Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Ekman
Ulricehamns IF
2:08:48.772700
80.3p
2
David Holmberg
Sundsvalls OK
2:08:52.773100
+4.300
80.2p
3
Tommy Larsson
Stockviks SF
2:11:12.787100
+2:24.14300
78.1p
4
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
2:11:18.787700
+2:30.14900
78.0p
5
Jens Carlevi
Vattenfalls IF
2:13:12.799100
+4:24.26300
76.4p
6
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
2:13:55.803400
+5:07.30600
75.8p
7
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:14:14.805300
+5:26.32500
75.6p
8
Mandus Andersson
IK Rex
2:16:50.820900
+8:02.48100
73.5p
9
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:16:54.821300
+8:06.48500
73.4p
10
Peder Olsson
Alnö Race Team
2:17:23.824200
+8:35.51400
73.1p
11
Anders Lundgren
Torpshammars IF
2:17:28.824700
+8:40.51900
73.0p
12
Albin Eriksson
No Club
2:17:52.827100
+9:04.54300
72.7p
13
Martin Melander
Ortvikens Mk
2:17:58.827700
+9:10.54900
72.6p
14
Tomas Edström
IF Strategen
2:19:17.835600
+10:29.62800
71.7p
15
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:19:26.836500
+10:38.63700
71.5p
16
Magnus Skoog
Sundsvalls OK
2:19:37.837600
+10:49.64800
71.4p
17
Jonas Bystedt
Hemsö IF
2:22:28.854700
+13:40.81900
69.4p
18
Björn Lindström
Stockviks SF
2:24:42.868100
+15:54.95300
67.9p
19
Henrik Jönsson
Hammerdal IF
2:26:46.880500
+17:58.107700
66.6p
20
Mattias Lindahl
IK Brånan Boys & Girls
2:28:09.888800
+19:21.116000
65.7p
21
Jan Lindell
Stockviks SF
2:28:38.891700
+19:50.118900
65.4p
22
Ralf Andersson
Hotings IF
2:31:08.906700
+22:20.133900
63.9p
23
Per Erik Rönnestrand
ÅS IL
2:31:35.909400
+22:47.136600
63.7p
24
Peter Spångberg
IF Berguven
2:32:13.913200
+23:25.140400
63.3p
25
Anders Brink
Eksjö SOK
2:33:00.917900
+24:12.145100
62.8p
26
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:33:05.918400
+24:17.145600
62.8p
27
Simon Meurling
IF Strategen
2:34:23.926200
+25:35.153400
62.1p
28
Mårten Prézent
Hemsö IF
2:34:33.927200
+25:45.154400
62.0p
29
Göran Bäckman
Kemira IF
2:34:37.927600
+25:49.154800
61.9p
30
Anders Frisk
Attunda IF
2:35:13.931200
+26:25.158400
61.6p
31
Matts Boman
Lucksta IF
2:35:31.933000
+26:43.160200
61.5p
32
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:35:43.934200
+26:55.161400
61.3p
33
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
2:35:51.935000
+27:03.162200
61.3p
34
Hans-Olov Åberg
Brännans IF
2:39:24.956300
+30:36.183500
59.4p
35
Pasi Karhu
Umeå Holmsund SK
2:39:40.957900
+30:52.185100
59.3p
36
Jan Åhlin
Ortvikens Mk
2:40:05.960400
+31:17.187600
59.1p
37
Tony Svensson
Stöde IF
2:40:17.961600
+31:29.188800
59.0p
38
Mattias Öjbo
Njurunda SK
2:42:22.974100
+33:34.201300
58.0p
39
Andreas Berglund
Stockviks SF
2:42:22.974100
+33:34.201300
58.0p
40
Thomas Rex
Sundsvalls OK
2:43:13.979200
+34:25.206400
57.6p
41
Johan Nylander
Stockviks SF
2:43:36.981500
+34:48.208700
57.4p
42
Björn Wedin
Nobel Aktiv IF
2:45:03.990200
+36:15.217400
56.7p
43
Johan Renström
Härnösands OK
2:45:44.994300
+36:56.221500
56.4p
44
Per Magnus Landén
ÅS IL
2:47:15.1003400
+38:27.230600
55.7p
45
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
2:47:20.1003900
+38:32.231100
55.7p
46
Jerry Larsson
Sundsvalls OK
2:48:22.1010100
+39:34.237300
55.2p
47
Håkan Westman
Axa SC
2:48:39.1011800
+39:51.239000
55.1p
48
Hans Danielsson
IF Strategen
2:50:39.1023800
+41:51.251000
54.3p
49
Marcus Granlund
Skellefteå SK
2:50:56.1025500
+42:08.252700
54.1p
50
Mikael Jönsson
Östersunds Telemarkskl.
