Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Klassiskt
2012-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
34:29.206860
76.1p
2
Isabelle Persson
Stockviks SF
36:01.216030
+1:31.9070
72.8p
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
36:33.219220
+2:03.12260
71.6p
4
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
36:38.219770
+2:09.12810
71.5p
5
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
36:53.221220
+2:23.14260
71.0p
6
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
37:10.222990
+2:41.16030
70.4p
7
Sandra Olsson
SK Bore
37:24.224300
+2:54.17340
69.9p
8
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
37:54.227350
+3:24.20390
69.0p
9
Helena Lundkvist
Kalix SK
38:14.229320
+3:44.22360
68.3p
10
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
38:33.231270
+4:04.24310
67.7p
11
Lina Kardin
Offerdals SK
38:41.232040
+4:11.25080
67.5p
12
Ida Jonsson
Duveds IF
39:12.235120
+4:42.28160
66.6p
13
Frida Hedman
Lycksele IF
39:18.235720
+4:48.28760
66.4p
14
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
39:24.236300
+4:54.29340
66.2p
15
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
39:40.237910
+5:10.30950
65.8p
16
Julia Johansson
Duveds IF
39:44.238330
+5:14.31370
65.6p
17
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
39:52.239150
+5:22.32190
65.4p
18
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
39:56.239570
+5:27.32610
65.3p
19
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
40:13.241240
+5:43.34280
64.8p
20
Josefin Jonsson
Delsbo IF
40:14.241360
+5:45.34400
64.8p
21
Angelica Johansson
IFK Mora SK
40:15.241460
+5:46.34500
64.8p
22
Emma Rusth
Alnö SK
40:16.241540
+5:46.34580
64.7p
23
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
40:37.243620
+6:07.36660
64.2p
24
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
40:42.244130
+6:12.37170
64.0p
25
Matilda Andersson
Häggenås SK
40:47.244670
+6:18.37710
63.9p
26
Ulrika Axelsson
Sya SK
40:53.245200
+6:23.38240
63.7p
27
Linn Högman
Malmbergets Aif
41:28.248700
+6:58.41740
62.8p
28
Anna Dyvik
Leksands SK
41:39.249860
+7:10.42900
62.5p
29
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
41:43.250250
+7:13.43290
62.4p
30
Therese Axelsson
SK Bore
42:01.252020
+7:31.45060
61.9p
31
Emma Björklund
IFK Mora SK
42:08.252720
+7:38.45760
61.7p
32
Julia Seger
Boo IF
42:28.254710
+7:58.47750
61.2p
33
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
42:30.254920
+8:00.47960
61.2p
34
Johanna Cavallin
Valbo Aif
42:54.257310
+8:24.50350
60.6p
35
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
43:05.258450
+8:35.51490
60.3p
36
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
43:07.258610
+8:37.51650
60.3p
37
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
44:02.264140
+9:32.57180
59.0p
38
Elin Blick
OK Alehof
44:06.264560
+9:37.57600
58.9p
39
Kristin Persson
Hedesunda IF
45:32.273180
+11:03.66220
56.9p
40
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
45:41.274060
+11:12.67100
56.8p
41
Maja Karlsson
Järpens SK
46:13.277290
+11:44.70330
56.1p
42
Emma Åsberg
Duveds IF
46:39.279860
+12:10.72900
55.5p
-
Vendela Westin
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Gillis
Usa
23:59:59.8639800
-
-
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Strömberg
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-