Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2011-02-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Torben Svensson
Järpens SK
30:13.181200
68.4p
2
Reidar Sundin
Östersunds SK
32:14.193300
+2:01.12000
63.7p
3
Emil Svellsve
Järpens SK
33:11.199000
+2:58.17700
61.7p
4
Stefan Nilsson
Offerdals SK
35:34.213300
+5:21.32000
57.2p
5
Mats Persson
Östersunds SK
35:57.215600
+5:44.34300
56.6p
6
Johan Boije
No Club
36:02.216100
+5:49.34800
56.4p
7
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
37:33.225200
+7:20.43900
54.0p
8
Bosse Sjölund
Spikbodarnas IK
37:58.227700
+7:45.46400
53.3p
9
Mats-Erik Eriksson
Team Måscha
38:45.232400
+8:32.51100
52.2p
10
William Selander
Spikbodarnas IK
38:59.233800
+8:46.52500
51.8p
11
Claes Nordling
Team Skifo
39:25.236400
+9:12.55100
51.2p
12
Markus Sjögren
Krokoms Innbandyklubb
39:26.236500
+9:13.55200
51.2p
13
Tommie Jirhed
Rödön SK
39:28.236700
+9:15.55400
51.2p
14
Matteus Åslund
Åsarna IK
39:39.237800
+9:26.56500
50.9p
15
Fredrik Lenell
Trångsvikens IF
39:42.238100
+9:29.56800
50.8p
16
Gösta Persson
Offerdals SK
40:01.240000
+9:48.58700
50.4p
17
Stig Berg
Bodsjöböle SK
40:28.242700
+10:15.61400
49.8p
18
Jörgen Sundin
Östersund
40:30.242900
+10:17.61600
49.8p
19
Janne Sjögren
Krokoms Innbandyklubb
40:48.244700
+10:35.63400
49.4p
20
Lars-Pähr Mårtensson
Team Måscha
41:29.248800
+11:16.67500
48.5p
21
William Ehn
Spikbodarnas IK
41:35.249400
+11:22.68100
48.4p
22
Per Åsling
Trångsvikens IF
41:38.249700
+11:25.68400
48.3p
23
Jörgen Nordkvist
Rödön SK
41:48.250700
+11:35.69400
48.1p
24
Mats Helmersson
Krokoms Innbandyklubb
42:35.255400
+12:22.74100
47.2p
25
Ove Olovsson
Kälens SK
42:55.257400
+12:42.76100
46.8p
26
Karl Selander
Jämtkraft IF
43:06.258500
+12:53.77200
46.5p
27
Ulrik Ottosson
Krokoms Kommun
44:35.267400
+14:22.86100
44.9p
28
Gunnar Hellström
Aspås Skola
44:58.269700
+14:45.88400
44.5p
29
Martijn Caarls
Krokoms Mck
45:26.272500
+15:13.91200
44.0p
30
Viktor Rehnsbo
Krokoms Innbandyklubb
46:14.277300
+16:01.96000
43.2p
31
BO Pålsson
Aspås Skola
46:19.277800
+16:06.96500
43.1p
32
Åke Karlsson
Krokoms Kommun
47:04.282300
+16:51.101000
42.4p
33
Jari Olausson
Krokoms Gymnastikförening
47:39.285800
+17:26.104500
41.8p
34
Leif Ögren
Offerdals SK
47:58.287700
+17:45.106400
41.5p
35
Nils Erik Mattsson
Krokoms Kommun
48:07.288600
+17:54.107300
41.4p
36
Ove Jönsson
Kälens SK
48:35.291400
+18:22.110100
41.0p
37
Ivar Larsson
Kälens SK
48:39.291800
+18:26.110500
40.9p
38
Tobias Lundgren
Krokoms Innbandyklubb
49:05.294400
+18:52.113100
40.5p
39
Jesper Sundström
Krokoms Innbandyklubb
49:15.295400
+19:02.114100
40.4p
40
Daniel Uddegård
Krokoms Innbandyklubb
49:17.295600
+19:04.114300
40.4p
41
Mikael Sjögren
Krokoms Innbandyklubb
49:44.298300
+19:31.117000
40.0p
42
Nils Jonsson
Kälens SK
50:23.302200
+20:10.120900
39.4p
43
Jan Persson
Östersunds SK
52:22.314100
+22:09.132800
37.9p
44
Per Olov Eriksson
Tullus Sg
52:47.316600
+22:34.135300
37.5p
45
Gösta Nilsson
Östersunds SK
52:55.317400
+22:42.136100
37.4p
46
Magnus Magnusson
Kälens SK
53:19.319800
+23:06.138500
37.1p
47
Hans Morén
Krokoms Kommun
53:42.322100
+23:29.140800
36.9p
48
Ola Blixt
Kälens SK
53:44.322300
+23:31.141000
36.8p
49
Filip Nässen
Krokoms Innbandyklubb
53:46.322500
+23:33.141200
36.8p
50
Björn Mosten
Krokoms Innbandyklubb
58:11.349000
+27:58.167700
33.9p
51
Viktor Ågran
Krokoms Innbandyklubb
58:15.349400
+28:02.168100
33.8p
52
Henrik Grundström
Krokoms Innbandyklubb
59:06.354500
+28:53.173200
33.3p
53
Fredrik Lindgren
Krokoms Innbandyklubb
59:07.354600
+28:54.173300
33.3p
54
William Kumpulainen
Krokoms Innbandyklubb
59:08.354700
+28:55.173400
33.3p
55
Peter Grundström
Krokoms Innbandyklubb
59:48.358700
+29:35.177400
32.9p
56
Jonas Nylund
Kälens SK
1:00:34.363300
+30:21.182000
32.5p
57
P O Olsson
Gällö
1:01:15.367400
+31:02.186100
32.1p
58
Arne Åsberg
Kristinehamns OK
1:01:15.367400
+31:02.186100
32.1p
59
Erik Näslund
Spikbodarnas IK
1:01:59.371800
+31:46.190500
31.7p
60
Olle Näslund
Spikbodarnas IK
1:01:59.371800
+31:46.190500
31.7p
61
Anders Nylund
Kälens SK
1:02:20.373900
+32:07.192600
31.5p
62
Jesper Jonsson
Kälens SK
1:06:23.398200
+36:10.216900
29.5p
63
Stigge Pålsson
Aspås Skola
1:06:24.398300
+36:11.217000
29.5p
64
Lennart Wilson
Hackås
2:23:13.859200
+1:53:00.677900
13.4p