2:51:30.1028900
+42:42.256100
53.9p
51
Jesper Johansson
Storhullsjön
2:53:54.1043300
+45:06.270500
52.9p
52
Per Olof Sjödin
Axa SC
2:54:14.1045300
+45:26.272500
52.8p
53
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
2:55:08.1050700
+46:20.277900
52.4p
54
Daniel Carlsson
Ljustorps IF
2:56:00.1055900
+47:12.283100
52.1p
55
Martin Stoll
Alnö Race Team
2:56:39.1059800
+47:51.287000
51.8p
56
Jörgen Ekwall
Njurunda SK
2:57:08.1062700
+48:20.289900
51.7p
57
Kenneth Vänn
Stockviks SF
2:58:23.1070200
+49:35.297400
51.2p
58
Ulf Ekedahl
Njurunda SK
2:59:10.1074900
+50:22.302100
50.9p
59
Niklas Wikman
Sweco IF
3:00:53.1085200
+52:05.312400
50.3p
60
Niklas Gisselman
Bondsjöhöjdens IK
3:01:21.1088000
+52:33.315200
50.1p
61
Svante Hallman
Njurunda SK
3:02:23.1094200
+53:35.321400
49.7p
62
Magnus Sundberg
No Club
3:03:04.1098300
+54:16.325500
49.5p
63
Jonny Eklund
Bergeforsens SK
3:05:49.1114800
+57:01.342000
48.6p
64
Åke Lindkvist
Hassels IF
3:06:06.1116500
+57:18.343700
48.5p
65
Thomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
3:07:42.1126100
+58:54.353300
47.9p
66
Andreas Gustafsson
Gävle
3:08:23.1130200
+59:35.357400
47.7p
67
Ulrik Frödin
Sundsvalls OK
3:09:57.1139600
+1:01:09.366800
47.2p
68
John Kärrbrink
Preera IK
3:10:06.1140500
+1:01:18.367700
47.2p
69
Marcus Silfver
Axa SC
3:10:26.1142500
+1:01:38.369700
47.0p
70
Hans Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
3:12:18.1153700
+1:03:30.380900
46.5p
71
David Kropohl
Sundsvalls SLK
3:12:33.1155200
+1:03:45.382400
46.4p
72
Dick Nagy
Hemsö IF
3:12:51.1157000
+1:04:03.384200
46.3p
73
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:13:07.1158600
+1:04:19.385800
46.2p
74
Kristian Lidin
Oxbergs IF
3:13:48.1162700
+1:05:00.389900
46.0p
75
Stefan Ellmin
IF Strategen
3:13:56.1163500
+1:05:08.390700
46.0p
76
Jan Sollerman
Sundsvalls SLK
3:15:13.1171200
+1:06:25.398400
45.6p
77
David Eklöv
Undersåkers IF
3:15:30.1172900
+1:06:42.400100
45.5p
78
Mikael Tornberg
Sundsvalls SLK
3:16:20.1177900
+1:07:32.405100
45.3p
79
Sven Stigenlöv
IFK Rundvik
3:17:54.1187300
+1:09:06.414500
44.8p
80
Lars Westling
IF Strategen
3:18:06.1188500
+1:09:18.415700
44.7p
81
Carl Martinez
Alnö SK
3:19:40.1197900
+1:10:52.425100
44.3p
82
Karl Rytte
Stockholm
3:19:52.1199100
+1:11:04.426300
44.2p
83
Lars Liljestam
Telia IoFF
3:20:30.1202900
+1:11:42.430100
44.1p
84
Mats Edenius
Oxbergs IF
3:22:30.1214900
+1:13:42.442100
43.5p
85
Henrik Westling
IF Strategen
3:24:08.1224700
+1:15:20.451900
43.1p
86
Conny Högman
No Club
3:28:56.1253500
+1:20:08.480700
41.9p
87
Marko Schreij
Sundsvalls SLK
3:30:44.1264300
+1:21:56.491500
41.4p
88
Kenth Gustafsson
Härnösands OK
3:31:28.1268700
+1:22:40.495900
41.2p
89
Perola Bergström
IK Aluminium
3:33:16.1279500
+1:24:28.506700
40.8p
90
Erik Risberg
Sundsvalls SLK
3:33:28.1280700
+1:24:40.507900
40.7p
91
Anders Risberg
Alnö SK
3:33:28.1280700
+1:24:40.507900
40.7p
92
Simon Asplund
Kungälvs OK
3:35:13.1291200
+1:26:25.518400
40.3p
93
Anders Björklund
Njurunda SK
3:40:36.1323500
+1:31:48.550700
39.1p
94
Jens Rytte
Nacka Värmdö SK
3:41:15.1327400
+1:32:27.554600
39.0p
95
Håkan Karlström
OK Orion
3:53:45.1402400
+1:44:57.629600
36.4p
96
Magnus Sneen
Hägglunds IOFK
4:09:04.1494300
+2:00:16.721500
33.8p
-
Linus Larsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Markus Mattsson
Hemmanet
23:59:58.8639700
-
-
Lars Osseén
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
-
Kent Sjölund
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jonny Kastebo
Ankarsvik
23:59:59.8639800
-
-
Robert Nordström
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Birgersson
Selånger SOK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Adersten
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
-
-
John Lind
Järfälla
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Höjland
Stockholm City Triathlon
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Nikolaus Söderström
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Karlsson
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
-