Orrvikens IK
2:38:17.949630
+43:53.263260
58.4p
106
Lasse Lindborg
Östersunds SK
2:38:22.950130
+43:58.263760
58.4p
107
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:38:35.951430
+44:11.265060
58.3p
108
Patrik Hakonen
Axa SC
2:38:39.951850
+44:15.265480
58.3p
109
Anders Asplund
Frösö IF
2:38:40.951980
+44:17.265610
58.3p
110
Gunnar Jacobsson
Spikbodarnas IK
2:38:40.951990
+44:17.265620
58.3p
111
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
2:39:19.955810
+44:55.269440
58.0p
112
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:39:19.955860
+44:55.269490
58.0p
113
Per Magnus Landén
ÅS IL
2:39:41.958010
+45:17.271640
57.8p
114
Johan Engström
OK Landehof
2:40:13.961270
+45:50.274900
57.6p
115
Jerker Månsson
Myssjö-Ovikens IF
2:40:30.962910
+46:06.276540
57.4p
116
Dennis Wikström
Östersunds SK
2:41:49.970860
+47:25.284490
56.9p
117
Erik Östnor
Sørli IL
2:41:58.971760
+47:34.285390
56.8p
118
Jörgen Edvinsson
Myssjö-Ovikens IF
2:42:06.972540
+47:42.286170
56.7p
119
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:42:34.975320
+48:10.288950
56.5p
120
Harry Bergdahl
Åsarna IK
2:42:37.975670
+48:14.289300
56.5p
121
Göran Svensk
Östersunds SK
2:42:42.976190
+48:19.289820
56.5p
122
Johnny Nordman
Aspås IF
2:42:43.976230
+48:19.289860
56.5p
123
Fredrik Busk
Svegs IK
2:42:47.976680
+48:24.290310
56.4p
124
Mattias Kjell
Främmestads IK
2:42:49.976820
+48:25.290450
56.4p
125
Michael Eriksson
Östersunds SK
2:42:58.977760
+48:34.291390
56.4p
126
Matthias Haglund
Funäsdalens IF
2:43:07.978610
+48:43.292240
56.3p
127
Tobias Linestrand
Näldens IF
2:43:13.979220
+48:49.292850
56.2p
128
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:43:55.983420
+49:31.297050
55.9p
129
Patrik Lennerberg
Sundbybergs IK
2:44:41.988050
+50:17.301680
55.6p
130
Johan Söderberg
Åsarna IK
2:44:48.988730
+50:24.302360
55.6p
131
Erik Eriksson
Svegs IK
2:45:21.992040
+50:57.305670
55.3p
132
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
2:45:54.995330
+51:30.308960
55.1p
133
Svante Hallman
Njurunda SK
2:46:02.996110
+51:38.309740
55.1p
134
Christian Henriksson
ÅS IL
2:46:03.996260
+51:39.309890
55.1p
135
Tomas Johansson
Östersunds SK
2:46:07.996630
+51:43.310260
55.0p
136
Erik Ederwall
Östersunds SK
2:46:21.998040
+51:57.311670
54.9p
137
Lars Edlund
Brunflo IF
2:46:22.998110
+51:58.311740
54.9p
138
Lars Eriksson
Offerdals SK
2:46:54.1001320
+52:30.314950
54.7p
139
Mikael Ericsson
Erikslunds SK
2:47:59.1007860
+53:35.321490
54.3p
140
Johan Wachtmeister
Åsarna IK
2:48:13.1009240
+53:49.322870
54.2p
141
Peter Göransson
Åsarna IK
2:48:14.1009330
+53:50.322960
54.2p
142
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
2:48:33.1011250
+54:09.324880
54.0p
143
Max Vretborn
Östersunds SK
2:48:58.1013740
+54:34.327370
53.9p
144
Ulf Bengtsson
Aspås IF
2:50:32.1023120
+56:08.336750
53.3p
145
Ri d Carlsson
Nacka Värmdö SK
2:50:41.1024050
+56:17.337680
53.2p
146
Niklas Hillgren
Jämtkraft IF
2:50:42.1024150
+56:18.337780
53.2p
147
Reine Ivansson
Lättja IF
2:51:09.1026860
+56:45.340490
53.0p
148
Anders Nordman
Rengsjö SK
2:51:28.1028780
+57:05.342410
52.9p
149
Niklas Wikman
Sweco IF
