Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic Cup Prolog
2011-03-25
Deltävling i
Team Sportia/Scandic Cup
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
12:23.74220
84.5p
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
12:24.74330
+1.10
84.4p
3
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
12:25.74470
+2.150
84.2p
4
Jens Burman
Åsarna IK
12:27.74620
+4.300
84.1p
5
Erik Söderlund
SK Bore
12:28.74780
+5.460
83.9p
6
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
12:30.74910
+6.590
83.8p
7
Johan Forsberg
IFK Umeå
12:33.75230
+10.910
83.4p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
12:35.75420
+12.1100
83.2p
9
Marcus Ruus
Gillberga SK
12:44.76390
+21.2070
82.2p
10
Elias Alvebro
Häggenås SK
12:55.77420
+32.3100
81.1p
11
Simon Öberg
Kalix SK
12:58.77720
+35.3400
80.8p
12
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
12:58.77730
+35.3410
80.8p
13
Nils Persson
Östersunds SK
12:58.77770
+35.3450
80.7p
14
Daniel Holmgren
IFK Umeå
13:00.77970
+37.3650
80.5p
15
Adam Clareus
Offerdals SK
13:03.78230
+40.3910
80.3p
16
Simon Åslin
Stockviks SF
13:07.78670
+44.4350
79.8p
17
Anton Hedlund
Åshammars IK
13:08.78790
+45.4470
79.7p
18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
13:09.78870
+46.4550
79.7p
19
Patrik Millestu
Häggenås SK
13:09.78880
+46.4560
79.6p
20
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
13:13.79230
+50.4910
79.3p
21
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
13:13.79270
+50.4950
79.3p
22
Joakim Eriksson
Tierps IF
13:16.79570
+53.5250
79.0p
23
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
13:17.79630
+54.5310
78.9p
24
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
13:18.79700
+54.5380
78.8p
25
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
13:19.79840
+56.5520
78.7p
26
Pierre Ohlson
Filipstads SF
13:21.80000
+57.5680
78.6p
27
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
13:24.80320
+1:01.6000
78.2p
28
Harald Kempe
Tynderö IK
13:24.80390
+1:01.6070
78.2p
29
Ludvig Nordqvist
Sya SK
13:26.80590
+1:03.6270
78.0p
30
Jacob Engström
Kalix SK
13:30.80940
+1:07.6620
77.7p
31
Emil Svensson
Åsarna IK
13:30.80990
+1:07.6670
77.6p
32
Erik Strindlund
Östersunds SK
13:32.81190
+1:09.6870
77.4p
33
Viktor Forsblom
Falu IK
13:46.82580
+1:23.8260
76.2p
34
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
13:50.82980
+1:27.8660
75.8p
35
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
13:51.83050
+1:28.8730
75.7p
36
Mikael Edström
Strömnäs GIF
13:57.83680
+1:34.9360
75.2p
37
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
14:07.84670
+1:44.10350
74.3p
38
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
14:07.84680
+1:44.10360
74.3p
39
Anton Åström
Bodens SK
14:08.84770
+1:45.10450
74.2p
40
Erik Eriksson
Norsjö SK
14:21.86090
+1:58.11770
73.1p
41
Erik Öman
Hägglunds IOFK
14:22.86120
+1:59.11800
73.1p
42
Simon Svanebo
Alnö SK
14:34.87340
+2:11.13020
72.1p
43
Martin Norberg
Malmbergets Aif
14:35.87450
+2:12.13130
72.0p
44
Jesper Boman
Strömnäs GIF
14:38.87790
+2:15.13470
71.7p
45
Leo Larsen
Sundbybergs IK
14:42.88120
+2:19.13800
71.5p
46
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
14:43.88200
+2:19.13880
71.4p
47
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
14:45.88460
+2:22.14140
71.2p
48
Tobias Palolampi
Tynderö IK
14:49.88890
+2:26.14570
70.9p
49
Adam Nelin
Hestra IF
14:53.89270
+2:30.14950
70.6p
50
Henric Öberg
Strömnäs GIF
14:59.89880
+2:36.15560
70.1p
51
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
15:05.90420
+2:42.16100
69.7p
52
Andreas Hasselström
Vännäs SK
15:19.91820
+2:56.17500
68.7p
53
Jonas Björklund
Alnö SK
15:39.93840
+3:16.19520
67.2p
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Nystedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
August Nilsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Olof Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-