Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Evertsbergsrännet
2008-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
27km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lotta Ekberg
IFK Mora SK
1:55:45.694400
61.2p
2
Therese Johansson
IFK Mora SK
2:01:07.726600
+5:22.32100
58.5p
3
Annelie Persson
IFK Mora SK
2:05:31.753000
+9:46.58500
56.4p
4
Katarina Gezelius
IFK Mora SK
2:06:20.757900
+10:35.63400
56.1p
5
Ida Lindkvist
Skogspojkarnas OK
2:07:20.763900
+11:35.69400
55.6p
6
Anna Gunnars
IFK Mora SK
2:12:40.795900
+16:55.101400
53.4p
7
Malin Pettersson Lindgren
Evertsbergs SK
2:21:16.847500
+25:31.153000
50.1p
8
Karin Svingen
Jäderfors SK
2:22:32.855100
+26:47.160600
49.7p
9
Eva Hård
Wibe IF
2:25:35.873400
+29:50.178900
48.7p
10
Amy Rankka
Vreta Skid o Mk
2:27:40.885900
+31:55.191400
48.0p
11
Majt Eriksson
IFK Mora SK
2:32:13.913200
+36:28.218700
46.5p
12
Ann-Britt Håkansson
Falun Borlänge SK
2:53:19.1039800
+57:34.345300
40.9p
13
Anna Mattsson
IFK Djura
3:12:10.1152900
+1:16:25.458400
36.9p
14
Inger Askfjärden
Svenska Frisksportarklubben
3:18:16.1189500
+1:22:31.495000
35.7p
H 21 Motion
27km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erik Persson
IF Rigor
1:55:46.694500
61.2p
2
Johan Gunnars
IFK Mora SK
2:21:06.846500
+25:20.151900
50.2p
3
Ingvar Carlsson
Malmö FK
2:24:37.867600
+28:51.173000
49.0p
4
Bo Ekberg
Isunda
2:27:29.884800
+31:43.190200
48.0p
5
Jonas Forsén
Vartex
2:29:34.897300
+33:48.202700
47.4p
D 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Byhlinder
Orsa SK
2:56:10.1056900
62.0p
2
Helena Kallander
IFK Mora SK
2:59:50.1078900
+3:40.21900
60.4p
3
Lena Koskinen
Sågmyra SK
3:03:23.1100200
+7:13.43200
59.0p
4
Eva Lindkvist
IFK Mora SK
3:05:14.1111300
+9:04.54300
58.3p
5
Anna Lindgren
Krylbo OK
3:06:35.1119400
+10:25.62400
57.8p
6
Lisa Skedung
IK Jarl Rättvik
3:07:24.1124300
+11:14.67300
57.5p
7
Kristina Lycke
Malungs IF
3:08:45.1132400
+12:35.75400
57.0p
8
Sissel Östvold
Elverum Norge
3:10:01.1140000
+13:51.83000
56.6p
9
Emma Johansson
Domnarvets GOIF
3:11:21.1148000
+15:11.91000
56.1p
10
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
3:14:47.1168600
+18:37.111600
54.9p
11
Agneta Öster
Uddevalla SK
3:22:34.1215300
+26:24.158300
52.4p
12
Lena Björklund
Sågmyra SK
3:24:06.1224500
+27:56.167500
52.0p
13
Marie Enberg
Västerbergslagens OL
3:26:12.1237100
+30:02.180100
51.3p
14
Maria Ädhel
Äppelbo AIK
3:29:40.1257900
+33:30.200900
50.3p
15
Katrine Renström
Handelsbankens IF
3:31:44.1270300
+35:34.213300
49.8p
16
Marie Mörk
Älvdalens IF SK
3:33:23.1280200
+37:13.223200
49.3p
17
Anna Johannesson
IFK Mora SK
3:47:14.1363300
+51:04.306300
45.8p
18
Lenitha Liljeberg
Orsa SK
3:50:05.1380400
+53:55.323400
45.2p
19
Petra Gustafsson
Hällbybrunns IF
3:53:10.1398900
+57:00.341900
44.5p
20
Silke Eriksson
Evertsbergs SK
3:53:46.1402500
+57:36.345500
44.4p
21
Linda Klaar
SOL Tranås
