Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Ski 1
2011-12-29
Deltävling i
Tour de Ski 2012
<<< Tour de Ski 8 - Distance
Tour de Ski 2 >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
3.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
7:03.42270
87.8p
2
Marit Bjørgen
Rognes IL
7:04.42310
+0
87.7p
3
Hanna Brodin
Åsarna IK
7:07.42670
+4.300
86.9p
4
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
7:07.42680
+4.310
86.9p
5
Marthe Kristoffersen
Varden Il,
7:07.42690
+4.320
86.8p
6
Riitta-liisa Roponen
Oulun Hiihtoseura
7:10.42900
+6.530
86.4p
7
Aino-Kaisa Saarinen
Lempaalan Kisa
7:10.42920
+6.550
86.3p
8
Natalia Korosteleva
Saturn
7:10.42960
+6.590
86.2p
9
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
7:10.42970
+7.600
86.2p
10
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
7:10.42990
+7.620
86.2p
11
Ingvild Flugstad Östberg
Gjøvik SK
7:12.43160
+8.790
85.8p
11
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
7:12.43160
+8.790
85.8p
13
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
7:12.43180
+9.810
85.8p
14
Therese Johaug
Nansen IL
7:15.43490
+12.1120
85.1p
15
Hanna Kolb
Tsv Buchenberg
7:16.43500
+12.1130
85.1p
16
Laure Barthelemy
Emhm - Pays Rochois
7:16.43520
+12.1150
85.0p
17
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
7:17.43600
+13.1230
84.9p
18
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
7:17.43630
+13.1260
84.8p
19
Aurore Jean
Skieurs Rousselands
7:19.43820
+15.1450
84.4p
20
Anouk Faivre Picon
Pontarlier
7:19.43870
+16.1500
84.3p
21
Elisa Brocard
CS Esercito
7:20.43950
+16.1580
84.2p
22
Vesna Fabjan
Tsk Merkur Kranj
7:21.44030
+17.1660
84.0p
23
Coraline Hugue
Emhm - Embrun
7:21.44080
+18.1710
83.9p
24
Stefanie Boehler
SC Ibach
7:21.44090
+18.1720
83.9p
25
Kristin Størmer Steira
IL Forsøk
7:23.44220
+19.1850
83.6p
26
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
7:23.44290
+20.1920
83.5p
26
Laura Ahervo
Haemeenlinnan Hiihtoseura
7:23.44290
+20.1920
83.5p
28
Anna Haag
IFK Mora SK
7:24.44330
+20.1960
83.4p
29
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
7:24.44340
+20.1970
83.4p
30
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
7:25.44420
+21.2050
83.2p
31
Eva Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
7:25.44440
+21.2070
83.2p
32
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
7:26.44560
+22.2190
82.9p
33
Valentina Shevchenko
Dinamo Kiev
7:26.44570
+23.2200
82.9p
34
Ilaria Debertolis
G.S. Fiamme Oro
7:26.44580
+23.2210
82.9p
35
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
7:26.44590
+23.2220
82.9p
36
Katerina Smutna
Hsv Saalfelden
7:27.44650
+23.2280
82.7p
37
Sandra Ringwald
ST Schonach-Rohrhardsberg
7:27.44680
+24.2310
82.7p
37
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
7:27.44680
+24.2310
82.7p
39
Virginia DE Martin Topranin
C S Forestale Dello Stato
7:28.44700
+24.2330
82.6p
40
Alenka Cebasek
Tsk Ogp Grad Bled
7:28.44710
+24.2340
82.6p
41
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
7:29.44800
+25.2430
82.4p
42
Silvia Rupil
G.S Fiamme Gialle
7:29.44820
+25.2450
82.4p
42
Tina Bachmann
SG Stahl Schmiedeberg
7:29.44820
+25.2450
82.4p
44
Julia Tikhonova
Vitiaz
7:29.44840
+25.2470
82.4p
45
Heidi Weng
IL I Bul
7:29.44880
+26.2510
82.3p
46
Barbara Jezersek
Tsk Merkur Kranj
7:31.45030
+27.2660
82.0p
47
Lucia Anger
SC Oberstdorf
7:31.45060
+27.2690
81.9p
48
Katja Visnar
Tsk Ogp Grad Bled
7:32.45120
+28.2750
81.8p
49
Julia Ivanova
Saturn
7:33.45210
+29.2840
81.6p
50
Natalia Matveeva
Dinamo Kiev
7:34.45380
+31.3010
81.3p
51
Ivana Janeckova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
7:35.45400
+31.3030
81.3p
52
Sylwia Jaskowiec
Azs Awf Katowice
7:36.45530
+32.3160
81.0p
53
Holly Brooks
Apu Nordic Ski Center
7:37.45630
+33.3260
80.8p
53
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
7:37.45630
+33.3260
80.8p
55
Maryna Antsybor
Dinamo Kiev
7:37.45660
+33.3290
80.8p
56
Polina Medvedeva
Russian Federation
7:38.45700
+34.3330
80.7p
57
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
7:39.45820
+35.3450
80.5p
57
Tatjana Mannima
Skiclub Kivioli
7:39.45820
+35.3450
80.5p
59
Monique Siegel
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
7:40.45900
+36.3530
80.3p
60
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
7:40.45920
+36.3550
80.3p
61
Larisa Shaidurova
School OF Sports Education
7:40.45970
+37.3600
80.2p
62
Yelena Kolomina
Zska
7:40.45980
+37.3610
80.2p
63
Debora Agreiter
C.S Carabinieri Sez.Sci
7:41.46050
+37.3680
80.0p
64
Alija Iksanova
Dinamo Kiev
7:41.46080
+38.3710
80.0p
65
Anastasia Dotsenko
Russian Federation
7:42.46130
+38.3760
79.9p
66
Marina Piller
Forestale
7:43.46210
+39.3840
79.7p
66
Aurelie Dabudyk
Pays Rochois
7:43.46210
+39.3840
79.7p
68
Marina Matrossova
Kazakstan
7:43.46220
+39.3850
79.7p
69
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
7:44.46300
+40.3930
79.6p
70
Veronica Cavallar
G.S Fiamme Gialle
7:47.46680
+44.4310
78.9p
71
Oxana Yatskaya
Cska Semipalatinsk
7:48.46710
+44.4340
78.8p
72
Tatjana Ossipova
Kazakstan
7:54.47370
+51.5000
77.6p
73
Triin Ojaste
Karupesa Team
7:56.47520
+52.5150
77.4p
74
Mariya Guschina
Sputnik
7:57.47660
+53.5290
77.1p