Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Duvedsrajden
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Eric Simonsson
Landöns IF
39:29.236800
73.6p
1
H 21 Motion
Per-Anders Östberg
Landöns IF
39:29.236800
73.6p
3
H 21 Motion
Joel Larsson
Häggenås SK
42:03.252200
+2:34.15300
69.1p
4
H 21 Motion
Peter Knoblach
Åre Björnen Skidcenter
42:26.254500
+2:57.17600
68.5p
5
H 21 Motion
Mats Jonsson
Duveds IF
44:03.264200
+4:34.27300
66.0p
6
H 21 Motion
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
44:19.265800
+4:50.28900
65.6p
7
H 21 Motion
Jonas Pålsson
Utrikes SK
44:41.268000
+5:12.31100
65.0p
8
H 21 Motion
Philipp Eigner
Östersunds SK
45:25.272400
+5:56.35500
64.0p
9
H 21 Motion
Tord Blomqvist
Duveds IF
46:26.278500
+6:57.41600
62.6p
10
H 21 Motion
Stefan Pettersson
Duveds IF
47:42.286100
+8:13.49200
60.9p
11
H 21 Motion
Klaus Enzenhofer
Duveds IF
47:52.287100
+8:23.50200
60.7p
12
H 21 Motion
Geir Kolstad
Stiklestad Eiendom Bil
47:56.287500
+8:27.50600
60.6p
13
H 21 Motion
Fredrik Eliasson
Mörsils IF
49:14.295300
+9:45.58400
59.0p
14
H 21 Motion
Eivind Stenström
Järpens SK
49:28.296700
+9:59.59800
58.7p
15
H 21 Motion
Johan Engström
OK Landehof
50:36.303500
+11:07.66600
57.4p
16
H 21 Motion
Andreas Pehrsson
Mörsils IF
51:27.308600
+11:58.71700
56.5p
17
D 21 Motion
Maria Andersson
Häggenås SK
51:28.308700
+11:59.71800
56.5p
18
H 21 Motion
Jon Sjödin
Åre Församling
52:56.317500
+13:27.80600
54.9p
19
H 21 Motion
Max Olofsson
Fjällsport
54:47.328600
+15:18.91700
53.0p
20
D 21 Motion
Annaclara Forss
Mörsils IF
57:15.343400
+17:46.106500
50.8p
21
H 21 Motion
Fredrik Wikström
Duveds IF
57:18.343700
+17:49.106800
50.7p
22
H 21 Motion
Mats Synnersten
Duveds IF
57:21.344000
+17:52.107100
50.7p
23
H 21 Motion
Elias Haglund
OK Djerf
58:17.349600
+18:48.112700
49.9p
24
H 21 Motion
Jan Andersson
Duveds IF
59:18.355700
+19:49.118800
49.0p
25
D 21 Motion
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
59:30.356900
+20:01.120000
48.8p
26
D 21 Motion
Marie Söderhielm
Åre Chokladfabrik
1:02:04.372300
+22:35.135400
46.8p
27
D 21 Motion
Nina Ångström
Duveds IF
1:03:53.383200
+24:24.146300
45.5p
28
H 21 Motion
Torkel Johansson
Duveds IF
1:04:00.383900
+24:31.147000
45.4p
29
D 21 Motion
Anneli Hellstrand
Duveds IF
1:04:27.386600
+24:58.149700
45.1p
30
D 21 Motion
Eva Josefsson
Järpens SK
1:06:12.397100
+26:43.160200
43.9p
31
D 21 Motion
Sara Lindell
Åre Kommun Uif
1:08:33.411200
+29:04.174300
42.4p
32
D 21 Motion
Anne Andersson
Duveds IF
1:11:43.430200
+32:14.193300
40.5p
33
D 21 Motion
Maria Haglund
OK Djerf
1:14:10.444900
+34:41.208000
39.2p
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Olle Jonsson
Duveds IF
19:10.114900
79.8p
2
H 20
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
19:12.115100
+2.100
79.6p
2
H 20
Edvard Sundman
Åsarna IK
19:12.115100
+2.100
79.6p
4
H 20
Agust Nilsson
Östersunds SK
19:15.115400
+5.400
79.3p
5
H 20
Henrik Ottosson
Åsarna IK
19:17.115600
+7.600
79.1p
6
H 20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
19:19.115800
+9.800
78.9p
7
H 20
Olof Andersson
Häggenås SK
19:22.116100
+12.1100
78.7p
8
H 20
Victor Hallquist
Åsarna IK
19:28.116700
+18.1700
78.1p
9
H 20
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
