Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic Cup Prolog
2011-03-25
Deltävling i
Team Sportia/Scandic Cup
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
11:39.69860
89.6p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
11:56.71510
+16.1550
87.6p
3
Carl Quicklund
Östersunds SK
12:10.72960
+31.3000
85.9p
4
Per Lindgren
Kalix SK
12:12.73170
+33.3210
85.7p
5
Johan Häggström
Kalix SK
12:16.73570
+37.3610
85.2p
6
Per Sandberg
Filipstads SF
12:17.73690
+38.3730
85.1p
7
Daniel Svensson
IFK Mora SK
12:25.74430
+45.4470
84.3p
8
Arvid Forss
Åsarna IK
12:26.74580
+47.4620
84.1p
9
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
12:29.74820
+49.4860
83.8p
10
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
12:31.75070
+52.5110
83.6p
11
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
12:32.75180
+53.5220
83.5p
12
Oscar Persson
SK Bore
12:37.75610
+57.5650
83.0p
13
Niklas Persson
Falu IK
12:40.75910
+1:00.5950
82.7p
14
Petter Hedman
IFK Umeå
12:46.76550
+1:06.6590
82.0p
15
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
12:47.76620
+1:07.6660
81.9p
16
Viktor Brännmark
Bodens SK
12:48.76770
+1:09.6810
81.8p
17
Mathias Jonasson
Östersunds SK
12:50.76980
+1:11.7020
81.6p
18
Anthony Sorsa
Gellivare SK
12:51.77080
+1:12.7120
81.5p
19
Niklas Niska
Pajala IF
12:52.77170
+1:13.7210
81.4p
20
Simon Persson
Lucksta IF
12:55.77430
+1:15.7470
81.1p
21
Bob Impola
Malungs IF
12:56.77520
+1:16.7560
81.0p
21
Jesper Nelin
Hestra IF
12:56.77520
+1:16.7560
81.0p
23
Simon Hallström
Idre SK
12:57.77680
+1:18.7720
80.8p
24
David Nordström
Täfteå IK
13:01.78090
+1:22.8130
80.4p
25
Peppe Femling
Högbo GOIF
13:02.78130
+1:22.8170
80.4p
26
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
13:03.78200
+1:23.8240
80.3p
27
Oscar Kardin
Offerdals SK
13:09.78840
+1:29.8880
79.7p
28
Andre Larsson
Svegs IK
13:10.78920
+1:30.8960
79.6p
29
Johan Lövgren
Vännäs SK
13:16.79550
+1:36.9590
79.0p
30
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
13:16.79570
+1:37.9610
79.0p
31
Martin Bergström
Strömnäs GIF
13:21.80020
+1:41.10060
78.5p
32
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
13:22.80150
+1:42.10190
78.4p
33
Johan Montén
Domnarvets GOIF
13:23.80290
+1:44.10330
78.3p
34
Arvid Elffors
Lucksta IF
13:25.80430
+1:45.10470
78.1p
35
Joakim Persson
Antnäs BK
13:27.80610
+1:47.10650
78.0p
36
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
13:37.81690
+1:58.11730
77.0p
37
Simon Sveder
Högbo GOIF
13:40.81970
+2:01.12010
76.7p
38
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
13:45.82410
+2:05.12450
76.3p
39
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
13:48.82730
+2:08.12770
76.0p
40
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
13:58.83770
+2:19.13810
75.1p
41
Johan Sjödin
Lycksele IF
13:59.83850
+2:19.13890
75.0p
42
Tobias Ryberg
Leksands SK
14:00.83940
+2:20.13980
75.0p
43
Julius Källgård
OK Nackhe
14:06.84530
+2:26.14570
74.4p
44
Anton Hammar
IFK Strömsund
14:12.85180
+2:33.15220
73.9p
45
Johan Byström
Täfteå IK
14:23.86230
+2:43.16270
73.0p
46
Jonas Langman
Leksands SK
14:29.86810
+2:49.16850
72.5p
47
Magnus Björk
IK Rex
14:47.88640
+3:07.18680
71.1p
48
Daniel Karlsson
Östersunds SK
14:53.89290
+3:14.19330
70.6p
49
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
14:59.89830
+3:19.19870
70.1p
-
Emil Linell
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Per Gunnarsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Rosén
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Simberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
John Flodin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-