3:56:42.1420100
+1:00:32.363100
43.7p
22
Minna Janlöv
Ncc Kamratklubb
4:04:57.1469600
+1:08:47.412600
42.0p
23
Kicki Liljeberg
Orsa SK
4:05:12.1471100
+1:09:02.414100
42.0p
24
Bente Kleven
Selbu IL
4:07:12.1483100
+1:11:02.426100
41.6p
H 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
2:19:40.837900
82.8p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:20:16.841500
+36.3500
82.3p
3
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
2:21:26.848500
+1:46.10500
81.4p
4
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
2:22:50.856900
+3:10.18900
80.4p
5
Christian Olsson
Tranemo IF
2:24:06.864500
+4:26.26500
79.5p
6
Henrik Karlsson
Idre SK
2:24:20.865900
+4:40.27900
79.4p
7
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:25:26.872500
+5:46.34500
78.6p
8
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
2:25:27.872600
+5:47.34600
78.6p
9
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
2:25:50.874900
+6:10.36900
78.3p
10
Robert Eskelund
Jäderfors SK
2:25:59.875800
+6:19.37800
78.2p
11
John Andén
Ulricehamns IF
2:26:09.876800
+6:29.38800
78.1p
12
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:27:31.885000
+7:51.47000
77.2p
13
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
2:27:41.886000
+8:01.48000
77.1p
14
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:28:12.889100
+8:32.51100
76.7p
15
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
2:28:31.891000
+8:51.53000
76.5p
16
Jonas Svingen
Jäderfors SK
2:31:07.906600
+11:27.68600
74.9p
17
Tommy Liebäck
Länghems IF
2:31:10.906900
+11:30.68900
74.8p
18
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
2:32:00.911900
+12:20.73900
74.3p
19
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:32:56.917500
+13:16.79500
73.8p
20
Staffan Sandberg
OK Alehof
2:32:59.917800
+13:19.79800
73.7p
21
Christian Beck
Sågmyra SK
2:33:14.919300
+13:34.81300
73.6p
22
Tommy Jönsson
Östnor Sport o FK
2:33:15.919400
+13:35.81400
73.6p
23
Erik Andersén
Sunne SLF
2:33:29.920800
+13:49.82800
73.4p
24
Thomas Persson
Limmared
2:33:36.921500
+13:56.83500
73.4p
25
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:34:10.924900
+14:30.86900
73.0p
26
Anders Johansson
Högsäters GF
2:37:00.941900
+17:20.103900
71.4p
27
Anders Dahlin
Domnarvets GOIF
2:38:37.951600
+18:57.113600
70.5p
28
Jimmy Birklin
OK Alehof
2:39:56.959500
+20:16.121500
69.8p
29
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:40:34.963300
+20:54.125300
69.4p
30
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:40:35.963400
+20:55.125400
69.4p
31
Nicklas Ström
Älvdalens IF SK
2:40:57.965600
+21:17.127600
69.2p
32
Alf Nordanbro
Domnarvets GOIF
2:41:13.967200
+21:33.129200
69.1p
33
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:41:35.969400
+21:55.131400
68.9p
34
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:41:43.970200
+22:03.132200
68.8p
35
Thomas Sparr
