Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Dubblejakt
2011-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
57:33.345250
83.8p
2
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
57:59.347880
+26.2530
83.1p
3
Marcus Ruus
Gillberga SK
58:04.348360
+31.3010
83.0p
4
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
58:09.348830
+35.3480
82.9p
5
Jens Burman
Åsarna IK
58:29.350860
+56.5510
82.5p
6
Adam Clareus
Offerdals SK
58:39.351890
+1:06.6540
82.2p
7
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
59:16.355510
+1:42.10160
81.4p
8
Håkan Emilsson
Offerdals SK
59:33.357270
+2:00.11920
81.0p
9
Nils Persson
Östersunds SK
59:40.357910
+2:06.12560
80.9p
10
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
1:00:15.361460
+2:42.16110
80.1p
11
Simon Åslin
Stockviks SF
1:00:28.362710
+2:54.17360
79.9p
12
Elias Alvebro
Häggenås SK
1:00:58.365770
+3:25.20420
79.2p
13
Erik Söderlund
SK Bore
1:01:06.366530
+3:32.21180
79.1p
14
Viktor Eriksson
Malungs IF
1:01:13.367280
+3:40.21930
78.9p
15
Harald Kempe
Tynderö IK
1:01:18.367740
+3:44.22390
78.8p
16
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:01:20.367920
+3:46.22570
78.8p
17
Jacob Engström
Kalix SK
1:01:24.368380
+3:51.23030
78.7p
18
Simon Fors
Domnarvets GOIF
1:01:25.368440
+3:51.23090
78.7p
19
Jimmy Seger
Boo IF
1:01:39.369840
+4:05.24490
78.4p
20
Patrik Millestu
Häggenås SK
1:01:48.370760
+4:15.25410
78.2p
21
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:02:05.372410
+4:31.27060
77.9p
22
Torgny Palm
Dala-Järna IK
1:02:14.373340
+4:40.27990
77.7p
23
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:02:30.374930
+4:56.29580
77.4p
24
Pierre Ohlson
Filipstads SF
1:02:34.375320
+5:00.29970
77.3p
25
Emil Svensson
Åsarna IK
1:02:37.375650
+5:04.30300
77.2p
26
Joakim Eriksson
Tierps IF
1:02:37.375660
+5:04.30310
77.2p
27
Simon Öberg
Kalix SK
1:02:38.375740
+5:04.30390
77.2p
28
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
1:02:41.376020
+5:07.30670
77.1p
29
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:02:42.376160
+5:09.30810
77.1p
30
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
1:02:43.376260
+5:10.30910
77.1p
31
Anton Hedlund
Åshammars IK
1:02:47.376610
+5:13.31260
77.0p
32
Gustav Nystedt
Stockviks SF
1:03:10.378920
+5:36.33570
76.6p
33
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
1:03:13.379290
+5:40.33940
76.5p
34
Mikael Edström
Strömnäs GIF
1:03:15.379400
+5:41.34050
76.5p
35
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:03:28.380720
+5:54.35370
76.2p
36
Anton Åström
Bodens SK
1:03:28.380780
+5:55.35430
76.2p
37
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
1:03:42.382190
+6:09.36840
75.9p
38
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
1:03:50.382940
+6:16.37590
75.8p
39
Joel Lager
Garphyttans IF
1:03:56.383550
+6:23.38200
75.7p
40
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
1:04:07.384620
+6:33.39270
75.5p
41
Olof Andersson
Häggenås SK
1:04:08.384750
+6:35.39400
75.4p
42
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:04:19.385890
+6:46.40540
75.2p
43
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
1:04:23.386270
+6:50.40920
75.2p
44
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:04:47.388680
+7:14.43330
74.7p
45
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:05:15.391420
+7:41.46070
74.2p
46
Axel Jonsson
Duveds IF
1:05:18.391750
+7:45.46400
74.1p
47
Ludvig Nordqvist
Sya SK
1:05:19.391880
+7:46.46530
74.1p
48
Gustav Wikman
Alnö SK
1:05:24.392310
+7:50.46960
74.0p
49
Per Bennermo
Hybo AIK
1:06:06.396560
+8:33.51210
73.3p
50
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
1:06:08.396760
+8:35.51410
73.2p
51
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
1:06:15.397480
+8:42.52130
73.1p
52
Albin Jonsson
Högbo GOIF
1:06:22.398160
+8:49.52810
73.0p
53
Viktor Ranerfors
Rembo IK
1:06:26.398540
+8:52.53190
72.9p
54
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
1:06:54.401320
+9:20.55970
72.4p
55
Fredrik Andreé
Årjängs IF
1:07:12.403100
+9:38.57750
72.1p
56
Jonas Björklund
Alnö SK
1:07:14.403300
+9:40.57950
72.1p
57
Erik Öman
Hägglunds IOFK
1:07:17.403620
+9:43.58270
72.0p
58
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
1:07:21.404040
+9:47.58690
72.0p
59
Jesper Boman
Strömnäs GIF
1:07:38.405770
+10:05.60420
71.7p
60
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
1:08:41.412090
+11:08.66740
70.6p
61
Anton Johansson
Tranemo IF
1:08:44.412360
+11:11.67010
70.6p
62
Simon Svanebo
Alnö SK
1:09:10.414940
+11:36.69590
70.1p
63
Erik Eriksson
Norsjö SK
1:09:37.417630
+12:03.72280
69.7p
64
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
1:10:38.423770
+13:05.78420
68.7p
65
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
1:12:19.433870
+14:46.88520
67.2p
66
Andreas Hasselström
Vännäs SK
1:12:58.437720
+15:24.92370
66.6p
67
Björn Svensson
OK Landehof
1:13:16.439590
+15:43.94240
66.3p
68
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:14:12.445190
+16:39.99840
65.5p
69
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
1:15:59.455880
+18:26.110530
64.0p
70
Måns Karlsson
Filipstads SF
1:18:30.470900
+20:56.125550
62.0p
-
Oskar Åström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Norberg
Malmbergets Aif
23:59:58.8639700
-
-
Erik Bröte
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Emil Svensson
Marhults SOFK
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Forsblom
Falu IK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
David Adolfsson
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Leo Larsen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Philip Burland
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Skoglund
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
August Nilsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-