Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lars Bern
Göteborg
3:00:41.1084000
58.4p
2
Bengt Bern
Mölndal
3:07:17.1123600
+6:36.39500
56.1p
3
Andreas Ramstedt
IK Stern
3:15:02.1170100
+14:21.86000
53.6p
4
Markus Sykora
Gnosjö FK
3:16:58.1181700
+16:17.97600
53.0p
5
Jörgen Svensson
Högåspojkarna
3:30:12.1261100
+29:31.177000
49.3p
6
Patrik Fondin
Herrljunga Skid o OL
3:30:32.1263100
+29:51.179000
49.3p
7
Mikael Adrian
Mölnlycke IF
3:32:28.1274700
+31:47.190600
48.8p
8
David Johansson
Forserums SOK
3:33:00.1277900
+32:19.193800
48.6p
9
Mats Andersson
Högåspojkarna
3:34:35.1287400
+33:54.203300
48.2p
10
Anders Fredriksson
Craft
3:38:09.1308800
+37:28.224700
47.4p
11
Gabriel Thorstenson
Skanska IF
3:38:10.1308900
+37:29.224800
47.4p
12
Mikael Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:38:44.1312300
+38:03.228200
47.2p
13
Per Marklund
Norrköping
3:38:45.1312400
+38:04.228300
47.2p
14
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
3:39:12.1315100
+38:31.231000
47.1p
15
Robert Thorstenson
Skanska IF
3:44:32.1347100
+43:51.263000
45.9p
16
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
3:45:38.1353700
+44:57.269600
45.7p
17
Fredrik Malmfors
OK Denseln
3:45:49.1354800
+45:08.270700
45.6p
18
Torbjörn Ekelin
Äspereds IF
3:46:12.1357100
+45:31.273000
45.5p
19
Jörgen Larsson
Herrljunga Skid o OL
3:46:44.1360300
+46:03.276200
45.4p
20
Jesper Haine
Axa SC
3:47:55.1367400
+47:14.283300
45.2p
21
Magnus Carlsson
Uddevalla IS
3:48:47.1372600
+48:06.288500
45.0p
22
Anders Wadman
Craft
3:49:58.1379700
+49:17.295600
44.7p
23
Jens Clausen
Holbæk Skiklub
3:51:20.1387900
+50:39.303800
44.4p
24
Filip Gunnarsson
Gnosjö FK
3:51:40.1389900
+50:59.305800
44.4p
25
Christian Boye
København SK
3:55:02.1410100
+54:21.326000
43.7p
26
Kjell Ove Gunnarsson
Gnosjö FK
3:55:09.1410800
+54:28.326700
43.6p
27
Alexander Axelsson
Värnamo
3:58:03.1428200
+57:22.344100
43.1p
28
Johan Dahllöv
Säve SK
3:58:22.1430100
+57:41.346000
43.0p
29
Anders Perntz
Göteborg
4:00:10.1440900
+59:29.356800
42.7p
30
Niclas Jarl
Värnamo
4:00:40.1443900
+59:59.359800
42.6p
31
Julia Levin
Göteborg
4:04:49.1468800
+1:04:08.384700
41.8p
32
Daniel Axelsson
IK Stern
4:06:48.1480700
+1:06:07.396600
41.4p
33
Klaus Mynzberg
Roskilde
4:08:15.1489400
+1:07:34.405300
41.1p
34
Filip Klintgärde
Lekeryd-Svarttorps SK
4:08:39.1491800
+1:07:58.407700
41.1p
35
Joakim Petersson
Häggum
4:10:15.1501400
+1:09:34.417300
40.8p
36
Jakob Gillek
Jönköping
4:12:08.1512700
+1:11:27.428600
40.5p
37
Henrik Ahl
Göteborg/Majorna OK
4:12:14.1513300
+1:11:33.429200
40.4p
38
Morgan Lundberg
Mullsjö SOK
4:13:25.1520400
+1:12:44.436300
40.2p
39
Charlotte Bluhme
Malmö FK
4:13:45.1522400
+1:13:04.438300
40.2p
40
Sören Stjärnås
Töllsjö
4:13:49.1522800
+1:13:08.438700
40.2p
41
Pia Björnsdotter
Lidköping
4:15:59.1535800
+1:15:18.451700
39.8p
42
Anders Sjöberg
OK Reftele
4:16:46.1540500
+1:16:05.456400
39.7p
43
Johan Jakobsson
Ödeshögs SK
4:17:45.1546400
+1:17:04.462300
39.5p
44
Johan Lindh
Team Tappra Barn
4:18:16.1549500
+1:17:35.465400
39.4p
45
Christian Hiljemark
Anderstorps OK
4:18:23.1550200
+1:17:42.466100
39.4p
46
Fredrik Espersson
Axa SC
4:19:58.1559700
+1:19:17.475600
39.1p
47
Peter Johannesson
Craft
4:21:10.1566900
+1:20:29.482800
39.0p
48
Rene Juel
Holbæk Skiklub
4:21:41.1570000
+1:21:00.485900
38.9p
49
Ulf Sjöstrand
Axa SC
4:22:12.1573100
+1:21:31.489000
38.8p
50
Anna Haine
Axa SC
4:23:46.1582500
+1:23:05.498400
38.5p
51
Emil Sandberg
OK Landehof
4:24:16.1585500
+1:23:35.501400
38.5p
52
Stefan Pettersson
Veberöd
4:28:05.1608400
+1:27:24.524300
37.9p
53
Marcus Andersson
Axa SC
4:29:28.1616700
+1:28:47.532600
37.7p
54
Joakim Thelberg
IK Uven
4:30:16.1621500
+1:29:35.537400
37.5p
55
Christian Holm
Halmstad Garnisons IF
4:31:53.1631200
+1:31:12.547100
37.3p
56
Marcus Björk
Björnstorps IF
4:37:13.1663200
+1:36:32.579100
36.5p
57
Fredrik Lindegren
Malmö FK
4:37:54.1667300
+1:37:13.583200
36.4p
58
Christer Sörvik
Stenungsunds OK
4:38:16.1669500
+1:37:35.585400
36.4p
59
Maria Pettersson
Lund
4:41:44.1690300
+1:41:03.606200
35.9p
60
Adam Bark
OK Landehof
4:45:09.1710800
+1:44:28.626700
35.4p
-
Johan Ehrenpohl
Kållered
23:59:58.8639700
-
Linus Meck
Malmö
23:59:58.8639700
-
Karin Lundgren
No Club
23:59:58.8639700
-
Fredrik Esseen
Halmstad Garnisons IF
23:59:58.8639700
-
Robert Olsson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
Peter Nilsson
Höör
23:59:58.8639700
-
Thomas Karlsson
Mariestads FK
23:59:58.8639700
-
Lina Haine
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Annie Frenning
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Kalle Ekstrand
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
Tomas Axelsson
Rydebäck
23:59:58.8639700
-
Tue Kjaer
Höör
23:59:59.8639800
-
Måns Larsson
Herrljunga Skid o OL
23:59:59.8639800
-
Hans-göran Fredèn
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Erik Bergkvist
Triathlon Väst
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)