Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matforsracet
2011-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 10
0.7km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Lowisa Engholm
Stöde IF
2
Wilma Löfgren
Alnö SK
3
Nora Lignell
Lucksta IF
4
Lina Sjölund
Stöde IF
B-Final
5
Emelie Englund
Bergeforsens SK
6
Amelia Viklund
Stöde IF
7
Emma Lindström
Fränsta IK
C-Final
8
Sara Jonsson
Stöde IF
9
Julia Nordlander
Stockviks SF
10
Hanna Nilsson
Matfors SK
D-Final
11
Moa Larsson
Stöde IF
12
Stina Eriksson
Matfors SK
13
Isabell de Larosé
Matfors SK
D 12
0.7km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Alina Nybjörk
Alnö SK
2
Emma Bouvin
Alnö SK
3
Tilda Dalfors
Stockviks SF
4
Alice Hellström
Stockviks SF
5
Wilma Norberg
Fränsta IK
D 14
0.7km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Alicia Persson
Stockviks SF
2
Filippa Lindman
Stockviks SF
3
Sandra Wiig
IF Strategen
D 16
0.7km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Olivia Elffors
Lucksta IF
2
Sara Engström
Tynderö IK
H 10
0.7km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
George Ersson
IF Strategen
2
Vincent Johnson
Matfors SK
3
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
4
Filip Borgström
IF Strategen
B-Final
5
Viktor Wiig
IF Strategen
6
Eskil Norberg
Fränsta IK
7
Jonathan Olsson
Stockviks SF
C-Final
8
Jonas Lenz
Matfors SK
9
Jonne Liukkonen
IF Strategen
10
Axel Lundgren
Stockviks SF
D-Final
11
Elias Hansen
IF Strategen
12
Adam Näslund
Bergeforsens SK
13
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
E-Final
14
Pontus Edström
Matfors SK
15
Joachim Öberg
Matfors SK
H 12
0.7km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Petter Dahl
Alnö SK
2
David Ödmark
Stöde IF
3
Filip Pallin
Alnö SK
4
Calle Lindell
Stockviks SF
B-Final
5
Pär Lindström
Fränsta IK
6
Danny Ersson
IF Strategen
7
Filip Fahlström
Fränsta IK
C-Final
8
Lukas Gustavsson
Alnö SK
9
Johan Lindberg
Alnö SK
10
Nils Lundgren
Stockviks SF
D-Final
11
Erik Lenz
Matfors SK
12
Pär Albin Persson
IF Strategen
13
Pontus Engström
Tynderö IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.7km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Oscar Lindell
Stockviks SF
2
Arvid Aronsson
Stockviks SF
3
Andreas Hamrin
Alnö SK
4
Arvid Vänn
Stockviks SF
B-Final
5
Tobias Lindman
Stockviks SF
6
Oskar Forsgren
Fränsta IK
7
Philip Bouvin
Alnö SK
C-Final
8
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
9
Alex Thiger
Bergeforsens SK
H 16
0.7km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Fredrik Göransson
Stockviks SF
2
Jens Selahn
Stockviks SF
3
Sebastian Olsson
Stockviks SF
4
Mårten Vänn
Stockviks SF
5
Filip Melander
Timrå SOK