19:30.116900
+20.1900
77.9p
10
H 20
Anton Svensson
Åsarna IK
19:32.117100
+22.2100
77.8p
11
H 20
Hannes Stenström
Järpens SK
19:34.117300
+24.2300
77.6p
12
H 20
Max Novak
Offerdals SK
19:36.117500
+26.2500
77.4p
13
H 20
Axel Jonsson
Duveds IF
19:37.117600
+27.2600
77.3p
14
H 20
Martin Emilsson
Offerdals SK
20:06.120500
+56.5500
74.8p
15
H 20
Gustav Wuopio
Tullus Sg
20:19.121800
+1:09.6800
73.8p
16
H 20
Torben Svensson
Järpens SK
20:34.123300
+1:24.8300
72.6p
17
H 20
Mattias Bångman
Offerdals SK
20:35.123400
+1:25.8400
72.5p
17
H 20
Eddie Edström
Stockviks SF
20:35.123400
+1:25.8400
72.5p
19
D 20
Sofie Elebro
IFK Umeå
21:00.125900
+1:50.10900
70.6p
20
H 20
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
21:13.127200
+2:03.12200
69.7p
21
D 20
Matilda Andersson
Häggenås SK
22:15.133400
+3:05.18400
65.5p
22
D 20
Ida Jonsson
Duveds IF
22:33.135200
+3:23.20200
64.4p
23
D 20
Emma Åsberg
Duveds IF
25:54.155300
+6:44.40300
54.1p
24
H 21 Motion
Joel Sjöberg
Åre Församling
30:22.182100
+11:12.67100
44.6p
25
D 21 Motion
Ingrid Bertilsson
Åre Kommun Uif
31:52.191100
+12:42.76100
42.1p
26
D 21 Motion
Kristin Indergård
Looks
36:42.220100
+17:32.105100
35.7p
27
D 21 Motion
Maria Tjärnström
Åre Chokladfabrik
44:29.266800
+25:19.151800
28.6p
28
D 21 Motion
Eva Söderin
Åre Chokladfabrik
44:30.266900
+25:20.151900
28.6p
29
D 21 Motion
Michelle Sundqvist
Åre Chokladfabrik
45:47.274600
+26:37.159600
27.7p
30
D 21 Motion
Maria Gelotte
Duveds IF
52:02.312100
+32:52.197100
24.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
5.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 15
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
17:07.102600
2
H 15
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
18:54.113300
+1:47.10600
3
H 15
Joel Hessling
Utrikes SK
19:05.114400
+1:58.11700
4
H 15
John Leander
Åsarna IK
19:06.114500
+1:59.11800
5
D 15
Signe Rosenberg
Duveds IF
19:33.117200
+2:26.14500
6
D 15
Ilona Lusth
Åsarna IK
19:47.118600
+2:40.15900
7
D 15
Ellionore Bäckman
Hede SK
19:49.118800
+2:42.16100
8
D 15
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
22:46.136500
+5:39.33800
9
H 15
Gustav Norin
Mörsils IF
23:23.140200
+6:16.37500
10
H 15
Marcus Ahlström
Duveds IF
24:14.145300
+7:07.42600
11
H 15
Oskar Bodén
Duveds IF
27:14.163300
+10:07.60600
12
D 15
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
12
D 15
Erika Wallram
Järpens SK
23:59:59.8639800
12
D 15
Malin Ångström
Duveds IF
23:59:59.8639800
12
D 15
Wilma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
12
D 15
Lizette Lagerstedt
Åre Chokladfabrik
23:59:59.8639800
12
D 15
Lisa Hesselbring
Åre Chokladfabrik
23:59:59.8639800
12
D 15
Ella Andersson
Looks
23:59:59.8639800
12
H 16
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
2.9km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Arvid Jonsson
Duveds IF
9:14.55300
2
H 14
Karel Novak
Offerdals SK
9:32.57100
+18.1700
3
H 14
Niklas Nord
Offerdals SK
9:33.57200
+19.1800
4
D 14
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
9:41.58000
+27.2600
5
D 14
Tilda Johansson
Duveds IF
9:42.58100
+28.2700
6
H 13
Johan Hellström
Järpens SK
9:44.58300
+30.2900
7
D 14
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