Orsa SK
2:42:17.973600
+22:37.135600
68.5p
36
Robert Stein
Grebo Smk
2:42:36.975500
+22:56.137500
68.3p
37
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:42:39.975800
+22:59.137800
68.3p
38
Mats Larsson
Malungs IF
2:45:43.994200
+26:03.156200
66.8p
39
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:47:16.1003500
+27:36.165500
66.0p
40
Andreas Pettersson
Kumla SF
2:47:55.1007400
+28:15.169400
65.7p
41
Jesper Lundström
Nasdaq Omx
2:48:07.1008600
+28:27.170600
65.6p
42
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
2:48:39.1011800
+28:59.173800
65.3p
43
Andreas Hårrskog
IFK Mora SK
2:49:01.1014000
+29:21.176000
65.2p
44
Björn Lindberg
Öregrunds IK
2:50:03.1020200
+30:23.182200
64.7p
45
Nicklas Bergström
Täby OK
2:50:43.1024200
+31:03.186200
64.4p
46
Christer Ardell
Kimstad GOIF
2:50:45.1024400
+31:05.186400
64.4p
47
Ulf Björklund
Falun Borlänge SK
2:51:08.1026700
+31:28.188700
64.2p
48
Magnus Jansson
Leksands SK
2:51:32.1029100
+31:52.191100
64.0p
49
Ensio Koskinen
Sågmyra SK
2:52:13.1033200
+32:33.195200
63.7p
50
Steve Palmer
OK Skogsmårdarna
2:52:20.1033900
+32:40.195900
63.6p
51
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:52:46.1036500
+33:06.198500
63.4p
52
Johan Nyman
SOL Tranås
2:52:55.1037400
+33:15.199400
63.4p
53
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:52:58.1037700
+33:18.199700
63.3p
54
Stefan Sjöberg
IFK Mora SK
2:53:04.1038300
+33:24.200300
63.3p
55
Hans Svensson
IFK Mora SK
2:53:13.1039200
+33:33.201200
63.2p
56
Janne Persson
IF Rigor
2:53:17.1039600
+33:37.201600
63.2p
57
Lars Röpke
Helsingörs SOK
2:53:47.1042600
+34:07.204600
63.0p
58
Lars Ericson
Malungs IF
2:53:59.1043800
+34:19.205800
62.9p
59
Christian Jansson
Tranemo IF
2:54:11.1045000
+34:31.207000
62.8p
60
Börje Enander
Ulricehamns IF
2:54:22.1046100
+34:42.208100
62.7p
61
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:54:28.1046700
+34:48.208700
62.7p
62
Peter Mattsson
Leksands SK
2:54:31.1047000
+34:51.209000
62.7p
63
Kari Elfvengrén
Älta IF
2:54:37.1047600
+34:57.209600
62.6p
64
Lars Janlöv
IF Åland
2:54:47.1048600
+35:07.210600
62.5p
65
Daniel Frehde
Axa SC
2:54:53.1049200
+35:13.211200
62.5p
66
Rolf Lindgren
Krylbo OK
2:55:39.1053800
+35:59.215800
62.2p
67
Håkan Olander
IFK Mora SK
2:56:04.1056300
+36:24.218300
62.0p
68
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:56:13.1057200
+36:33.219200
61.9p
69
Markus Gustafson
Limmared
2:56:55.1061400
+37:15.223400
61.6p
70
Erik Andersson
Karlslunds IF SF
2:57:15.1063400
+37:35.225400
61.5p
71
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:57:22.1064100
+37:42.226100
61.4p
72
Sven Sundberg
IFK Mora SK
2:57:25.1064400
+37:45.226400
61.4p
73
Karl Tiselius
Göteborgs SK
2:57:51.1067000
+38:11.229000
61.2p
74
Dan Claesson
Månstad
2:57:55.1067400
+38:15.229400
61.2p
75
Clas Göran Öster
Uddevalla SK
2:58:03.1068200
+38:23.230200
61.2p
76
