Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Klassiskt
2012-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Stina Nilsson
Malungs IF
34:13.205290
76.8p
2
Lisa Dahl
Offerdals SK
35:02.210180
+48.4790
74.9p
3
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
35:23.212210
+1:09.6820
74.1p
4
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
35:38.213760
+1:24.8370
73.6p
5
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
35:52.215180
+1:38.9790
73.1p
6
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
35:59.215800
+1:45.10410
72.8p
7
Julia Jansson
Månkarbo IF
36:16.217570
+2:02.12180
72.2p
8
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
36:57.221670
+2:43.16280
70.8p
9
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
37:11.223000
+2:57.17610
70.4p
10
Maria Sundström
Strömnäs GIF
37:12.223100
+2:58.17710
70.3p
11
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
37:16.223590
+3:03.18200
70.2p
12
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
37:26.224590
+3:13.19200
69.9p
13
Maja Falk
Ulricehamns IF
37:28.224750
+3:14.19360
69.8p
14
Lovisa Sundin
Delsbo IF
37:45.226410
+3:31.21020
69.3p
15
Louise Persson
Stockviks SF
38:13.229270
+3:59.23880
68.4p
16
Frida Erkers
Leksands SK
38:22.230140
+4:08.24750
68.1p
17
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
38:34.231320
+4:20.25930
67.7p
18
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
38:42.232130
+4:28.26740
67.5p
19
Evelina Bångman
Offerdals SK
38:42.232140
+4:28.26750
67.5p
20
Julia Dahl
IFK Mora SK
39:16.235540
+5:02.30150
66.5p
21
Sara Hallquist
Åsarna IK
39:24.236340
+5:10.30950
66.2p
22
Malin Fredriksson
Lycksele IF
39:29.236880
+5:15.31490
66.1p
23
Emma Ivarsson
Årsunda IF
39:44.238350
+5:30.32960
65.6p
24
Emma Bergström
Kalix SK
40:00.239980
+5:46.34590
65.2p
25
Viktoria Brink
Njutångers IF
40:05.240450
+5:51.35060
65.0p
26
Sara Nyström
Skellefteå SK
40:07.240600
+5:53.35210
65.0p
27
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
40:07.240640
+5:53.35250
65.0p
28
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
40:09.240890
+5:56.35500
64.9p
29
Katarina Olsson
Fränsta IK
40:39.243820
+6:25.38430
64.1p
30
Julia Norén
Landsbro IF SK
40:47.244670
+6:33.39280
63.9p
31
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
40:49.244890
+6:36.39500
63.8p
32
Emma Dahlgren
Filipstads SF
40:55.245420
+6:41.40030
63.7p
33
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
40:59.245870
+6:45.40480
63.5p
34
Isabella Dannberg
Storviks IF
41:08.246750
+6:54.41360
63.3p
35
Elsa Eriksson
Sya SK
41:58.251720
+7:44.46330
62.0p
36
Sofia Rylander
IFK Mora SK
42:55.257410
+8:41.52020
60.6p
37
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
42:59.257820
+8:45.52430
60.5p
38
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
43:02.258150
+8:48.52760
60.4p
39
Lena Wiklund
Högbo GOIF
43:03.258250
+8:49.52860
60.4p
40
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
43:24.260370
+9:10.54980
59.9p
41
Sofie Svensson
IK Vista
43:55.263470
+9:41.58080
59.1p
42
Alexandra Persson
Gellivare Skidallians IK
44:04.264350
+9:50.58960
58.9p
43
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
44:05.264490
+9:52.59100
58.9p
44
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
44:26.266500
+10:12.61110
58.4p
45
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
44:47.268630
+10:33.63240
57.9p
46
Erika Knutsson
IFK Mora SK
56:38.339790
+22:25.134400
45.4p
-
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:58.8639700
-
-
Moa Strömquist
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Frida Persson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Lundström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Madeleine Bohlin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Elebro
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Forsberg
Malungs IF
23:59:59.8639800
-