Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Dubblejakt
2011-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Julia Svan
Vansbro AIK SK
31:57.191690
72.5p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
32:14.193310
+16.1520
71.9p
3
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
32:40.195970
+42.4180
70.9p
4
Lina Kardin
Offerdals SK
33:13.199220
+1:15.7430
69.7p
5
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
33:26.200580
+1:28.8790
69.2p
6
Stina Nilsson
Malungs IF
33:37.201660
+1:39.9870
68.9p
7
Emma Gustafson
Offerdals SK
33:42.202130
+1:44.10340
68.7p
8
Maja Falk
Ulricehamns IF
33:45.202470
+1:47.10680
68.6p
9
Josefin Nilsson
Filipstads SF
33:53.203290
+1:56.11500
68.3p
10
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
34:01.204020
+2:03.12230
68.1p
11
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
35:05.210450
+3:07.18660
66.0p
12
Moa Wikberg
Grava SK
35:15.211420
+3:17.19630
65.7p
13
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
35:17.211640
+3:19.19850
65.6p
14
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
35:24.212310
+3:26.20520
65.4p
15
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
35:25.212420
+3:27.20630
65.3p
16
Ulrika Axelsson
Sya SK
35:25.212440
+3:27.20650
65.3p
17
Sofie Elebro
IFK Umeå
35:27.212690
+3:30.20900
65.3p
18
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
35:35.213460
+3:37.21670
65.0p
19
Emma Bergström
Kalix SK
35:45.214450
+3:47.22660
64.7p
20
Julia Norén
Landsbro IF SK
35:55.215460
+3:57.23670
64.4p
21
Frida Hedman
Skellefteå SK
35:59.215870
+4:01.24080
64.3p
22
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
36:10.216940
+4:12.25150
64.0p
23
Madeleine Bohlin
Svegs IK
36:14.217360
+4:16.25570
63.8p
24
Linn Högman
Malmbergets Aif
36:16.217580
+4:18.25790
63.8p
25
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
36:21.218030
+4:23.26240
63.6p
26
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
36:22.218180
+4:24.26390
63.6p
27
Isabella Dannberg
Storviks IF
36:23.218270
+4:25.26480
63.6p
28
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
36:37.219620
+4:39.27830
63.2p
29
Matilda Andersson
Häggenås SK
36:40.219990
+4:43.28200
63.1p
30
Emma Dahlgren
Filipstads SF
36:52.221170
+4:54.29380
62.7p
31
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
36:58.221760
+5:00.29970
62.6p
32
Emma Ivarsson
Årsunda IF
37:09.222880
+5:11.31090
62.2p
33
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
37:17.223640
+5:19.31850
62.0p
34
Rebecka Dannberg
Storviks IF
37:23.224280
+5:25.32490
61.8p
35
Helena Lundkvist
Kalix SK
37:33.225230
+5:35.33440
61.6p
36
Sara Hallquist
Åsarna IK
37:56.227530
+5:58.35740
61.0p
37
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
38:18.229750
+6:20.37960
60.4p
38
Ida Jonsson
Duveds IF
38:19.229810
+6:21.38020
60.3p
39
Elin Blick
OK Alehof
38:23.230290
+6:26.38500
60.2p
40
Sofia Rylander
IFK Mora SK
38:29.230800
+6:31.39010
60.1p
41
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
38:31.231090
+6:34.39300
60.0p
42
Malin Jansson
Garphyttans IF
38:34.231380
+6:36.39590
59.9p
43
Lena Wiklund
Högbo GOIF
38:36.231570
+6:38.39780
59.9p
44
Elsa Eriksson
Sya SK
38:45.232480
+6:47.40690
59.6p
45
Sara Pittsa
Gellivare SK
38:58.233740
+7:00.41950
59.3p
46
Sofie Svensson
IK Vista
39:32.237160
+7:34.45370
58.5p
47
Linda Andersson
Gellivare SK
39:45.238400
+7:47.46610
58.2p
48
Kristin Persson
Hedesunda IF
40:13.241290
+8:16.49500
57.4p
49
Anna Gunnars
IFK Mora SK
40:18.241710
+8:20.49920
57.3p
50
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
40:18.241720
+8:20.49930
57.3p
-
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
23:59:58.8639700
-
-
Frida Persson
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Dyvik
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Jennifer Lindblom
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Julia Källberg
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Dahl
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-