9:56.59500
+42.4100
8
H 14
Ludvig Karlsson
Järpens SK
10:07.60600
+53.5200
9
D 12
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
10:12.61100
+58.5700
10
H 12
Sven Leander
Åsarna IK
10:20.61900
+1:06.6500
10
H 12
Ossian Rosenberg
Duveds IF
10:20.61900
+1:06.6500
12
H 12
erik engelin
Offerdals SK
10:22.62100
+1:08.6700
13
H 12
Linus Berglund
Duveds IF
10:37.63600
+1:23.8200
14
D 13
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
10:41.64000
+1:27.8600
15
H 13
Viktor Engvall
Utrikes SK
10:42.64100
+1:28.8700
15
H 13
Felix Forsberg
Järpens SK
10:42.64100
+1:28.8700
17
D 13
Patricia Ivansson
Offerdals SK
10:44.64300
+1:30.8900
18
D 13
Sanna Ångström
Duveds IF
10:46.64500
+1:32.9100
19
H 14
Tobias Engberg
Mörsils IF
10:47.64600
+1:33.9200
19
D 14
Emma Wasell
Mörsils IF
10:47.64600
+1:33.9200
21
H 12
William Selander
Spikbodarnas IK
10:51.65000
+1:37.9600
22
H 14
Tobias Olsson
Myssjö-Ovikens IF
10:57.65600
+1:43.10200
23
D 12
Anna Johansson
Duveds IF
11:04.66300
+1:50.10900
24
H 13
Hampus Lindholm
Mörsils IF
11:12.67100
+1:58.11700
25
D 14
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
11:13.67200
+1:59.11800
26
H 13
Oskar Edh
Järpens SK
11:15.67400
+2:01.12000
27
H 13
Emil Ragnarsson
Offerdals SK
11:16.67500
+2:02.12100
28
D 11
Bente Skåle
Östersunds SK
11:21.68000
+2:07.12600
29
D 12
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
11:22.68100
+2:08.12700
29
D 12
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
11:22.68100
+2:08.12700
31
H 13
Olle Bäckebjörk
Offerdals SK
11:23.68200
+2:09.12800
31
H 14
Klas Hagelbeck
Duveds IF
11:23.68200
+2:09.12800
33
D 12
Maria Novak
Offerdals SK
11:25.68400
+2:11.13000
34
D 12
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
11:31.69000
+2:17.13600
35
D 11
Ida Andersson
Östersunds SK
11:39.69800
+2:25.14400
36
D 11
Elin Andersson
Östersunds SK
11:42.70100
+2:28.14700
37
H 12
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
11:46.70500
+2:32.15100
38
D 11
Agnes Stjerna
Utrikes SK
11:59.71800
+2:45.16400
39
H 11
Elias Ragnarsson
Offerdals SK
12:01.72000
+2:47.16600
40
D 11
Linnea Mobärg
Duveds IF
12:02.72100
+2:48.16700
41
D 11
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
12:26.74500
+3:12.19100
42
D 11
Sara Hellström
Duveds IF
12:33.75200
+3:19.19800
43
H 13
Axel Färdvall
Utrikes SK
12:37.75600
+3:23.20200
43
H 14
Sebastian Yusuf
Mörsils IF
12:37.75600
+3:23.20200
45
D 13
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
12:44.76300
+3:30.20900
46
D 11
Julia Nilsson
Offerdals SK
12:48.76700
+3:34.21300
47
H 12
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
12:54.77300
+3:40.21900
47
D 11
Thea Rickardsson
Järpens SK
12:54.77300
+3:40.21900
49
D 11
Lizette Morin
Offerdals SK
13:11.79000
+3:57.23600
50
H 13
Gustav Hellstrand
Duveds IF
13:19.79800
+4:05.24400
51
D 11
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
13:31.81000
+4:17.25600
52
D 11
Sofie Pamelind
Duveds IF
13:33.81200
+4:19.25800
53
D 12
Maja Hagelbeck
Duveds IF
13:41.82000
+4:27.26600
54
D 11
Ida Wasell
Mörsils IF
13:53.83200
+4:39.27800
55
H 13
Albert Ottosson
Järpens SK
13:57.83600
+4:43.28200
56
D 11
Emma Sjöström
Östersunds SK
14:02.84100
+4:48.28700
57
H 12
Elon Wissing
Duveds IF
15:05.90400
