Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Cup Rogla Sprint
2011-12-18
Deltävling i
World Cup 2012
<<< World Cup Milano Sprint
World Cup Milano Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
1.2km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Dario Cologna
SC Val Mustair
2
Nikolay Morilov
Saturn
3
Anders Gloeersen
Norway
4
Pål Golberg
Norway
5
Ola Vigen Hattestad
Ørje IL
6
Eirik Brandsdal
Kjelsås IL
7
Federico Pellegrino
Italy
8
Teodor Peterson
Åsarna IK
9
Alexey Petukhov
Russian Federation
10
Simeon Hamilton
Usa
11
Eligius Tambornino
Switzerland
12
David Hofer
C.S Carabinieri
13
Anton Gafarov
Ugra Svsm 2
14
Gleb Retivykh
Russian Federation
15
Devon Kershaw
Ona-Wa-Su
16
Oeystein Pettersen
Norway
17
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
18
Len Valjas
Team Hardwood
19
Alex Harvey
Nordique Mont ST Anne
20
Baptiste Gros
Frankrike
21
Andrew Newell
Stratton Mountain School
22
Jovian Hediger
Switzerland
23
Anssi Pentsinen
Jämsänkosken Ilves
24
Martti Vuokatti Jylhae
Vuokatti Ski Team Kainuu
25
Alexander Panzhinskiy
Russian Federation
26
Jesper Modin
Piteå Elit SK
27
Kent Ove Clausen
Norway
28
Martin Jaeger
Switzerland
29
Johan Edin
IFK Mora SK
30
Stanislav Bogdanov
Russian Federation
31
Johan Kjoelstad
Norway
32
Yuichi Onda
Arc Communications Ski Team
33
Joeri Kindschi
Switzerland
34
Bernhard Tritscher
Austria
35
Renato Pasini
Forestale
36
Roddy Darragon
Frankrike
37
Josef Wenzl
Tyskland
38
Nikita Kriukov
Sdusor 81
39
Peeter Kummel
Tartu Skiclub
40
Tim Tscharnke
SV Biberau
41
Harald Wurm
Austria
42
Marcus Hellner
Gellivare SK
43
Cyril Miranda
Emhm - Bois D Amont
44
Aurelius Herburger
Austria
45
Matias Strandvall
IF Minken
46
Sebastian Eisenlauer
SC Sonthofen
47
Fabio Pasini
Italy
48
Daniel Heun
Tyskland
49
Alexey Poltoranin
Kazakstan
50
Martin Jaks
Dukla Liberec
51
Maciej Starega
Uks Rawa Siedlce
52
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
53
Simen Oestensen
Fossum IF
54
Denis Volotka
Kazakstan
55
Christoph Eigenmann
Gardes Frontière
56
Maciej Kreczmer
Lks Poroniec Poronin
57
Maurice Manificat
Douanes/Agy ST Sigismond
58
Jan Barton
Czech Republic
59
Matti Heikkinen
Vantaan Hiihtoseura
60
Fulvio Scola
G.S Fiamme Gialle
60
Ville Nousiainen
Kouvolan Hiihtoseura
62
Graham Nishikawa
Whitehorse Cross Country S.c
63
Eeri Vahtra
Karupesa Team
64
Akira Lenting
Waseda University
65
Sami Jauhojaervi
Vuokatti Ski Team Kainuu
66
Peter Mlynar
Skp Strbske Pleso
67
Matjaz Gorjanc
Slovakia
68
Luca Prosen
Slovakia
69
Sergey Cherepanov
Kazakstan
70
Noah Hoffman
Ski Snowboard Club Vail
71
Keishin Yoshida
Cold Weather Combat Training Unit
72
Gregor Kralj
Slovakia
73
Bostjan Klavzar
Slovakia
74
Ivan Babikov
Foothills Nordic Ski Club
75
Callum Watson
Nsw Ski Association
76
Mariusz Michalek
Nks Trojwies Beskidzka
-
Lars Flora
Apu Nordic Ski Center
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
1km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum IL
2
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
3
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
4
Ingvild Flugstad Östberg
Gjøvik SK
5
Natalia Korosteleva
Saturn
6
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
7
Vesna Fabjan
Tsk Merkur Kranj
8
Laurien van der Graaff
Ski Club Davos
9
Daria Gaiazova
Rocky Mountain Racers
10
Katja Visnar
Tsk Ogp Grad Bled
11
Marthe Kristoffersen
Varden Il,
12
Aino-Kaisa Saarinen
Lempaalan Kisa
13
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
14
Natalia Matveeva
Dinamo Kiev
15
Hanna Kolb
Tyskland
16
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
17
Gaia Vuerich
Italy
18
Evgenia Shapovalova
Uralets
19
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
20
Doris Trachsel
Plasselb
21
Mona-lisa Malvalehto
Kouvolan Hiihtoseura
22
Bettina Gruber
Switzerland
23
Aurore Jean
Skieurs Rousselands
24
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
25
Ida Sargent
Craftsbury Nordic Ski Club
26
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
27
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
28
Alenka Cebasek
Slovakia
29
Elisa Brocard
CS Esercito
30
Barbara Jezersek
Tsk Merkur Kranj
31
Laure Barthelemy
Emhm - Pays Rochois
32
Valentina Novikova
Russian Federation
33
Stefanie Boehler
SC Ibach
33
Vibeke W Skofterud
Slitu IF
35
Linn Sömskar
IFK Umeå
36
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
37
Anastasia Dotsenko
Russian Federation
38
Marion Buillet
Les Saisies
39
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
40
Svetlana Nikolaeva
Saturn
41
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
42
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
43
Triin Ojaste
Karupesa Team
44
Hanna Falk
Ulricehamns IF
45
Katerina Smutna
Hsv Saalfelden
46
Holly Brooks
Apu Nordic Ski Center
47
Oxana Yatskaya
Cska Semipalatinsk
48
Eva Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
49
Sylwia Jaskowiec
Azs Awf Katowice
50
Therese Johaug
Nansen IL
51
Piret Pormeister
Sportclub Sparta
52
Perianne Jones
Nakkertok Ski Club
53
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
54
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
55
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
56
Virginia DE Martin Topranin
C S Forestale Dello Stato
57
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
58
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
-
Hanna Brodin
Åsarna IK