Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Våffelrännet
2012-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Liukkonen
IF Strategen
1:12:53.437200
65.6p
2
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
1:24:00.503900
+11:07.66600
56.9p
3
Annika Palmgren
Sundsvalls OK
1:32:57.557600
+20:04.120300
51.5p
4
Jill Nordin
Nedansjö IK
1:35:48.574700
+22:55.137400
49.9p
5
Monika Wounder
Alnö Race Team
1:39:17.595600
+26:24.158300
48.2p
6
Anna Olsson Werkström
Alnö Race Team
1:40:04.600300
+27:11.163000
47.8p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
1:03:21.380000
75.5p
2
David Holmberg
Sundsvalls OK
1:03:25.380400
+4.300
75.4p
3
Martin Birgersson
Selånger SOK
1:03:26.380500
+5.400
75.4p
4
Tommy Larsson
Stockviks SF
1:03:38.381700
+17.1600
75.2p
5
Niklas Nordensson
Lucksta IF
1:05:53.395200
+2:32.15100
72.6p
6
Mandus Andersson
IK Rex
1:06:32.399100
+3:11.19000
71.9p
7
Pessi Liukkonen
IF Strategen
1:06:48.400700
+3:27.20600
71.6p
8
Magnus Skoog
Njurunda SK
1:06:49.400800
+3:28.20700
71.6p
9
Martin Melander
Alnö Race Team
1:06:57.401600
+3:36.21500
71.4p
10
Johan Östlund
Lucksta IF
1:08:07.408600
+4:46.28500
70.2p
11
Peder Olsson
Alnö Race Team
1:09:06.414500
+5:45.34400
69.2p
12
Tomas Edström
IF Strategen
1:09:47.418600
+6:26.38500
68.5p
13
Rickard Eriksson
Ricards Måleri
1:11:08.426700
+7:47.46600
67.2p
14
Johan Lindeberg
Axa SC
1:11:36.429500
+8:15.49400
66.8p
15
Thomas Larsson
No Club
1:12:54.437300
+9:33.57200
65.6p
16
Johan Lindh
Nolby Alpina SK
1:13:50.442900
+10:29.62800
64.8p
17
Simon Meurling
IF Strategen
1:16:22.458100
+13:01.78000
62.6p
18
Mikael Lindberg
Njurunda SK
1:16:57.461600
+13:36.81500
62.1p
19
Anders Nordin
Nedansjö IK
1:17:07.462600
+13:46.82500
62.0p
20
Kristoffer Ståhl
Njurunda Motorklubb
1:17:11.463000
+13:50.82900
62.0p
21
Hans-Olov Åberg
Brännans IF
1:18:00.467900
+14:39.87800
61.3p
22
Anders Melin
Bergsjö IF
1:19:58.479700
+16:37.99600
59.8p
23
Johan Nylander
Stockviks SF
1:19:59.479800
+16:38.99700
59.8p
24
Kjetil Kristiansen
Njurunda SK
1:21:02.486100
+17:41.106000
59.0p
25
Johan Renström
Axa SC
1:21:03.486200
+17:42.106100
59.0p
26
Elof Höglund
Timrå SOK
1:22:24.494300
+19:03.114200
58.0p
27
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
1:22:27.494600
+19:06.114500
58.0p
28
Mats Begtsson
Njurunda SK
1:22:47.496600
+19:26.116500
57.8p
29
Tor Marntell
IF Strategen
1:23:35.501400
+20:14.121300
57.2p
30
Henrik Holmström
Sundsvalls Energi
1:24:01.504000
+20:40.123900
56.9p
31
BO Åsén
Dhl IK
1:25:25.512400
+22:04.132300
56.0p
32
Peter Ernst
Postens IF
1:25:33.513200
+22:12.133100
55.9p
33
Ulrik Norberg
No Club
1:25:39.513800
+22:18.133700
55.8p
34
Jesper Johansson
Storhullsjön
1:26:20.517900
+22:59.137800
55.4p
35
Åke Lindkvist
No Club
1:26:42.520100
+23:21.140000
55.2p
36
Jörgen Söderqvist
Sundsvallscyklisterna
1:26:46.520500
+23:25.140400
55.1p
37
Stefan Edin
IF Strategen
1:37:17.583600
+33:56.203500
49.2p
38
Tomas Wikner
No Club
1:41:00.605900
+37:39.225800
47.4p
39
Björn Eriksson
Hybo AIK
1:42:08.612700
+38:47.232600
46.8p
-
Gustav Lindblad
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Therese Sahlin
Ragunda IF
38:29.230800
64.2p
2
Pernilla Löfgren
Bergeforsens SK
39:47.238600
+1:18.7700
62.1p
3
Ann-marie Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
42:31.255000
+4:02.24100
58.1p
4
Caroline Burman
Sundsvalls OK
44:50.268900
+6:21.38000
55.1p
5
Gerd Eriksson
Offerdals SK
48:53.293200
+10:24.62300
50.6p
6
Gun Eriksson
Offerdals SK
48:54.293300
+10:25.62400
50.5p
7
Ida Sellstedt
Selånger SOK
52:41.316000
+14:12.85100
46.9p
8
Anita Eriksson
Stöde IF
53:11.319000
+14:42.88100
46.5p
9
Frida Eriksson
Nolby Alpina SK
53:33.321200
+15:04.90300
46.2p
10
Elin Nilsson
IF Strategen
56:02.336100
+17:33.105200
44.1p
11
Sofia Lindén
Selånger SOK
57:46.346500
+19:17.115600
42.8p
12
Pia Hansson
No Club
1:02:39.375800
+24:10.144900
39.5p
13
Marie Persson
No Club
1:02:41.376000
+24:12.145100
39.4p
14
Anna Lampinen
Selånger SOK
1:11:12.427100
+32:43.196200
34.7p
-
Yvonne Sellstedt
Selånger SOK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
32:30.194900
76.1p
2
Peter Johansson
Selånger SOK
33:05.198400
+35.3400
74.7p
3
Pål Forsberg
Bergeforsens SK
33:15.199400
+45.4400
74.3p
4
Benny Nordlander
Tynderö IK
38:20.229900
+5:50.34900
64.5p
5
Patrik Ellefsson
IF Strategen
39:32.237100
+7:02.42100
62.5p
6
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
43:09.258800
+10:39.63800
57.3p
7
Jonas Nilsson
IF Strategen
44:03.264200
+11:33.69200
56.1p
8
Sven-Erik Sundin
Metso Paper FK
44:21.266000
+11:51.71000
55.7p
9
Henrik Lindén
Selånger SOK
49:07.294600
+16:37.99600
50.3p
10
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
49:09.294800
+16:39.99800
50.3p
11
Daniel Jacobsson
IF Strategen
52:36.315500
+20:06.120500
47.0p
12
Alf Karlsson
Hassels IF
1:01:02.366100
+28:32.171100
40.5p
13
Erik Mauritzon
Bredareds IF
1:04:09.384800
+31:39.189800
38.5p
14
Mårten Lampinen
Selånger SOK
1:11:18.427700
+38:48.232700
34.7p