Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2012-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annika Löfström
Årsunda IF
2:16:02.816100
76.4p
2
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:19:04.834300
+3:02.18100
74.2p
3
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
2:19:59.839800
+3:57.23600
73.6p
4
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:23:38.861700
+7:36.45500
71.2p
5
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
2:28:27.890600
+12:25.74400
68.3p
6
Rebecka Forsberg
Malungs IF
2:36:02.936100
+20:00.119900
64.2p
7
Elin Winblad
Garphyttans IF
2:40:09.960800
+24:07.144600
62.1p
8
Anna Danielsson
Korsnäs IF SK
2:44:02.984100
+28:00.167900
60.3p
9
Evelin Gustafsson
Sävast Ski Team IF
2:45:30.992900
+29:28.176700
59.6p
10
Agnes Wredenberg
Ekshärads SF
2:48:01.1008000
+31:59.191800
58.5p
11
Emma Jonasson
Älvros IK
2:48:38.1011700
+32:36.195500
58.3p
12
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
2:49:38.1017700
+33:36.201500
57.9p
13
Linda Jerdmyr
IF Hallby SOK
2:55:03.1050200
+39:01.234000
55.7p
14
Anna Lindmarker
Ikj Haninge
2:57:02.1062100
+41:00.245900
54.9p
15
Helena Karlsson
Falköpings AIK SK
2:57:23.1064200
+41:21.248000
54.8p
16
Elin Karlsson
Turebergs IF
3:00:55.1085400
+44:53.269200
53.5p
17
Malin Fyhr
Bålsta SK
3:03:51.1103000
+47:49.286800
52.5p
18
Jonna Bodin Hansen
Leksands SK
3:05:47.1114600
+49:45.298400
51.8p
19
Lovisa Tobieson
Axa SC
3:09:00.1133900
+52:58.317700
50.8p
20
Katarina Gezelius
IFK Mora SK
3:09:41.1138000
+53:39.321800
50.5p
21
Kristin Numminen
Ockelbo SK
3:13:15.1159400
+57:13.343200
49.4p
22
Ingrid Segerberg
Hudiksvalls IF
3:18:17.1189600
+1:02:15.373400
47.9p
23
Marie Sandberg
Sköldinge IF
3:18:28.1190700
+1:02:26.374500
47.9p
24
Johanna Junker
Tunafors SK
3:20:03.1200200
+1:04:01.384000
47.4p
25
Hanna Jansson
Gih IF
3:25:06.1230500
+1:09:04.414300
46.1p
26
Eliabet Höge
Sundbybergs IK
3:25:33.1233200
+1:09:31.417000
45.9p
27
Janina Risberg
IK Jarl Rättvik
3:28:28.1250700
+1:12:26.434500
45.2p
28
Emma Hansson Gesar
IK Jarl Rättvik
3:28:29.1250800
+1:12:27.434600
45.2p
29
Eivor Johansson
Navåsens FK
3:32:02.1272100
+1:16:00.455900
44.3p
30
Petra Lundgren
Hällbybrunns IF
3:34:35.1287400
+1:18:33.471200
43.7p
31
Ida Carle
IK Fryken
3:50:19.1381800
+1:34:17.565600
40.2p
32
Emma Hellberg
Göteborgs SK
4:02:23.1454200
+1:46:21.638000
37.9p
33
Malin Göthberg
Malungs IF
4:12:58.1517700
+1:56:56.701500
36.1p
34
Lisen Sellen
Åf SK
4:25:30.1592900
+2:09:28.776700
34.2p