Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic cup
2011-03-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
48:14.289390
86.7p
2
Daniel Svensson
IFK Mora SK
48:47.292640
+32.3150
85.8p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
49:11.295030
+56.5540
85.2p
4
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
49:57.299620
+1:42.10130
84.1p
5
Carl Quicklund
Östersunds SK
50:06.300510
+1:51.11020
83.9p
6
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
50:11.301040
+1:56.11550
83.7p
7
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
50:44.304370
+2:29.14880
82.9p
8
Viktor Brännmark
Bodens SK
50:55.305460
+2:40.15970
82.7p
9
Peppe Femling
Högbo GOIF
50:55.305480
+2:40.15990
82.7p
10
Mathias Jonasson
Östersunds SK
51:01.306030
+2:46.16540
82.5p
11
Simon Hallström
Idre SK
51:13.307270
+2:58.17780
82.2p
12
Per Sandberg
Filipstads SF
51:30.308950
+3:15.19460
81.8p
13
Martin Bergström
Strömnäs GIF
51:40.309940
+3:25.20450
81.6p
14
Oscar Persson
SK Bore
51:48.310700
+3:33.21210
81.4p
15
Niklas Niska
Pajala IF
51:48.310790
+3:34.21300
81.4p
16
Simon Sveder
Högbo GOIF
52:07.312600
+3:52.23110
81.0p
17
Jesper Nelin
Hestra IF
52:07.312670
+3:52.23180
81.0p
18
Per Lindgren
Kalix SK
52:11.313060
+3:56.23570
80.9p
19
Petter Hedman
IFK Umeå
52:19.313880
+4:04.24390
80.7p
20
Johan Häggström
Kalix SK
52:23.314230
+4:08.24740
80.6p
21
Johan Lövgren
Vännäs SK
52:25.314430
+4:10.24940
80.6p
22
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
52:51.317090
+4:37.27600
80.0p
23
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
52:52.317140
+4:37.27650
80.0p
24
David Nordström
Täfteå IK
52:54.317390
+4:40.27900
79.9p
25
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
53:07.318600
+4:52.29110
79.6p
26
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
53:41.322020
+5:26.32530
78.9p
27
Bob Impola
Malungs IF
53:59.323840
+5:44.34350
78.5p
28
Andre Larsson
Svegs IK
53:59.323880
+5:44.34390
78.5p
29
Arvid Elffors
Lucksta IF
54:02.324180
+5:47.34690
78.4p
30
Johan Montén
Domnarvets GOIF
54:08.324720
+5:53.35230
78.3p
31
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
54:45.328460
+6:30.38970
77.5p
32
Oscar Kardin
Offerdals SK
54:46.328510
+6:31.39020
77.5p
33
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
54:47.328660
+6:32.39170
77.5p
34
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
56:25.338450
+8:10.48960
75.5p
35
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
56:38.339720
+8:23.50230
75.2p
36
Anton Hammar
IFK Strömsund
56:51.341030
+8:36.51540
75.0p
37
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
57:13.343260
+8:58.53770
74.5p
38
Tobias Ryberg
Leksands SK
57:22.344130
+9:07.54640
74.4p
39
Johan Sjödin
Lycksele IF
58:14.349360
+9:59.59870
73.4p
40
Johan Byström
Täfteå IK
58:14.349370
+9:59.59880
73.4p
41
Daniel Karlsson
Östersunds SK
59:01.354010
+10:46.64520
72.5p
42
Magnus Björk
IK Rex
1:03:10.378940
+14:55.89450
68.2p
-
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
-
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Langman
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Forss
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Persson
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Persson
Antnäs BK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
23:59:59.8639800
-