Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2011-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Ruus
Gillberga SK
26:54.161330
85.9p
2
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
27:18.163760
+24.2330
84.7p
3
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
27:45.166490
+51.5060
83.4p
4
Jens Burman
Åsarna IK
27:59.167880
+1:05.6450
82.8p
5
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
28:23.170240
+1:29.8810
81.7p
6
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
28:35.171430
+1:41.10000
81.2p
7
Simon Åslin
Stockviks SF
28:35.171450
+1:41.10020
81.2p
8
Johan Forsberg
IFK Umeå
28:42.172170
+1:48.10740
80.8p
9
Nils Persson
Östersunds SK
28:55.173450
+2:01.12020
80.3p
10
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
29:05.174410
+2:10.12980
79.9p
11
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
29:15.175410
+2:20.13980
79.4p
12
Håkan Emilsson
Offerdals SK
29:24.176350
+2:30.14920
79.0p
13
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
29:27.176690
+2:33.15260
78.9p
14
Simon Öberg
Kalix SK
29:36.177570
+2:42.16140
78.5p
15
Daniel Holmgren
IFK Umeå
29:41.178020
+2:46.16590
78.3p
16
Viktor Eriksson
Malungs IF
29:47.178660
+2:53.17230
78.1p
17
Gustav Nystedt
Stockviks SF
29:47.178690
+2:53.17260
78.1p
18
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
29:48.178750
+2:54.17320
78.0p
19
Torgny Palm
Dala-Järna IK
29:49.178840
+2:55.17410
78.0p
20
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
30:00.179920
+3:05.18490
77.6p
21
Jacob Engström
Kalix SK
30:11.181090
+3:17.19660
77.1p
22
Harald Kempe
Tynderö IK
30:16.181540
+3:22.20110
76.9p
23
Erik Söderlund
SK Bore
30:24.182300
+3:29.20870
76.6p
24
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
30:27.182630
+3:33.21200
76.5p
25
Joakim Eriksson
Tierps IF
30:27.182670
+3:33.21240
76.5p
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
30:28.182760
+3:34.21330
76.4p
27
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
30:28.182790
+3:34.21360
76.4p
28
Adam Clareus
Offerdals SK
30:32.183100
+3:37.21670
76.3p
29
Fredrik Andreé
Årjängs IF
30:36.183510
+3:41.22080
76.1p
30
Anton Hedlund
Åshammars IK
30:38.183760
+3:44.22330
76.0p
31
Mikael Edström
Strömnäs GIF
30:38.183790
+3:44.22360
76.0p
32
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
30:41.184070
+3:47.22640
75.9p
33
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
30:43.184200
+3:48.22770
75.9p
34
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
30:46.184550
+3:52.23120
75.7p
34
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
30:46.184550
+3:52.23120
75.7p
36
Elias Alvebro
Häggenås SK
30:56.185590
+4:02.24160
75.3p
37
Anton Åström
Bodens SK
30:58.185790
+4:04.24360
75.3p
38
Simon Fors
Domnarvets GOIF
31:11.187010
+4:16.25580
74.8p
39
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
31:14.187310
+4:19.25880
74.7p
40
Jimmy Seger
Boo IF
31:14.187370
+4:20.25940
74.7p
41
Victor Hallquist
Åsarna IK
31:16.187530
+4:22.26100
74.6p
42
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
31:17.187640
+4:23.26210
74.6p
43
Per Bennermo
Hybo AIK
31:17.187690
+4:23.26260
74.5p
44
Emil Svensson
Åsarna IK
31:30.188950
+4:36.27520
74.1p
45
Patrik Millestu
Häggenås SK
31:31.189020
+4:36.27590
74.0p
46
Axel Jonsson
Duveds IF
31:32.189160
+4:38.27730
74.0p
47
Kim Nilsson
Töcksfors IF
31:40.189960
+4:46.28530
73.7p
48
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
31:47.190600
+4:52.29170
73.5p
49
Joel Lager
Garphyttans IF
31:49.190820
+4:54.29390
73.4p
50
Emil Svensson
Marhults SOFK
31:50.190960
+4:56.29530
73.3p
50
Ludvig Nordqvist
Sya SK
31:50.190960
+4:56.29530
73.3p
52
Erik Eriksson
Norsjö SK
32:07.192600
+5:12.31170
72.7p
52
Anton Johansson
Tranemo IF
32:07.192600
+5:12.31170
72.7p
54
Jesper Boman
Strömnäs GIF
32:11.193030
+5:17.31600
72.6p
55
Viktor Forsblom
Falu IK
32:11.193060
+5:17.31630
72.6p
56
Erik Strindlund
Östersunds SK
32:13.193210
+5:18.31780
72.5p
57
David Adolfsson
Täfteå IK
32:13.193230
+5:19.31800
72.5p
58
Simon Svanebo
Alnö SK
32:14.193330
+5:20.31900
72.5p
59
Maxim Murashkin
Bodens SK
32:16.193560
+5:22.32130
72.4p
60
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
32:28.194720
+5:33.33290
72.0p
61
Erik Öman
Hägglunds IOFK
32:32.195110
+5:37.33680
71.9p
62
Olof Andersson
Häggenås SK
32:42.196170
+5:48.34740
71.5p
63
Adam Nelin
Hestra IF
32:48.196710
+5:53.35280
71.3p
64
Martin Norberg
Malmbergets Aif
32:51.197030
+5:57.35600
71.2p
65
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
32:52.197150
+5:58.35720
71.2p
66
Jonas Björklund
Alnö SK
32:54.197310
+5:59.35880
71.1p
67
Viktor Ranerfors
Rembo IK
33:05.198490
+6:11.37060
70.7p
68
Björn Svensson
OK Landehof
33:11.199020
+6:16.37590
70.5p
69
Gustav Wikman
Alnö SK
33:15.199480
+6:21.38050
70.4p
70
Tobias Palolampi
Tynderö IK
33:19.199830
+6:25.38400
70.3p
71
Måns Sunesson
Sellnäs IF
33:19.199880
+6:25.38450
70.2p
72
Albin Jonsson
Högbo GOIF
33:35.201420
+6:40.39990
69.7p
73
Erik Bröte
Sundbybergs IK
33:51.203030
+6:57.41600
69.2p
74
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
34:15.205470
+7:21.44040
68.4p
75
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
34:24.206300
+7:29.44870
68.2p
76
Oskar Åström
Stockviks SF
35:32.213100
+8:37.51670
66.1p
77
Andreas Hasselström
Vännäs SK
35:40.213910
+8:45.52480
65.9p
78
Måns Karlsson
Filipstads SF
37:58.227750
+11:04.66320
62.1p
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
0
-
-
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
0
-
-
Pierre Ohlson
Filipstads SF
0
-
-
August Nilsson
Östersunds SK
0
-
-
Leo Larsen
Sundbybergs IK
0
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
0
-
-
Erik Skoglund
Lucksta IF
0
-
-
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
0
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
0
-
-
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
0
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
0
-
-
Philip Burland
Bergeforsens SK
0
-