Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal
2011-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
7.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
19:12.115190
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
19:18.115750
+5.460
3
Björn Sandström
Täfteå IK
19:20.115980
+7.690
4
Olle Jonsson
Duveds IF
19:26.116500
+13.1210
5
Axel Ekström
Garphyttans IF
19:35.117410
+22.2120
6
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
19:45.118480
+32.3190
7
Pontus Hermansson
OK Landehof
19:48.118790
+36.3500
8
Marcus Persson
Hälsingland
19:49.118820
+36.3530
9
Hannes Stenström
Jämtland Härjedalen
19:52.119120
+39.3830
10
Viktor Lindmark
Remsle SK
19:53.119220
+40.3930
11
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
19:55.119410
+42.4120
12
Henrik Ottosson
Åsarna IK
20:06.120560
+53.5270
13
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
20:09.120800
+56.5510
14
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
20:09.120820
+56.5530
15
Felix Hopstadius
Storumans IK
20:20.121900
+1:07.6610
16
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
20:23.122210
+1:10.6920
17
Sebastian Olsson
Stockviks SF
20:25.122400
+1:12.7110
18
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
20:25.122470
+1:12.7180
19
Anton Persson
SK Bore
20:25.122470
+1:12.7180
20
Felix Edvinsson
Lycksele IF
20:33.123290
+1:21.8000
21
Joel Eklund Hallman
Jäderfors SK
20:36.123510
+1:23.8220
22
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
20:36.123560
+1:23.8270
23
Torben Svensson
Järpens SK
20:40.123980
+1:27.8690
24
Sixten Walheim
IK Klintarna
20:40.123980
+1:27.8690
25
Simon Åberg
Dalarna
20:43.124240
+1:30.8950
26
Mårten Vänn
Stockviks SF
20:46.124580
+1:33.9290
27
Martin Emilsson
Offerdals SK
20:49.124830
+1:36.9540
28
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
21:00.125910
+1:47.10620
29
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
21:13.127200
+2:00.11910
30
William Nybjörk
Alnö SK
21:14.127320
+2:01.12030
31
Elias Persson
Storumans IK
21:14.127390
+2:02.12100
32
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
21:15.127400
+2:02.12110
33
Fredrik Göransson
Medelpad
21:15.127450
+2:02.12160
34
Emil Vinsa
Norrbotten
21:21.128000
+2:08.12710
35
Martin Johansson
Östergötland
21:35.129490
+2:23.14200
36
Andreas Wasell
Graninge-Alliansen
21:53.131220
+2:40.15930
37
Eddie Edström
Stockviks SF
21:55.131490
+2:43.16200
38
Oskar Lundqvist
Småland
21:57.131630
+2:44.16340
39
Anton Nilsson
Tranemo IF
21:57.131690
+2:45.16400
40
Jonathan Wiberg
Garphyttans IF
21:58.131790
+2:46.16500
41
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
22:14.133370
+3:01.18080
42
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
22:27.134600
+3:14.19310
43
Erik Finnskog
Tranemo IF
22:50.136980
+3:37.21690
44
Andreas Mårtensson
Gävle SK
22:56.137540
+3:43.22250
45
Ludwig Löthman
OK Borgen
23:09.138850
+3:56.23560
46
Kevin Ståhl
Järbo IF
23:17.139610
+4:04.24320
47
Oskar Claesson
Småland
23:34.141370
+4:21.26080
48
Viktor Johansson
Småland
23:48.142710
+4:35.27420
49
Tobias Gustavsson
Yrtivaara IS
24:08.144700
+4:55.29410
50
Henrik Jonsson
Hällbybrunns IF
24:09.144800
+4:56.29510
51
Keke Hallman
Jäderfors SK
24:21.146010
+5:08.30720
52
Anton Granbäck
Nordingrå SK
24:31.147070
+5:18.31780
53
Jonas Ingard
IK Rex
24:37.147660
+5:24.32370
54
Martin Spjut
Hällefors SK
24:47.148620
+5:34.33330
55
Markus Lund
Småland
25:48.154740
+6:35.39450
56
Mikael Gardelin
Visborgs OK
27:12.163100
+7:59.47810
57
Albert Askengren
Visborgs OK
27:13.163230
+8:00.47940
58
Anders Kallings
Gotland
27:50.166960
+8:37.51670
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)