Johan Eriksson
Korsnäs IF SK
2:59:31.1077000
+39:51.239000
60.6p
77
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:59:54.1079300
+40:14.241300
60.4p
78
Hans Pettersson
IF Rigor
3:02:05.1092400
+42:25.254400
59.5p
79
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
3:03:09.1098800
+43:29.260800
59.1p
80
Kenneth Lindkvist
IFK Mora SK
3:03:11.1099000
+43:31.261000
59.1p
81
Thomas Nilsson
Glimåkra
3:03:56.1103500
+44:16.265500
58.8p
82
Ola Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:04:00.1103900
+44:20.265900
58.8p
83
Jan-Olof Björklund
Bjursås OK
3:04:03.1104200
+44:23.266200
58.8p
84
Andreas Bjärsvik
Borås GIF
3:04:16.1105500
+44:36.267500
58.7p
85
Johan Alsén
Alsens IF
3:04:18.1105700
+44:38.267700
58.7p
86
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
3:04:52.1109100
+45:12.271100
58.5p
87
Torbjörn Söderlund
Leksands SK
3:05:06.1110500
+45:26.272500
58.4p
88
Joachim Höök
Tranemo IF
3:05:14.1111300
+45:34.273300
58.3p
89
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
3:05:53.1115200
+46:13.277200
58.1p
90
Tobias Almqvist
FK Vittus
3:06:50.1120900
+47:10.282900
57.7p
91
Bengt Näs
Mora Räddningstjänst IF
3:06:51.1121000
+47:11.283000
57.7p
92
Robert Nyman
SOL Tranås
3:07:40.1125900
+48:00.287900
57.4p
93
Jörgen Carlsson
Sundborns GOIF
3:07:59.1127800
+48:19.289800
57.3p
94
Jonas Pettersson
Halmstad OK
3:08:22.1130100
+48:42.292100
57.2p
95
Peter Bäcke
Älvdalens IF SK
3:09:33.1137200
+49:53.299200
56.7p
96
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
3:09:51.1139000
+50:11.301000
56.6p
97
Mats Fredriksson
Malungs IF
3:09:57.1139600
+50:17.301600
56.6p
98
Staffan Gryting
Östnor Sport o FK
3:10:03.1140200
+50:23.302200
56.5p
99
Anders Claesson
Orsa SK
3:12:08.1152700
+52:28.314700
55.8p
100
Mårten Gustavsson
SOL Tranås
3:14:33.1167200
+54:53.329200
55.0p
101
Bosse Wallin
Orsa SK
3:14:46.1168500
+55:06.330500
54.9p
102
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
3:14:55.1169400
+55:15.331400
54.9p
103
Gunnar Jansson
Kilsmo IK
3:15:17.1171600
+55:37.333600
54.7p
104
Conny Svensson
Gällstads IF
3:15:47.1174600
+56:07.336600
54.6p
105
Kai Östvold
Elverum Norge
3:16:06.1176500
+56:26.338500
54.5p
106
Hilmer Siebenfreund
Sälens IF
3:17:22.1184100
+57:42.346100
54.1p
107
Thomas Andersson
Hällefors SK
3:18:15.1189400
+58:35.351400
53.8p
108
Robert Hagström
Eskilstuna IK
3:18:34.1191300
+58:54.353300
53.7p
109
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
3:19:03.1194200
+59:23.356200
53.5p
110
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
3:19:15.1195400
+59:35.357400
53.5p
111
Ingmar Wahlström
SK Hylte
3:21:08.1206700
+1:01:28.368700
52.9p
112
Patric Karlsson
Målilla Mörlunda SK
3:21:16.1207500
+1:01:36.369500
52.8p
113
Mattias Kähäri
IFK Grängesberg SK
3:21:22.1208100
+1:01:42.370100
52.8p
114
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
3:21:31.1209000
