15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Johan Persson | Järpens SK | 41:21.248000 | 75.7p | |
2 | Daniel Wiklund | Bjuråkers GOIF | 42:19.253800 | 74.0p | |
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Victor Gustafsson | IFK Mora SK | 39:54.239300 | 78.4p | |
2 | Tobias Engblom | Stockviks SF | 41:16.247500 | 75.8p | |
3 | Lars Liljedahl | Östersunds SK | 43:23.260200 | 72.1p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Victor Hallquist | Åsarna IK | 27:00.161900 | ||
2 | Axel Jonsson | Duveds IF | 27:04.162300 | ||
3 | Måns Sunesson | Sellnäs IF | 28:53.173200 | ||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Josefin Jonsson | Delsbo IF | 16:47.100600 | ||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Karin Bergman | Svegs IK | 16:44.100300 | ||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Emma Backén | Svegs IK | 9:26.56500 | ||
2 | Wilma Jönsson | Östersunds SK | 9:55.59400 | ||
3 | Signe Rosenberg | Duveds IF | 9:58.59700 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Emma Jönsson | Östersunds SK | 9:03.54200 | ||
2 | Anna Backman | Hede SK | 9:13.55200 | ||
3 | Hanna Nilsson | Njutångers IF | 9:28.56700 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Elin Backén | Svegs IK | 8:21.50000 | ||
2 | Nora Nordlund | Hybo AIK | 9:56.59500 | ||
3 | Johanna Grip | Ytterhogdals IK | 10:02.60100 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Tua Dahlgren | Spikbodarnas IK | 7:47.46600 | ||
2 | Jonna Marsch | Näsvikens IK | 7:58.47700 | ||
3 | Emilia Eriksson | Åsarna IK | 7:59.47800 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Jesper Persson | Svegs IK | 7:37.45600 | ||
2 | Emil Logård | Delsbo IF | 8:15.49400 | ||
3 | Sven Leander | Åsarna IK | 8:22.50100 | ||
3 | William Poromaa | Fränsta IK | 8:22.50100 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Samuel Wallberg | Hybo AIK | 7:14.43300 | ||
2 | William Steggo Johansson | Delsbo IF | 8:02.48100 | ||
3 | Emil Forsberg | Hybo AIK | 8:40.51900 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Jacob Albinsson | IFK Mora SK | 7:26.44500 | ||
2 | Carl Rotvold | Åsarna IK | 7:27.44600 | ||
3 | Emil Sångberg | Hudiksvalls IF | 7:47.46600 | ||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Märta Rosenberg | Duveds IF | 7:13.43200 | ||
2 | Elina Franzén | Idre SK | 7:21.44000 | ||
3 | Enja Jonsson | Ytterhogdals IK | 8:10.48900 | ||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Leneli Grönoset | Näsvikens IK | 5:57.35600 | ||
2 | Julia Jonsson | Jättendals IF | 6:32.39100 | ||
3 | Julia Hansson | Svegs IK | 6:37.39600 | ||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Victor Kröjs | Svegs IK | 7:23.44200 | ||
2 | Gustav Karell | Hybo AIK | 7:38.45700 | ||
3 | Pelle Jonasson | Svegs IK | 7:49.46800 | ||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Samuel Saur | Åsarna IK | 6:54.41300 | ||
2 | Benjamin Terent | Näsvikens IK | 6:58.41700 | ||
3 | Rasmus Lia | Idre SK | 7:01.42000 |