2:52:22.1034170
+57:59.347800
52.6p
150
Anders Elgenäs
Ope IF Skidor
2:52:56.1037500
+58:32.351130
52.4p
151
Mats-Göran Åsheim
Njurunda SK
2:55:05.1050470
+1:00:42.364100
51.6p
152
Tobias Jonsson
Vilhelmina IK
2:55:22.1052190
+1:00:59.365820
51.5p
153
Bengt Nilzén
Myssjö-Ovikens IF
2:55:59.1055880
+1:01:36.369510
51.2p
154
Erik Svensson
Anundsjö IF
2:56:07.1056660
+1:01:43.370290
51.2p
155
Lars Göran Bång
Östersunds SK
2:57:40.1065910
+1:03:16.379540
50.7p
156
Fredrik Svärd
ÅS IL
2:57:41.1066070
+1:03:18.379700
50.6p
157
Fredrik Högberg
Axa SC
2:58:07.1068600
+1:03:43.382230
50.5p
158
Mats Bjurgren
Åre
2:58:29.1070810
+1:04:05.384440
50.4p
159
Hans Jernse
Föllinge IK
2:58:55.1073450
+1:04:31.387080
50.2p
160
Martin Hansson
Brunflo IF
2:59:53.1079280
+1:05:30.392910
49.9p
161
Pär-Ola Eriksson
Offerdals SK
3:00:04.1080380
+1:05:41.394010
49.8p
162
Pär-erik Petrusson
Jämtkraft IF
3:00:50.1084910
+1:06:26.398540
49.6p
163
Per Nordanberg
K3 IF
3:02:24.1094330
+1:08:00.407960
49.1p
164
Staffan Näslund
Östersunds SK
3:02:57.1097680
+1:08:34.411310
48.9p
165
Hasse Eckerdal
Myssjö-Ovikens IF
3:04:45.1108490
+1:10:22.422120
48.3p
166
Per Hansson
Myssjö-Ovikens IF
3:04:47.1108620
+1:10:23.422250
48.3p
167
Karl-Edvin Handler
Åsarna IK
3:08:48.1132790
+1:14:25.446420
47.0p
168
Håkan Hellman
Östersunds SK
3:09:11.1135000
+1:14:47.448630
46.9p
169
Ronny Olofsson
Myssjö-Ovikens IF
3:09:15.1135470
+1:14:52.449100
46.9p
170
Hans Wikblom
Östersunds SK
3:11:14.1147350
+1:16:50.460980
46.3p
171
Bob Persson
Östersunds SK
3:11:40.1149900
+1:17:16.463530
46.2p
172
Thomas Alme
Åsarna IK
3:12:22.1154130
+1:17:58.467760
46.0p
173
Anders Andersson
Trångsvikens IF
3:13:05.1158490
+1:18:42.472120
45.8p
174
Hasse Svensson
Aspås IF
3:13:55.1163440
+1:19:31.477070
45.6p
175
Magnus Lizell
Stockholm
3:14:57.1169600
+1:20:33.483230
45.3p
176
Elias Haglund
OK Djerf
3:18:18.1189780
+1:23:55.503410
44.4p
177
Per-Oscar Persson
Johannisbergs AIK
3:19:10.1194940
+1:24:46.508570
44.1p
178
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
3:22:23.1214270
+1:28:00.527900
43.3p
179
Nils Johansson
Östersund
3:23:35.1221400
+1:29:11.535030
43.0p
180
Joakim Eriksson
Dvärsätt
3:25:20.1231950
+1:30:56.545580
42.6p
181
Fredrik Grinde
Älvros IK
3:27:20.1243920
+1:32:56.557550
42.1p
182
Jonny Engberg
Försvarets Sk
3:30:14.1261380
+1:35:51.575010
41.4p
183
Åke Frisén
Älvros IK
3:30:55.1265470
+1:36:32.579100
41.2p
184
Bert Olsson
Östersunds SK
3:38:11.1309050
+1:43:47.622680
39.6p
185
Örjan Strömqvist
Brunflo IF
3:38:13.1309250
+1:43:49.622880
39.6p
186
Dick Friberg
Spikbodarnas IK
3:38:45.1312460
+1:44:21.626090
39.5p
187
Gunnar Hellström
Aspås IF
3:40:25.1322480
+1:46:02.636110
39.1p
188
Erik Gabrielsson
Myssjö-Ovikens IF
4:04:43.1468260
+2:10:19.781890
34.7p
189
Johan Persson
Gällö SK
4:07:04.1482380
+2:12:41.796010
34.3p
-
Johathan Haraldsson
Brunflo IF
23:59:58.8639700
-
-
Lars-Erik Zackrisson
Myssjö-Ovikens IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Linde
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Larsson
Aspås IF
23:59:59.8639800
-
-
David Bell
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-