+1:01:51.371000
52.7p
115
Esa Tuomi
Linköpings SK
3:22:31.1215000
+1:02:51.377000
52.4p
116
Sven-Olov Andersson
Falun Borlänge SK
3:24:05.1224400
+1:04:25.386400
52.0p
117
Peter Vikström
Gävle SK
3:24:25.1226400
+1:04:45.388400
51.9p
118
Anders Hellsten
Linköpings SK
3:24:43.1228200
+1:05:03.390200
51.8p
119
Rikard Knutsson
Kumla SF
3:24:57.1229600
+1:05:17.391600
51.7p
120
Ulf Sonesson
Falun Borlänge SK
3:25:04.1230300
+1:05:24.392300
51.7p
121
Mikael Frost
Älvdalens IF SK
3:25:40.1233900
+1:06:00.395900
51.5p
122
Hans Eriksson
Rö IK Rimbo
3:25:54.1235300
+1:06:14.397300
51.4p
123
Per Persson
Evertsbergs SK
3:26:19.1237800
+1:06:39.399800
51.3p
124
Lennart Karlsson
Älvdalens IF SK
3:26:41.1240000
+1:07:01.402000
51.2p
125
Gustav Persson
Skattkärrs IF
3:28:36.1251500
+1:08:56.413500
50.6p
126
Jörgen Björklund
Ericsson IK
3:29:51.1259000
+1:10:11.421000
50.3p
127
Mats Jonson
Falun Borlänge SK
3:29:53.1259200
+1:10:13.421200
50.3p
128
Niklas Rosén
Gävle SK
3:30:40.1263900
+1:11:00.425900
50.1p
129
Henrik Holger Rasmussen
Helsingörs SOK
3:31:09.1266800
+1:11:29.428800
49.9p
130
Bo Jönsson
ASK Växjö
3:31:29.1268800
+1:11:49.430800
49.8p
131
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
3:33:25.1280400
+1:13:45.442400
49.3p
132
Bengt Nilsson
Sköllersta IF
3:34:16.1285500
+1:14:36.447500
49.1p
133
Gunnar Tiselius
Falun Borlänge SK
3:34:56.1289500
+1:15:16.451500
48.9p
134
Marcus Norman
Filipstads SF
3:36:06.1296500
+1:16:26.458500
48.6p
135
Torbjörn Sivertsen
Sälens IF
3:36:19.1297800
+1:16:39.459800
48.5p
136
Tobias Åberg
Norrköpings SK
3:37:27.1304600
+1:17:47.466600
48.2p
137
Jess Nielsen
Danmark
3:38:08.1308700
+1:18:28.470700
48.1p
138
Bengt Eriksson
Sälens IF
3:38:17.1309600
+1:18:37.471600
48.0p
139
Thomas Almqvist
FK Vittus
3:39:31.1317000
+1:19:51.479000
47.7p
140
Kent Rubensson
SOL Tranås
3:39:54.1319300
+1:20:14.481300
47.6p
141
Andreas Johansson
Falun Borlänge SK
3:39:59.1319800
+1:20:19.481800
47.6p
142
Esko Huupponen
Stockholms-Postens IK
3:40:31.1323000
+1:20:51.485000
47.5p
143
Andreas Jonsson
Ockelbo SK
3:42:13.1333200
+1:22:33.495200
47.0p
144
Bengt Åslund
Åsens SK
3:42:14.1333300
+1:22:34.495300
47.0p
145
Jan Andersson
Falun Borlänge SK
3:44:28.1346700
+1:24:48.508700
46.5p
146
Mats-Ola Eriksson
Öregrunds IK
3:46:10.1356900
+1:26:30.518900
46.1p
147
Erik Karlsson
IFK Mora SK
3:46:44.1360300
+1:27:04.522300
45.9p
148
Martin Hultén
Helsingörs SOK
3:47:05.1362400
+1:27:25.524400
45.9p
149
Fredrik Wiklund
IK Jarl Rättvik
3:49:13.1375200
+1:29:33.537200
45.4p
150
Johan Lund
Ikj Haninge
3:49:48.1378700
+1:30:08.540700
45.2p
151
Lars Westman
Stockholms-Postens IK
3:50:24.1382300
+1:30:44.544300
45.1p
152
Runo Dahlberg
Ikj Haninge
3:50:51.1385000
+1:31:11.547000
45.0p
153
Per-Olof Thoris
Älvdalens IF SK
3:51:14.1387300
+1:31:34.549300
44.9p
154
Max Eriksson
Ockelbo SK
3:51:58.1391700
+1:32:18.553700