+5:51.35000
58
D 12
Vilma Lindell
Duveds IF
15:20.91900
+6:06.36500
59
D 11
Kajsa Gunneriusson
Duveds IF
15:47.94600
+6:33.39200
60
D 11
Ida Carlsén
Duveds IF
16:17.97600
+7:03.42200
61
H 13
Arvid Moänge
Undersåkers IF
16:31.99000
+7:17.43600
62
H 11
Axel Larsson
Duveds IF
18:09.108800
+8:55.53400
63
H 11
Samuel Kjellgren
Duveds IF
18:17.109600
+9:03.54200
64
D 11
Nicolina Edfelt
Duveds IF
19:25.116400
+10:11.61000
65
H 13
Måns Olsson
Mörsils IF
23:59:59.8639800
65
H 11
Joel Engberg
Mörsils IF
23:59:59.8639800
65
D 11
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
65
D 12
Wilma Johansson
Mörsils IF
23:59:59.8639800
65
D 12
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
1.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:17.43600
2
D 10
Märta Rosenberg
Duveds IF
7:45.46400
+28.2700
3
D 10
Anna Novak
Offerdals SK
8:12.49100
+55.5400
4
H 9
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
8:17.49600
+1:00.5900
5
H 9
Hans Stierna
Utrikes SK
8:18.49700
+1:01.6000
6
H 10
Erik Näslund
Spikbodarnas IK
8:19.49800
+1:02.6100
7
D 10
Ellen Sjölund
Spikbodarnas IK
8:28.50700
+1:11.7000
8
D 10
Nehm Carle
Duveds IF
8:49.52800
+1:32.9100
9
D 10
Embla Stålhandske
Duveds IF
9:03.54200
+1:46.10500
10
H 10
Jon Nilsson
Offerdals SK
9:08.54700
+1:51.11000
11
D 9
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
9:20.55900
+2:03.12200
12
D 10
Anna Jonsson
Duveds IF
9:30.56900
+2:13.13200
13
D 9
Hanna Hedman
Duveds IF
9:48.58700
+2:31.15000
14
D 9
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
9:49.58800
+2:32.15100
15
H 9
Victor Berglund
Duveds IF
9:56.59500
+2:39.15800
16
D 9
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
10:04.60300
+2:47.16600
16
D 9
Tilda Jansson
Duveds IF
10:04.60300
+2:47.16600
16
D 10
Johanna Larsson
Duveds IF
10:04.60300
+2:47.16600
19
D 10
Hanna Bångman
Offerdals SK
10:17.61600
+3:00.17900
20
H 9
Wilmer Bäckebjörk
Offerdals SK
10:18.61700
+3:01.18000
21
D 9
Tea Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
10:34.63300
+3:17.19600
22
H 10
Anton Olsson
Myssjö-Ovikens IF
10:40.63900
+3:23.20200
23
D 10
Alma Forsberg
Järpens SK
10:45.64400
+3:28.20700
24
H 9
Martin Palmelind
Duveds IF
10:46.64500
+3:29.20800
25
H 9
Leo Skålén
Duveds IF
10:49.64800
+3:32.21100
26
D 10
Elina Ottosson
Järpens SK
11:01.66000
+3:44.22300
27
D 9
Lova Kallin
Duveds IF
11:36.69500
+4:19.25800
28
H 9
Måns Moe
Duveds IF
14:18.85700
+7:01.42000
29
H 9
Tim Wignäs
Duveds IF
23:59:59.8639800
29
H 9
Tim Wignäs Wiblom
Duveds IF
23:59:59.8639800
29
H 9
Hannes Olsson
Mörsils IF
23:59:59.8639800
29
D 10
Ylva Olsson
Mörsils IF
23:59:59.8639800
1.4km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 8
Ingrid Wahlberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
1
D 8
Lotta Vik
Trondheim Racers
23:59:59.8639800
1
D 8
Astrid Johansson
Duveds IF
23:59:59.8639800
1
D 8
Sigrid Johansson
Duveds IF
23:59:59.8639800
1
D 8
Hanna Jansson
Duveds IF
23:59:59.8639800
1
H 8
Jonatan Palmelind
Duveds IF
23:59:59.8639800
1
H 8
Jesper Vik
Trondheim Racers
23:59:59.8639800
1
H 8
Markus K Dahle
Norway
23:59:59.8639800
1
H 8
Erik Eliasson
Mörsils IF
23:59:59.8639800
1
H 8
Petter Forsman
Duveds IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)