44.8p
155
Mats Jonsson
Wm-Data IF
3:52:06.1392500
+1:32:26.554500
44.7p
156
Daniel Hedlund
Falu IK
3:52:28.1394700
+1:32:48.556700
44.6p
157
Ulf Setterud
Linköpings SK
3:52:43.1396200
+1:33:03.558200
44.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
158
Ola Björkman
Bromma Vällingby SOK
3:52:46.1396500
+1:33:06.558500
44.6p
159
Marko Pirttioja
Gävle SK
3:53:15.1399400
+1:33:35.561400
44.5p
160
Karl-Erik Hagström
Eskilstuna IK
3:53:16.1399500
+1:33:36.561500
44.5p
161
Ulf Johansson
SK Hylte
3:53:21.1400000
+1:33:41.562000
44.4p
162
John-Arne Brekke
Evertsbergs SK
3:55:06.1410500
+1:35:26.572500
44.1p
163
Per Jansson
Karlslunds IF SF
3:56:24.1418300
+1:36:44.580300
43.8p
164
Sören Laggar
Boda Kyrkby
3:57:52.1427100
+1:38:12.589100
43.5p
165
Benny Olsson
Älvdalens IF SK
3:59:00.1433900
+1:39:20.595900
43.2p
166
Johan Carlsson
Tullinge SK
3:59:02.1434100
+1:39:22.596100
43.2p
167
Kurt Mattsson
IFK Djura
3:59:50.1438900
+1:40:10.600900
43.1p
168
Fredrik Tyrberg
Halmstad OK
4:00:30.1442900
+1:40:50.604900
42.9p
169
Göran Kustus
IFK Våmhus
4:02:42.1456100
+1:43:02.618100
42.5p
170
Anders Mattsson
IFK Djura
4:05:06.1470500
+1:45:26.632500
42.0p
171
Tomas Liljeberg
Orsa SK
4:05:14.1471300
+1:45:34.633300
42.0p
172
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
4:06:57.1481600
+1:47:17.643600
41.6p
173
Magnus Runberg
Ericsson IK
4:06:58.1481700
+1:47:18.643700
41.6p
174
Staffan Gustavsson
Linköpings SK
4:07:32.1485100
+1:47:52.647100
41.5p
175
Jesper Johansson
SOL Tranås
4:07:40.1485900
+1:48:00.647900
41.5p
176
Johannes Wingborg
Länsförsäkringar IF
4:08:27.1490600
+1:48:47.652600
41.4p
177
Lars Alm
Nacka Värmdö SK
4:08:31.1491000
+1:48:51.653000
41.3p
178
Lennart Hellsten
Linköpings SK
4:08:39.1491800
+1:48:59.653800
41.3p
179
Torgny Liljedal
IFK Mora SK
4:09:15.1495400
+1:49:35.657400
41.2p
180
Kai Tyvi
Bagarmossen
4:11:21.1508000
+1:51:41.670000
40.8p
181
Lars Tyvi
Storfors SK
4:11:22.1508100
+1:51:42.670100
40.8p
182
Patrik Frost
Älvdalens IF SK
4:15:38.1533700
+1:55:58.695700
40.0p
183
Peter Andersson
Boda Kyrkby
4:15:40.1533900
+1:56:00.695900
40.0p
184
Per Westergren
Alsens IF
4:20:53.1565200
+2:01:13.727200
39.1p
185
Veijo Hjerppe
Abb IF SK
4:21:42.1570100
+2:02:02.732100
39.0p
186
Christer Johansson
Nynäshamns IF SK
4:26:14.1597300
+2:06:34.759300
38.2p
187
Johan Söör
IK Stern
4:30:34.1623300
+2:10:54.785300
37.5p
188
Sten Bruce
Linköpings SK
4:30:52.1625100
+2:11:12.787100
37.5p
189
Björn Holmqvist
Astrazeneca IF
4:32:56.1637500
+2:13:16.799500
37.2p
190
Kalle Haikonen
Ncc Kamratklubb
4:33:06.1638500
+2:13:26.800500
37.1p
191
Hans Rosengren
Ikj Haninge
4:35:23.1652200
+2:15:43.814200
36.8p
192
Kimmo Anttila
Ikj Haninge
4:37:29.1664800
+2:17:49.826800
36.5p
193
Fredrik Adilstam
Alsens IF
4:44:18.1705700
+2:24:38.867700
35.5p
194
Mathias Jävergren
Malmköpings Alpina SK
5:03:45.1822400
+2:44:05.984400
33.0p